Page 5 of 12 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 230

Thread: Ygdra Guild - PVP - Sith Empire

1. Back To Top | #81
    Registered User DarkManole's Avatar
    Deci treaba sta in felul urmator .

Daca schimbam serverul nu avem nici cea mai mica garantie ca in urmatoarea zi o sa fie ok . Atunci va intreb ce rost are? Doar pentru 1-2 posibile zile fara queue? .

Sunt 2 variante mari si late de SAFE server pentru momentul actual:

1. server RP-PVP - incercat in rift - serverul era fain oameni cat de cat de calitate. Insa a fost primul care a murit . Primul care a ramas fara jucatori de abia de mai gaseai de un grup. So? riscam sa ajungem pe primul dead server doar pentru a evita queue?

2. asteptat pana la cel putin 1 sapt dupa lansare si dupa aia ales un server. Dar si aici , tot din experientza, pot sa va zic ca nu se merita . De ce? pentru ca intotdeauna problema cu queue la servers s-a rezolvat in 1-2 saptamani dupa lansare. Asha ca din nou va intreb .. ce rost are?

Asha ca pana nu imi da cineva un motiv bun si strong pentru a muta guilda pe alt server.. ramanem pe Bloodworthy.

Si o mica speculatie optimista : v-ati gandit ca poate Bioware a limitat artificial capacitatea serverelor.. ca sa trimita jucatorii pe alte servere? Gen sa iti arate full la 1000 de oameni cand de fapt serverul poate sa tina lejer mult mai multi?
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

2. Back To Top | #82
    Registered User warpath's Avatar
    Daca primesc invite deseara si al nostru server e full inca iti dai seama ca oi incepe altundeva un char. Vedem noi dupa lansare care ce si cum, banuiesc ca nu o sa fie mare tragedie sa incepem alt char , abia incep un republic dude cred.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

3. Back To Top | #83
    Tradare !!! Pai Sith din asta imi esti? de una doua se da cu inamicu/a :P

4. Back To Top | #84
    warpath......cum era cu exclusivitatea?
    Republica deci...

5. Back To Top | #85
    Sal sick ... de abia acuma ti-am vazut primul post .. yap sure .. intre timp daca n-ai ce face mai vino in vizita pe mumble/site .. Its fun ... most of the time :P

6. Back To Top | #86
    Quote Originally Posted by Sickbone View Post
    warpath......cum era cu exclusivitatea?
    Republica deci...
    Pai tocmai ca nu am exclusivitate cu nimeni, imi place sa fugaresc si alde sith si alde republics in warzones and stuff . Sunt destul de sigur ca o sa joc un char pe ambele factiuni , caci am sentimentul ca vom fi loviti de simdromul wow la warzones queues pentru partea cu MULT mai multi pvp-ers ( sith , cough , horde )
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

7. Back To Top | #87
    Am instalat si eu mumble, poate ne auzim diseara.
    Someone is wrong on the Internet!

8. Back To Top | #88
    Hardware Master nero's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkManole View Post

Si o mica speculatie optimista : v-ati gandit ca poate Bioware a limitat artificial capacitatea serverelor.. ca sa trimita jucatorii pe alte servere? Gen sa iti arate full la 1000 de oameni cand de fapt serverul poate sa tina lejer mult mai multi?
    Asta ar cam face sens, sper să ai dreptate. Odată intrat, serverul merge foarte bine, n-am avut nici cea mai mică urmă de lag, deci e posibil să fie limitat mai artificial.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Intel Core I7 7700K + Scythe Ninja 3 | Gigabyte Aorus GTX 1080Ti | 16GB RAM | 1TB Samsung SSD / 1.5TB Western Digital Caviar Black WD1502FAEX / 2TB Samsung EcoGreen F4 / 4TB Western Digital Purple | Seasonic X-660 | Cooler Master CM690 II Advanced | 27" Dell U2713 / 27" Dell 2709W

9. Back To Top | #89
    Registered User strumfi's Avatar
    ce zice Manolito este corect . (nu credeam c-o sa fiu de acord cu el in ceva , dar asta e situatia ) .
    Que intotdeauna se rezolva dupa 1-2 saptamani , serverele intotdeauna sunt upgradate si li se mareste capacitatea.
    Que incepe intotdeauna seara dupa 19:00 . Pt 30 min que merita sa mergem la mama dracu pe vreun server de RP unde nu e nici dracu doar sa ne putem creste caracterele si sa mai prindem 3-4 zile de liniste ? Eu si Manole nici macar nu am primit invite inca , mare parte din membrii nici nu au intrat inca , eu zic sa mai asteptam si sa nu schimbam serverul . Intotdeauna chestiile astea se rezolva in timp , de la sine .
    In nici un caz nu o sa ma duc la Republica , sa joc trooper din ala in colanti albi . Fuck those guys , nu sunt balerina
    Last edited by strumfi; 15-12-2011 at 17:25.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

10. Back To Top | #90
    Registered User mocasini's Avatar
    Gata, i'm in! Da' numai pentru 5 minute ca error 9000 sau cam asa si stau in "coada" pe la 100 Anyway, vorba lu strumfi : sa moara jedaii
    section moved

11. Back To Top | #91
    Registered User
    intru pe bloodworty, la cine apelez sa intru in guilda?

12. Back To Top | #92
    Gata sunt in si eu .. nume : Syzy .. whisper for invite :P

13. Back To Top | #93
    Banned
    Hansolo!!!!! Elite its my name, Operative its my game!!! Intru dupa 9:30, momentan imi iau nume pe toate serverele de pvp )))))))))))))))))

14. Back To Top | #94
    Registered User
    i'm in BH, name: Madu

15. Back To Top | #95
    Banned Lucifer's Avatar
    am vrut sa intru si eu aici, da 1 ora queue. Daca se rezolva problema, cu toate ca am niste dubii, vin, daca nu asta e.

16. Back To Top | #96
    Mda .. mi-am rezervat nume .

Cel mai surprinzator a fost : Sexy .. nu era nici luat, nici interzis. Dupa aia am luat asha : Veronica , EVE, Sonya , Anya Haremus scrie pe mine.

Queue da am vazut ca era f mare azi .. dupa 7 ..Inainte de 7 ( pe la 6 jumate) am intrat eu si am stat 10 min la coada.

17. Back To Top | #97
    Banned Lucifer's Avatar
    Este ora 1 si inca imi zice 50mins queue... e amuzant ca cica gilda mea a fost repartizata aici, eu unu personal nu imi aduc aminte sa ma fi afiliat unei gilde, probabil trebuie sa multumesc unui amic.

18. Back To Top | #98
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkManole View Post
    Mda .. mi-am rezervat nume .

Cel mai surprinzator a fost : Sexy .. nu era nici luat, nici interzis. Dupa aia am luat asha : Veronica , EVE, Sonya , Anya Haremus scrie pe mine.

Queue da am vazut ca era f mare azi .. dupa 7 ..Inainte de 7 ( pe la 6 jumate) am intrat eu si am stat 10 min la coada.
    Hai ma Manole , de ce ai rezerva Sexy ? wtf is wrong with you people ? vrei sa-l vinzi la vreunu ? cine are da un milion de credits sa cumpere ,,gheiseria,, aia ?!
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by Lucifer View Post
    am vrut sa intru si eu aici, da 1 ora queue. Daca se rezolva problema, cu toate ca am niste dubii, vin, daca nu asta e.
    Mda , cam aceiasi pb si la mine, aseara cand am intrat era mai mult de 1 ora queue si in cat timp nu scade ( 10 min tops ) nu ma agit cu BLoodworthy ( momentan imi fac un BH si un smuggler pe un server mai light si imi pastrez SI pt gilda cand om putea juca impreuna ) . Sper sa mai deschida niste servere pentru weekend caci altfel o sa fie jale, mai frustrant decat daca nu ai fi fost invitat

20. Back To Top | #100
    Banned Lucifer's Avatar
    Pai si daca deschid ce daca, asteptam sa se mute altii sau cum ? Lumea o sa vina tot pe primele deschise, pentru ca au un amic gigel care a primit in prima za, sa varat aici si acum vor sa joace impreuna. Chestia asta cu mai deschidem servare e praf in ochi, degeaba le deschid acuma. Trebuiau sa le deschida de la inceput, stiau foarte bine cate preordere au.

Anyway, astazi ajung acasa pe la ora 15, sper sa nu mai vad queue deloc.

1.  
Page 5 of 12 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks