Page 1 of 8 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 146

Thread: SWTOR F2P e oficial!

1. Back To Top | #1
    Sânge Latin Crows's Avatar

SWTOR F2P e oficial!

Au anuntat trecerea la F2P:
    Free | Star Wars: The Old Republic , un FAQ http://www.swtor.com/support/helpcenter/6449 si niste discutii It's official: SWTOR is going free-to-play | Massively

Sincer ma bucur ca nu m-am indoit nici o secunda si ca n-am aruncat banii pe fereastra :>

2. Back To Top | #2
    Banned
    Da, misto...orice noob, copil retard care nu a avut legatura cu universul SW isi va downloada jocul si-l va juca f2p. Imagineaza-ti doar ce experiente frumoase au avut si au cei care au jucat si-l joaca de cateva luni si-ti vei da seama ca nu vei trai aceleasi experience.

De ce oare, Doamne, au toti impresia ca atunci cand un produs devine gratis este neaparat si bun ???

3. Back To Top | #3
    Pai e tocmai invers! Adica in 70-80% din cazuri jocurile care devin F2P sunt slabe si trec la forma asta ca sa mai pape niste bani. One down TSW is next

4. Back To Top | #4
    Registered User slicker's Avatar
    Din cate am inteles tot trebuie sa cumperi jocul pentru a-l juca peste lvl 15. Stil Guild Wars, macar nu am dat degeaba banii pe el.

5. Back To Top | #5
    Banned
    Crown: tendinta jocurile este sa fie f2p si cu in game item shop. Vezi World of Tanks, am jucat 6 luni si-am bagat cateva sute de euro in el. Am prieteni care au bagat 1k+ in WoT, deci, functioneaza. Iar daca tu crezi ca BW+EA nu au gasit o modalitate din acest f2p sa faca si mai multi bani, inseamna ca nu urmaresti tendinta jocurilor.

6. Back To Top | #6
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    "Super tare" wow nu-i f2p dupa 7 ani iar swtor e dupa 7 luni!

7. Back To Top | #7
    Banned
    1: wow are vacile de muls
    2: swtor va avea in game shop.

Blizzard are item shop, se cheama rmah. Daca nu exista rmah nu avea asa mult succes si mai era si cu subscriptie lunara.

8. Back To Top | #8
    detalii cu limitarile va rog. Vreau sa-l incerc,

9. Back To Top | #9
    Banned
    Quote Originally Posted by Wolfzor View Post
    detalii cu limitarile va rog. Vreau sa-l incerc,
    Nu poti sa dai click pe linkurile din primul post? Instaleaza-ti teamview-er, da-mi id-ul tau si vin eu sa dau click pt tine. Cum ma asa ceva? Citesti un titlu, scroll down, ask questions ?

10. Back To Top | #10
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    1: wow are vacile de muls
    2: swtor va avea in game shop.

Blizzard are item shop, se cheama rmah. Daca nu exista rmah nu avea asa mult succes si mai era si cu subscriptie lunara.
    1. care vaci?

RMAH e de doua luni jumatate!

11. Back To Top | #11
    Registered User ciocanul's Avatar
    Vai si amar, asta e inceputul sfarsitului pt swtor.
    Ce incepe prost nu se poate termina bine.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

12. Back To Top | #12
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Crown: tendinta jocurile este sa fie f2p si cu in game item shop. Vezi World of Tanks, am jucat 6 luni si-am bagat cateva sute de euro in el. Am prieteni care au bagat 1k+ in WoT, deci, functioneaza. Iar daca tu crezi ca BW+EA nu au gasit o modalitate din acest f2p sa faca si mai multi bani, inseamna ca nu urmaresti tendinta jocurilor.
    Sunt precis ca au ei ceva in cap insa trecerea atat de repede la F2P inseamna exact ce am mai zis. Jocu este subpar.....

13. Back To Top | #13
    Nick anterior: Magnum
    Isi merita soarta pe deplin. Aroganta si incapatanarea EA au ingropat jocul. In beta am fost foarte multi care am atras atentia la multe probleme grave si mai ales la faptul ca jocul inca este departe de a fi finisat. Insa hoarda de fanatici si acel val urias de hype a fost destul pt a amuti orice critica. Iar EA traia cu impresia ca toti lingai care ii pupau in fund sunt de fapt baza si o sa tina jocul in picioare multi ani la rand. In beta am fost sigur ca in 6 luni o sa fie F2P.. deh, am gresit cu cateva luni. Insa sunt foarte sigur ca la anul o sa inchida serverele, pur si simplu nu au cum sa mai remedieze jocul.. si asa au bagat deja enorm de multi bani in afacerea asta. O sa mai traga de el pana isi scot cat de cat parleaza dupa care o sa stinga lumina. Deja de acum 2 saptamani Forbes a publicat un articol masiv despre problemele financiare uriase pe care le are EA din cauza SWTOR si prevesteau un F2P iminent.

Cert e ca acolo unde EA si Ubi isi baga coada, rezultatul nu poate fi decat un dezastru. Imi pare rau de BW, ei chiar nu meritau asa ceva. De EA insa ma doare in cot, sper sa ii vad in faliment cat mai curand.

14. Back To Top | #14
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Eu am revenit la swtor si am jucat vreo 50 de zile, sincer mi-a placut tare mult mai ales ca s-a implementat lfg tool, inclusiv pt ops. Probabil ca as fi jucat si mai mult, dar am beneficiat de un program destul de lejer care mi-a permis sa stau multe ore pe zi in joc si am prins si o ghilda super, astfel , la o zi dupa ce am atins lvl 50 m-au dus in ops de unde am venit deja echipat cu cateva bucati din setul Columni si am facut cu ei o gramada de datacrons, inclusiv alea de +10 la all stats. Practic am epuizat relativ repede continutul pve al jocului ( bine, mai ramasese nigtmare pilgrim si ultimul boss din Denova ops de batut) si dupa ce am jucat un pic de GW 2 prin amabilitatatea lui Yamamoto, m-am cam lasat de SWTOR iar in cele din urma l-am vandut.
    Ce nu mi-a placut la pve e faptul ca raidurile sunt aceleasi si doar dificultatea creste, e cam plictisitor de la un timp.
    Last edited by Dromihetes; 01-08-2012 at 12:32.

15. Back To Top | #15
    Registered User
    Pentru cei mai lenesi dintre noi:
    Features | Star Wars: The Old Republic

16. Back To Top | #16
    foarte frumos ca o sa fie f2p, jocul e simpatic. Asa ar trebui sa fie toate mmo-urile, sper ca gw2 o sa le arate ca merge sa faci bani si fara subscriptia mortii, doar din addons si shop cu porcarioare in game.

17. Back To Top | #17
    de cand da drumul la f2p? au anuntat o data? cica din toamna , oare din septembrie?

18. Back To Top | #18
    mi-a expirat plata de 3 zile si vad ca pot sa joc

19. Back To Top | #19
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Sorine, ai cumva atasat un card la abonament? Daca da, te taxeaza ei automat cand iti expira subscriptia, daca ai bani in cont.

20. Back To Top | #20
    nu , am dat cancel de mult plus ca am sters cardul
    scrie clar 0 zile de jucat

1.  
Page 1 of 8 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks