Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Bounty Hunter - Mercenary

1. Back To Top | #1
    Registered User

Bounty Hunter - Mercenary

Salutare tuturor iubitorilor BH si in special Mercs.

Desi am zis ca imi place SI si IA pe ultima suta de metri a beta-ului am incercat BH pe care l-am facut merc si vreau sa spun ca asta am sa joc la release. Este genial pt solo play, mai ales cu healer companion. Are o poveste foarte misto, plina de suspans si plina de personaje foarte colorate. Te simti intr-adevar ca un "hired gun". Poti cu usurinta sa urmezi dark side, alegerile fiind mult mai clare decat la alte clase. Singurul dezavantaj pe care l-am simtit a fost la pvp cand trebuia sa stau cu grija la heat sa nu fac burnout si lipsa de CC-uri. In schimb ai ceva heal si daca stai la mid-long range faci ceva ravagii. Cam atat pana acum, astept cu nerabdare sa-mi dea drumu la early acces.

2. Back To Top | #2
    Si eu tot pe BH o sa merg dar Powertech. Dupa ce fac tot ce se poate cu el poate ma gandesc si la un SW.
    Imi place si la story, te face sa te simti un fel de "bad ass", plus ca are nava cea mai faina si armurile cele mai faine.
    Ca si profesii ce ar merge cel mai bine pentru un PT? Armortech + scavaging? sau armstech?

3. Back To Top | #3
    Registered User
    hmm uite ca la crafting nu m-am gandit, dar cred ca o sa imi iau armstech, e o chestie sa faci si sa folosesti armele tale

4. Back To Top | #4
    Registered User warpath's Avatar
    Pare interesanta clasa, sunt destul de indecis intre mercenary si sorc ...... o sa raman la momentul "zero" sa ma decid. A experimentat cineva merc in pvp cat de cat extensiv sa arunce niste pareri ?
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #5
    am experimentat commando, care e practic oglinda sa, si mi se parut cel mai fun/eficient. Pe langa range - care e punctul sau forte - aveam si CC decent si, daca era cazul, si cateva close range/melee abilities.
    If people are good only because they fear punishment, and hope for reward, then we are a sorry lot indeed.

6. Back To Top | #6
    La profesii intre armstech si armortech incerc sa ma decid si eu. Eu as zice ca pe Merc ar merge mai bine armstech iar pe Powertech, armortech.
    Asta la crafting, la gathering banuiesc ca alegerea evidenta e scavaging (sau tresure hunting) si cealalta optiune parca era recomandata underworld trading.
    Eu in weekend am ajuns doar la lvl 15 cu PT, care imi puteti da ceva ideei de build, pt pvp si pve. ST sau AP?

7. Back To Top | #7
    Registered User
    pt crafting o sa imi iau slicing, treasure hunting si underworld trading mi se par a fi cele mai apropiate ca lore de BH.

8. Back To Top | #8
    Banned
    de ce iti iei TH si UT? ia vezi asta.

http://forum.computergames.ro/attach...5&d=1323242637

9. Back To Top | #9
    Registered User
    dap , apare o noua combinatie interesanta din schema aia, scavenging cu TH si armstech sa-mi fac singur pistoalele:P

10. Back To Top | #10
    Registered User DarkManole's Avatar
    Quote Originally Posted by Madu View Post
    Salutare tuturor iubitorilor BH si in special Mercs.

Desi am zis ca imi place SI si IA
    Sorry de off topic

E unu Madu in filmuletzul asta tu erai? SWTOR sniper pvp gameplay HD - YouTube
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Nu sunt eu dar e tare faza.
    Acu on topic si-a dat seama careva ce stat e mai important pentru mercenary dps? Power sau crit?

12. Back To Top | #12
    Banned
    crit > power

13. Back To Top | #13
    slight off-topic: am ajuns cu mercul la chapter 3 si pana acum mi s-a parut boring povestea, cu exceptia momentelor de interlude (ce se intampla la finalul fiecarui capitol). E mai buna in chapter 3? Ca nu prea mai am chef sa continuu tot asa..mai bine fac warzones si gata.

N-am prea inteles rolul capitolului 2... a parut mai mult de umplutura, mai ales ca sfarsitul sau nici macar nu are legatura cu ce ai facut in el, ci cu ce ai facut la finalul capitolului 1 :/
    If people are good only because they fear punishment, and hope for reward, then we are a sorry lot indeed.

14. Back To Top | #14
    Banned
    Reroll IA daca esti dupa storyline. Am terminat-o de 2 ori si tot mi se pare imba!

15. Back To Top | #15
    ma gandeam sa dau reroll la asasin Nu stiu cum e operativul in pve, ca m-ar tenta si el...poti face heroics solo? Cu mercul n-am probleme...

16. Back To Top | #16
    Banned
    Poti face cu mercul ca o ai pe MAKO de la inceput. Heal pet la IA vine pe la 35-40, doctor Lokin Cea mai tare poveste oricum IA o are. Operativul e burst dps sau/si healer pe cand Assassinul e dps + tank. Depince ce-ti place. Eu sunt hybrid healer 2/3 si 1/3 dps un fel de survability spec si rup fesele prin pvp

17. Back To Top | #17
    grea alegere...stiu ca am deviat deja, dar care e mai bun pt solo leveling: sniper sau operative?

18. Back To Top | #18

19. Back To Top | #19
    Eu am un mercenar (lvl 15 numai, e drept), dar numai mercenar nu mi se pare. Eu chiar speram ca o sa pot vana oameni pentru bounty sau commendations. Dar cand colo, un quest de clasa tras de par rau de tot si cele de pe planete sunt aceleasi.
    Usor de jucat, dar plictisitor fata de ce asteptari aveam de la un Bounty Hunter.

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    asta e de acum un an... de cand era pvp-ul la gramada... in vremea cand hp max era de 15-16k, si pe sage balance mancam pe paine orice bh si sniperi... acum, cred ca pe telekineticks mierlesc orice merc, dar am ceva probleme cu piromanii
    foloseste codul MCXC3BMG pentru o reducere de1% din pretul pcgarage!

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks