Page 4 of 22 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 432

Thread: Cumpara Star Wars The Old Republic: cum, cat, de unde.

1. Back To Top | #61
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Daca am facut preorder de pe zavvi in urma cu 2 saptamani si nu am primit codul ptr early, ar trebui sa imi fac griji?
    Daca le-am scris mail in urma cu 3 zile intreband de problema asta si nu mi-au raspuns inca, ar trebui sa imi fac griji?
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

2. Back To Top | #62
    Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    Daca am facut preorder de pe zavvi in urma cu 2 saptamani si nu am primit codul ptr early, ar trebui sa imi fac griji?
    Daca le-am scris mail in urma cu 3 zile intreband de problema asta si nu mi-au raspuns inca, ar trebui sa imi fac griji?
    nu , unele site-uri de distribuire precum cel pe care l-ai mentionat nu primesc odata cu stocul distribuit si key-uri pentru early acces (se numara printre astea si ********.ro si probabil la fel va fi si cgshop).Incearca sa precomanzi dupa origin sau dupa amazon ca sa-ti dea key pentru EA . Eu am precomandat dupa amazon si mi-a trimis key imediat ce am dat 'check out' .

3. Back To Top | #63
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Aseara a venit e-mail de la support de la ei cu codul ptr EA si cu scuze ca a durat atat...mai mult, chiar au promis ca pe 20 pleaca spre mine.
    Am bagat codul pe site, totul e OK...sper.
    Acum ce ma sperie este ce am citit ieri aici...spuneati ca cei vechi, cu coduri activate cu luni in urma, au intaietate la EA...si mi se pare normal.
    Dar sper ca eu care l-am activat cu o luna inainte sa nu prind...12 minute de EA...tot de ordinul zilelor merit si eu.
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

4. Back To Top | #64
    Pe Origin cand fac comanda pentru varianta digitala, imi da mesajul acesta "The following products are restricted and cannot be added to your basket"
    Stie cineva de ce?

5. Back To Top | #65
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Pana la urma la ce concluzie ati ajuns? De unde e mai bine sa-l cumperi? As vrea varianta Deluxe. Cea de colectie e prea scumpa
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

6. Back To Top | #66
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Amazon.co.uk daca vrei early access - cu toate ca deja cred ca va fi, acum, ceva de genul o zi, destul de irelevant. Cu shipping la un prieten in UK care sa iti dea key-ul cat mi repede si apou sa-ti trimita cumva pachetul. Sau daca nu vrei early access sunt cateva magazine in ro care-l vor avea
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #67
    Registered User Hyadum's Avatar
    Quote Originally Posted by sylvyu73 View Post
    Pe Origin cand fac comanda pentru varianta digitala, imi da mesajul acesta "The following products are restricted and cannot be added to your basket"
    Stie cineva de ce?
    Da, pentru ca ai IP de Romania. Citeste prima pagina.

---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Amazon.co.uk daca vrei early access - cu toate ca deja cred ca va fi, acum, ceva de genul o zi, destul de irelevant. Cu shipping la un prieten in UK care sa iti dea key-ul cat mi repede si apou sa-ti trimita cumva pachetul. Sau daca nu vrei early access sunt cateva magazine in ro care-l vor avea
    Ai confirmare de la vreun magazin ca pe 20 dec o sa ti-l dea? Eu nu am gasit nici unul.
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

8. Back To Top | #68
    Nu a specificat ca-l vrea pe 20
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

9. Back To Top | #69
    Infectious Grooves PET's Avatar
    De pe TheHut e mai ieftin.

Apropo, se poate comanda editia Deluxe? Sau aia doar de pe Origin? De pe origin e prea scump.
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

10. Back To Top | #70
    Registered User Mr.Rabbit's Avatar
    Salut, incercati pe amazon.it
    Jocul nu prea are relevanta cand va ajunge fizic. Daca aveti preorder acel cod va va fi suficient pt a incepe sa jucati odata cu restul. Cel putin asa a fost la Star Trek online; am facut preorder si cu codul primit am avut acces la tot si head start si la tot ce continea varianta CE a jocului (si aici ma refer la continutul extra digital). Cand a venit cutia am beneficiat si de Dvduri si ce mai avea Collectorsu' de la ei.

Vlad Dracul | Star Wars: The Old Republic

Asus X99 Deluxe, i7 5820K @4.5 on Corsair H110iGT, 16GB Corsair Dominator Platinum DDR4 @ 2666 CL 15, 2x ASUS STRIX 970GTX DC II OC SLI, Samsung 850 PRO 256GB, Toshiba 1TB, Corsair Carbide Air 540 - cooled by [3x Cougar Vortex PWM CF-V12HP & 3x Cougar Vortex HDB 140] @1200W Corsair AXi Platinum, Asus RoG Swift 27", Apple 23'', Corsair K70RGB & M65RGB, Audiotechnica AD900X + ModMic 4.0

Star Citizen - folositi codul STAR-LRGC-9Y26 la crearea contului si primiti 5000 UEC bonus

11. Back To Top | #71
    Registered User DarkManole's Avatar
    Ce inteleg eu de aici e ca TOTI care baga codul codul inainte de a incepe au toate 5 zilele.

Dar ca poti sa bagi codul si in ziua 2 de exemplu .. si atunci nu mai ai decat 3 zile de early acces .. de aici si expresia "up to five days"

Quote Originally Posted by Hyadum View Post
    Pentru cei care au facut preorder. S-a anuntat oficial data la care incepe early access:

"Many of you have been wondering how long Early Game Access will last, and we are now happy to announce that depending on when you redeem your Pre-Order Code, you will gain Early Game Access up to five days before the official game launch date."

Maximum este 5 zile inainte, deci pe 15 decembrie. Un calcul sumar ar arata ca oamenii au inceput sa faca preorders cam cu 5 luni inainte, deci eu ma gandesc ca data la care ar primi fiecare access ar fi in functie de luna in care a bagat codul la bioware pe site.

Acum 5 luni .... 15 dec
    Acum 4 luni .... 16 dec
    Acum 3 luni .... 17 dec si tot asa.
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

12. Back To Top | #72
    Nu, au spus destul de clar ca vor lass un anumit nr de jucatori in fiecare zi din cele 5.

13. Back To Top | #73
    Registered User DarkManole's Avatar
    Nu, au spus destul de clar ca vor lass un anumit nr de jucatori in fiecare zi din cele 5.
    Sursa pls .
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

14. Back To Top | #74
    In acelasi post de pe forum pe care l-ai citat:

"Early Game Access is staggered over five days to ensure a quality experience for players at launch. Staggering access aids server stability and a gradual increase in player population through the game"

15. Back To Top | #75
    Salut. vreau sa imi fac si eu comanda de swtor de pe origin la standard edition. Cat ma ajunge in banii nostri cand incarc pe card? cand primesc early acces code pot continua sa joc inca 30 de zile sau trebuie sa imi vina cumva cutia cu jocul acasa sa pot vedea codul in ea?
    Va multumesc pentru ajutor daca raspunde cineva care a comandat de pe Origin uk.

16. Back To Top | #76
    Registered User Hyadum's Avatar
    Te referi la standard edition boxed sau digital download? Eu am comandat digital, si am primit codul de early access in aproximativ 20 secunde pe mail. Mi-a luat din card 5 lire pentru asta (se reduce din pretul final, pe 20 dec). In lei nu stiu sa-ti zic exact cat o sa fie, pentru ca depinde de cursul din ziua in care se face plata, adica data lansarii oficiale. Estimativ, cum am mai zis si pe prima pagina, o sa fie cam 230 lei cu totul.
    Si vezi sa nu confunzi early access cu game time. Cu codul de early access poti juca de pe 15 pe 20 decembrie, dupa care trebuie sa bagi un cod de game time de 30 zile care vine impreuna cu jocul. Daca comanzi versiunea digitala il primesti pe mail, pe 20.12 la ora 00:00, iar daca iei versiunea in cutie il primesti in momentul in care ajunge coletul (mai devreme de o saptamana nu as crede ca ajunge la noi).
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

17. Back To Top | #77
    Registered User strumfi's Avatar
    da , e bine , de ai preorder facut acum 2 zile iti dau early access pe 19 , ce carnati . cu cat citesc mai mult despre prostii astia cu atat ma apuca spumele . De parca ma intereseaza pe mine ca nu au servere cand intra toti idiotii . Poate era mai bine sa vanda mai putine copii atunci , how about that ?
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

18. Back To Top | #78
    Banned
    ultimii veniti primesc early pe 19 ? baga si linkuri sefulica

19. Back To Top | #79
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Baietii de aici au un pret bun:
    Buy Star Wars The Old Republic, SWTOR CD Key Pre Order

E mai ieftin prin alte parti?

20. Back To Top | #80
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by specialops View Post
    ultimii veniti primesc early pe 19 ? baga si linkuri sefulica
    asa zicea hyadum mai sus , daca aia de acum 3 luni primesc pe 17 .. ghici cand o sa primesc eu ce il iau cu o sapt inainte, plus , maj oamenilor il iau inainte de sarbatori sau cu o saptamana inainte caci asteapta beta si altele ca sa se decida.Deci bulucul mai mare va fi spre final , nu la inceput --> ca aia cu preorder de acum 6 luni vor fluiera si aia ce il cumpara acum --> que de o ora . nu ca deja nu m-am obisnuit.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Baietii de aici au un pret bun:
    Buy Star Wars The Old Republic, SWTOR CD Key Pre Order

E mai ieftin prin alte parti?
    am pus euro si mi-a cerut 55 euro . Nu ms . Pe the hut cum zicea Pet , e 30 lire , 150 roni. standard-ul , oricum nu vreau toate mizeriile alea din deluxe . Ai early access oricum , aia e vrajeala sa faci preorder , ca oricum dau preorder la toti si oricum e pe valuri si early access si intra primii aia de au facut preorder in 1977 , restu care il jefuiesc pe mos craciun si incarca cardu intra pe 33 decembrie.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

1.  
Page 4 of 22 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks