Page 1 of 12 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 230

Thread: Ygdra Guild - PVP - Sith Empire

1. Back To Top | #1
    Registered User DarkManole's Avatar

Ygdra Guild - PVP - Sith Empire

Sal .

Foarte multi de aici de pe CG stiu deja ce inseamna Ygdra ... Casual gameplay. Fara obligatii fara indatoriri .. Un guild unde poti sa gasesti oameni , mostly maturi .. 20+ ani ( ca sa nu zic 30 ) cu care sa faci un grup o instanta etc ..

In toata istoria noastra pana acuma , WAR, AION, AOC, RIFT , n-am reusit sa ii multumim pe toti ... dar imi place sa cred ca pentru majoritate a fost fun spre foarte fun .
    Asha ca .. fara alte lectii de istorie telenovelistica:

Ygdra va exista si in SWTOR .

Website: Ygdra.ro

Faction, server .. se voteaza de catre membrii ( cu un drept de veto minor pt mine )

Cam atat pentru acum . Cheers.
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

2. Back To Top | #2
    Registered User Hyadum's Avatar
    Salut. Vezi ca exista deja un Thread de recrutari, care nu apartine unui guild, ci tuturor. Bafta!
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

3. Back To Top | #3
    Quote Originally Posted by Hyadum View Post
    Salut. Vezi ca exista deja un Thread de recrutari, care nu apartine unui guild, ci tuturor. Bafta!
    Sal .. vezi ca threadul asta e doar despre un singur guild si nu mai multe . Cheers

4. Back To Top | #4
    Sorry dude...daca erati casual nu ii dadeati afara pe cei care chiar erau casual.
    "You can find me in the club, sippin' on some buds,
    Daddy I got what you need you's a sexy little thug,
    Don't wanna be your girl I ain't lookin for no love,
    So come give me a hug, sexy little thug."

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by InTheClub View Post
    Sorry dude...daca erati casual nu ii dadeati afara pe cei care chiar erau casual.
    Sorry dude .. nu imi aduc aminte sa fi dat afara pe cineva like never ever. Anything else?

Oricum .. sa ne intelegem .. pe tot parcursul guildei au fost destui care au venit la noi .. Pt unii a fost fun pentru altii nu ..
    Treaba e ca din cei care si-au dat seama ca nu e pentru ei .. unii in loc sa isi caute altceva au ramas si incercat sa faca drama drama ... Si nici macar la astia nu le-am facut nimic ... I-am lasat sa isi spuna deschis parerile pe forumul guildei fara sters de posturi or something like that nici gand de dat kick din guild..

Treaba e ca nu poti sa ii multumesti pe toti .. never ever . Si nici nu incerc :P

Neeext telenovela pls !

6. Back To Top | #6
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Nu e lansare de MMO fara ca manole intunecatul sa nu apara si el cu miezul din dodoasca, ghilda care e mentionata pe cg in tot ce-a aparut pana acum.
    Macar mai schimba-i numele ca sunt oameni care fac icter mecanic cand vad ghilda asta ce a failat la tot ce inseamna ghilda in orice joc.

"se voteaza de catre membrii ( cu un drept de veto minor)"
    Sti ca ce ai scris e un nonsens nu? Veto e ceva absolut, sa mai pui si minor acolo...dar cred ca ai facut-o intentionat sa vada lumea ca tu esti tatic in ghilda pana la urma...

Thread inexistent pentru mine, kthxbye!
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

7. Back To Top | #7
    De cand a avea o istorie de ceva ani la guild .. cu bune si rele .. e un lucru naspa?

Si nu cred ca am incercat sa ascund vreodata treaba asta .. ygdra e my baby .. si am facut totul de la site pana la voice server si pana la raspuns la tspe posturi de hate .

Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    Cheers

8. Back To Top | #8
    Nu inteleg ce tot aveti cu omul asta, daca nu va convine, nu participati in aceasta ghilda si gata...

9. Back To Top | #9
    E foarte simplu .. nemultumirile care au fost pana acuma sunt de la :

- TREBUIE sa ma luati in grups pentru ca sunt in guild . dati kick acum la ala de joaca clasa x si bagati-ma pe mine .
    - mama ce fail sunteti pt ca nu aveti 20-30 de oameni sa facem nust ce raid in full guild
    - sau : manole esti un dictator pt ca ai hotarat x chestie si nu ai lasat vot la toti ..

majoritatea daca nu toate sunt personale , contra mea si nu a guildei sau a oamenilor din ea .

Faza faina e ca intotdeauna hate posts au efect advers

10. Back To Top | #10
    Registered User ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by <Zircon> View Post
    Nu inteleg ce tot aveti cu omul asta, daca nu va convine, nu participati in aceasta ghilda si gata...
    +1

Deci luam popcorn-ul si ne asezam la visionat "drama ygdra" ?

Nu are rost sa va enervati.

Daca intru in joc o sa doresc si eu sa intru in gilda. Din pacate voi vedea de cat timp o sa dispun atunci ...
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #11
    EU am fost in guilda asta in RIFT, cat l-am jucat (vreo 3-4 luni)....m-am simtit chiar OK, n-am avut nici cea mai ica problema, oameni amabili, pt mine ca si jucator CASUAL a fost f bine...astia care scrieti pe aici si sunteti/va credeti PRO/HARDCORE players gasiti-va guilde internationale si vedeti-va de treaba in universul vostru virtual, noi, oamenii, mai avem si viata sociala...

12. Back To Top | #12
    si eu am fost cu ei (casual) in Rift / Aion / Warhammer, super guilda, no problems , had fun !!! Bafta, paote ne vedem in swtor !

13. Back To Top | #13
    OK guys ..
    Din ce se pare pana acuma o sa fim pe server PVP la Sith Empire

Nimeni din cei cu care am vorbit nu vrea republic Asa ca doar daca se anuntza multi prea multi pe forum la guild pt republlic se mai schimba .

---------------------------------------------------------------------------
    Din ce am vazut guilda se poate creea inca dinainte sa inceapa jocul . Ceea ce am si facut .
    E aici : Ygdra | Star Wars: The Old Republic

Apply for guild cu 1 luna inainte ftw Like just click the big Apply button

Cam atat pentru acum . Cheers.

14. Back To Top | #14
    Registered User TGxBubble's Avatar
    Quote Originally Posted by anubisy2k View Post
    Nu e lansare de MMO fara ca manole intunecatul sa nu apara si el cu miezul din dodoasca, ghilda care e mentionata pe cg in tot ce-a aparut pana acum.
    Macar mai schimba-i numele ca sunt oameni care fac icter mecanic cand vad ghilda asta ce a failat la tot ce inseamna ghilda in orice joc.

"se voteaza de catre membrii ( cu un drept de veto minor)"
    Sti ca ce ai scris e un nonsens nu? Veto e ceva absolut, sa mai pui si minor acolo...dar cred ca ai facut-o intentionat sa vada lumea ca tu esti tatic in ghilda pana la urma...

Ai mai mult de 12 ani ? Ygdra e singurul ghild (sper ca mai sunt si altele) pur romanesc unde nu exista d'astia ca tine. Du-te la aia pro si lasa'ne.

I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air. They fly so high, nearly rech the sky ad like my dreams, they fade and die. Fortune's always hiding, i've looked eveywhere. I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air.

15. Back To Top | #15
    Registered User strumfi's Avatar
    Ma rog , se pare ca nu ii poti multumi pe toti ...indiferent ce faci . Mai nu stiu cum dracu , dar de fiecare data dramele astea incep cand eu deja m-am plictisit de joc si am dat contul la vreunu mai mic. Am fost cu ei in Aion , Rift si intotdeauna a fost buna dispozitie , dar intotdeauna apar tot felul de neintelegeri , ca doar ce mama dracu , suntem romani . Nu stiu ce insemna a failat , credeam ca scopul sa joci in un guild e sa ai parte de fun , atata cat un joc poate sa-ti ofere si sa te simti bine. Eu m-am simtit bine , daca e cineva cine a ,,failat ,, sunt producatorii de jocuri ce arunca pe piata tot felul de failuri ce pentru un om cu cat de cat un pic e creier e injositor sa il joace mai mult de 3 luni . Probabil se asteptau ca Manole sa lase mostenire Ygdra copiilor lui si toti sa fim in acelasi joc 4-5 generatii ....oamenii au venit , au plecat , au jucat cat le-a placut .
    Recomand cu caldura , Ygdra poate ca nu e cel mai tare guild din parcare dar intotdeauna e buna dispozitie si asta pentru mine conteaza cel mai mult . Facem si noi raiduri in limita posibilitatilor , nu am refuzat de ex in Rift pe nimeni , ii luam la gramada , mici , mari. Folosim mumble , Manole are server ce il puteti folosi si eventual dupa ce ati plecat din joc , serverul e acolo non stop pt voi . Mie imi place guild-ul asta pentru ca a pus bazele unei mici comunitati ce imediat cum apare un MMO pe piata noi suntem acolo . am fost in guilde de straini si nu imi place ziceai ca esti un robot in slujba sistemului . Este mult mai important sa joci in un guild unde joci chiar si o ora pe zi ca sa razi cu lacrimi , decat sa joci 12 ore pe zi ca un robot ca sa alergi dupa gear cu oameni ce nu-i suporti.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

16. Back To Top | #16
    Registered User mocasini's Avatar
    Manole, mai primiti un mosulet la voi in ghilda Tot de partea intunecata sunt si eu. Am alt user acolo, nu e mocasini e mai tampit nitel "asphiros".
    section moved

17. Back To Top | #17
    Doar daca te simti in stare sa rezisti 2 minute cu tatae strumf pe mumble <smiles>

18. Back To Top | #18
    Registered User mocasini's Avatar
    E obligatoriu faza cu chatu din microfon? Ca daca e asa nu rezist nici 30 secunde
    section moved

19. Back To Top | #19
    Iti dai seama ca nu e obligatoriu :P .. Insa cine reuseste isprava are admiratzia noastra eterna :P

Am mai facut o treaba din asta si la rift parca si era sa ramanem fara enoriasi

20. Back To Top | #20
    Un bump ratacit nu strica ..
    --------------------
    hai si un design nou la website :P

--------------------
    + un copy/paste lenes
    ---------------------
    Pentru cine vrea o guilda romaneasca 100% PVP - Sith aveti infos aici : http://www.swtor.com/community/showt...ght=romaneasca

- guilda normala
    - casual/moderate gameplay .. cam toti avem jobs si bagam seara/weekends ...
    *mai putini cativa care mai putem sa jucam si de la munca din cand in cand :P
    - varsta medie 20+ inspre 30
    - nimic hardcore .. just fun
    - folosim mumble

Link la forumul guildei : Ygdra Forums
    Link SWTOR: Apply for guild

1.  
Page 1 of 12 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks