Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 146

Thread: SWTOR F2P e oficial!

1. Back To Top | #21
    Registered User ciocanul's Avatar
    Aveau mai putin de 500k de subscribers.
    Eu SPER ca jocul asta e ultimul joc din stilul asta reciclat de 15 ani. Trebuie sa vina cu noutati pe piata si nu cu acelasi BS dinaintea lui EQ.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #22
    Banned
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    1. care vaci?

RMAH e de doua luni jumatate!
    Aia care platesc subscriptie lunara de 7 ani de zile

Quote Originally Posted by Zhedi View Post
    Isi merita soarta pe deplin. Aroganta si incapatanarea EA au ingropat jocul. In beta am fost foarte multi care am atras atentia la multe probleme grave si mai ales la faptul ca jocul inca este departe de a fi finisat. Insa hoarda de fanatici si acel val urias de hype a fost destul pt a amuti orice critica. Iar EA traia cu impresia ca toti lingai care ii pupau in fund sunt de fapt baza si o sa tina jocul in picioare multi ani la rand. In beta am fost sigur ca in 6 luni o sa fie F2P.. deh, am gresit cu cateva luni. Insa sunt foarte sigur ca la anul o sa inchida serverele, pur si simplu nu au cum sa mai remedieze jocul.. si asa au bagat deja enorm de multi bani in afacerea asta. O sa mai traga de el pana isi scot cat de cat parleaza dupa care o sa stinga lumina. Deja de acum 2 saptamani Forbes a publicat un articol masiv despre problemele financiare uriase pe care le are EA din cauza SWTOR si prevesteau un F2P iminent.

Cert e ca acolo unde EA si Ubi isi baga coada, rezultatul nu poate fi decat un dezastru. Imi pare rau de BW, ei chiar nu meritau asa ceva. De EA insa ma doare in cot, sper sa ii vad in faliment cat mai curand.
    Da, intr-adevar, in beta erau probleme si jocul nu trebuia lansat. Am jucat si eu ultimele 4 builduri de cb si-am gasit multe probleme INSA ei o comisie a decis sa-l lanseze, nu testerii au decis. Ei au lansat jocul pentru ca pe hartie nu aveau cifrele frumoase si era sfarsit de an financiar. La final de an, balanta lor arata altfel cu jocul lansat. Consider ca gameplay-ul a fost de vina nicidecum jocul in sine care arata f misto.

3. Back To Top | #23
    Lipsa de content end game m-a facut pe mine sa ma las de joc, in wow ai incomparabil mai multe lucruri de facut, de farmat, de orice vrei tu, in swtor jucam 3 ore pe saptamana, clear la operatiune si gata.

4. Back To Top | #24
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Aia care platesc subscriptie lunara de 7 ani de zile
    Platesc pentru ceva bun la schimb

5. Back To Top | #25
    Da, misto...orice noob, copil retard care nu a avut legatura cu universul SW isi va downloada jocul si-l va juca f2p.
    Asa, si ? Crezi ca nu sunt si retardati cu bani ? Am intalnit destui, chiar in swtor.

De ce oare, Doamne, au toti impresia ca atunci cand un produs devine gratis este neaparat si bun ???
    Pentru ca in multe cazuri asa este.

Quote Originally Posted by Crows View Post
    Pai e tocmai invers! Adica in 70-80% din cazuri jocurile care devin F2P sunt slabe si trec la forma asta ca sa mai pape niste bani. One down TSW is next
    Chestia e ca odata ce trec la f2p, de foarte multe ori devin bune.

Quote Originally Posted by sandubogdan View Post
    Lipsa de content end game m-a facut pe mine sa ma las de joc, in wow ai incomparabil mai multe lucruri de facut, de farmat, de orice vrei tu, in swtor jucam 3 ore pe saptamana, clear la operatiune si gata.
    Si in WoW ce anume faci in plus ?

6. Back To Top | #26
    In WoW ai instante si gameplay mult mai variat si mai calitativ. ai un PvP mai bine struncturat, ai multe si multe altele in plus. Sincer din toate mmorpg-urile generice e cel mai bun de departe.
    Dar si-a trait traiul, si-a mancat malaiul.
    Pb e ca vin altii cu aceeasi mancare, vrem altceva.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

7. Back To Top | #27
    Banned
    Da, exact asta simt si eu. E vremea pt altceva

In WoW ai gameplay diferit ? Thats the understatement of the year, brolix!

8. Back To Top | #28
    e gameplay diferit, degeaba spuneti, trebuie sa ocupi cutia postala din oras, te sui pe ea si stai in queue, injuri pe ala cu low dps, fuck u healer si iesi. PVP, da, este, castiga premade-ul, pls let them win omg nabz, stay on rock

9. Back To Top | #29
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    In WoW ai gameplay diferit ? Thats the understatement of the year, brolix!
    Au clonat wow-ul si l-au facut in spatiu, la 7 ani si a rezistat 7 luni.

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Pai daca intri pe site scrie play now deci e f2p as we speak imi spune logica.

11. Back To Top | #31
    Registered User
    1: wow are vacile de muls
    2: swtor va avea in game shop.

Blizzard are item shop, se cheama rmah. Daca nu exista rmah nu avea asa mult succes si mai era si cu subscriptie lunara.
    Si ce treaba are rmah cu wow? din cate stiu rmah e in diablo 3

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by myx View Post
    Pai daca intri pe site scrie play now deci e f2p as we speak imi spune logica.
    Scrie play now pentru ca are trial pana la level 15.

13. Back To Top | #33
    Banned
    Quote Originally Posted by ser232 View Post
    Si ce treaba are rmah cu wow? din cate stiu rmah e in diablo 3
    Un alt joc marca Blizzard, o alta modalitate de-a suge bani...atata tot. Sau tu crezi ca rmah-ul e facut pt tine ???

Want to beat me? Pay2Win, bro!

14. Back To Top | #34
    Dincolo de ticneala unor anti-Blizzard-forever, realitatea e cam asa

1) RMAH nu e pay 2 win pentru simplu fapt ca in Diablo 3 nu e nimic de winuit. E in general un joc single player care are nevoie de o conexiune constanta la net. Te mai poti juca impreuna cu altii, dar din nou nu-i nimic de winuit. Tot ce poti cistiga sint bani, daca ai noroc si gasesti niste dementi care sa-ti cumpere chestii cu 250 de euroi

2) WoW are vreo 400 de clase peste SWTOR, indiferent din ce unghi privesti. Orice comparatie e inutila, atita timp cit nu esti complet spalat pe creier

3) SWTOR e cel mai mare esec din istoria jocurilor. Asta avind in vedere citi bani a costat si ce rezultat a avut, adica f2p in citeva luni

15. Back To Top | #35
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Compari subiectiv wow cu swtor.
    In cazul meu, singurul mmo jucat inainte de a lua contact cu wow/swtor a fost Rift.
    AM jucat vreo 7 luni in total. Apoi am instalat wow, ala de era gratuit pana la lvl 20 sau 25 parca si nu am rezistat decat vreo ora. Ulterior am incercat swtor si am jucat aproape doua luni, am renuntat un timp, apoi am mai jucat vreo 50 de zile.
    Asadar cred ca pt un jucator care nu a avut contact cu cele doua jocuri, SWTOR va fi mai atragator decat wow.

16. Back To Top | #36
    faptul ca o sa fie f2p nu inseamna ca se inchide pravalia, LOL e free to play si face bani garla plus ca are jucatori mai multi ca wow asa ca aberatiile insirate de gorn sunt deja comice. Bine, unii raman cu creierul blocat doar intr-un joc, asta e.

acum nu stiu ce sa zic ca si bliztard ataca tare, o sa poti sta intr-un picior pe cutia postala din oras in queue la 6 instante obosite "revamped" sau reciclate ca suna mai bine.

17. Back To Top | #37
    Registered User Hyadum's Avatar
    Asa este, multe jocuri fac mai multi bani fiind F2P decat ar fi facut cu abonament lunar. Oamenii care chiar platesc pentru content se plictisesc de el destul de repede, il termina apoi nu mai platesc nimic. Asa ai sansa sa ramai in joc si sa platesti doar daca vrei ceva in mod special.
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

18. Back To Top | #38
    Lolaiti cit vreti, dar problema nu se pune daca SWTOR va face mai multi bani sau nu, ci "se va schimba ceva in bine pentru ca jocul sa nu mai fie un gunoi de care au fugit 1,5 milioane de oameni in 7 luni?". Iar raspunsul este NU, garantat. Atita minciuni au bagat aia de la Bioware pina acum incit numai cineva absolut, da absolut complet si ireversibil imbecil mai poata sa puna botul. Oamenii in general sint absolut imbecili si uita de la mina pina la gura, dar eu nu uit cum bagau aia tot felul de dume in interviurile de pe iutub in care ziceau chestii de genu "stiti cum in alte MMO-uri nu prea te simti eroul? well, in SWTOR o sa fie pfuai de viata mea de mare game designer, complet diferit". Dupa care au scos un WoW cu jedi, numai ca cu o lume moarta, fara zi si noapte si alte chestii de finete, in care bintui prin coridoare si te izbesti de ziduri invizibile. Plus ca lipseau o tona de chestii absolut incredibile, cum ar fi un sistem de addon-uri sau un combat log. Plus ca au taiat din grafica pentru ca se misca ca un cur coclit. Plus ca au avut alte chestii geniale, ca ability delay. Singura mare diferenta, de care io personal am zis de la inceput ca n-are nici un sens intr-un MMO, a fost sa aibe voice acting la toate timpeniile. Si ma rog, au luat cu japca sistemul ala de dialoguri rasfolosit in toate jocurile Bioware din univers, in care faci alegeri, care n-ai nici o consecinta de fapt, DAR evident ca nu asta au zis ei prin interviuri pe vremea cind ii timpeau pe prosti.

Lolaiti cit vreti, dar cind un studio de jocuri de calibrul Bioware face un joc folosind o franciza ca Star Wars si jocul ala ajunge f2p in mai putin de un an, e un DEZASTRU DE NIVEL GALACTIC. Daca eram CEO acolo ii zburam pe toti papagalii aia, stergeam proiectu de pe toate hardurile si ma prefaceam ca n-a existat vreodata.

19. Back To Top | #39
    Banned
    Ca sa le scada si mai rau pretul actiunilor celor de la EA. Nice move Aveau 28usd/1 actiune inainte de lansarea Swtor si de atunci sunt intr-un declin continuu. Acum au ajuns pe la 13usd. Bine, de vina nu e doar Swtor dar mare parte e din cauza fail-ului jocului.

20. Back To Top | #40
    Jocul nu a adus nimic nou sub soare in afara de story mode cu dialoguri vorbite. In rest totul e vechi si vechi sunt toate si in multe parti e chiar sub mmorpg-uri generice(wow and co).
    Sincer mai bine joc un Vanguard Saga of Heroes. Chiar daca e un mmorpg generic macar are noutati: un open world imens si mult de explorat, un sistem de crafting pus la punct, etc.

Nu ai voie sa scoti un joc de calibrul SWOTOR si sa nu ai in plus decat dialoguri vorbite si universul star wars si in rest sa fie aproape la nivelul unui rune wars sau altele care deja se lanseaza f2p si pay to win. Au dat-o in bara urat.

Am jucat jocul o luna si ceva si dupa aceea pur si simplu nu mai e absolut mai nimic de incercat in el...

1.  
Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks