Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 146

Thread: SWTOR F2P e oficial!

1. Back To Top | #41
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by Gorn View Post
    Lolaiti cit vreti, dar problema nu se pune daca SWTOR va face mai multi bani sau nu, ci "se va schimba ceva in bine pentru ca jocul sa nu mai fie un gunoi de care au fugit 1,5 milioane de oameni in 7 luni?".
    Sa ne traiasca dronele care au aparat jocul asta mai bine de jumatate de an Trebuia sa fie F2P din a2a luna de la release.

2. Back To Top | #42
    Registered User
    Lolaiti cit vreti, dar problema nu se pune daca SWTOR va face mai multi bani sau nu, ci "se va schimba ceva in bine pentru ca jocul sa nu mai fie un gunoi de care au fugit 1,5 milioane de oameni in 7 luni?". Iar raspunsul este NU, garantat. Atita minciuni au bagat aia de la Bioware pina acum incit numai cineva absolut, da absolut complet si ireversibil imbecil mai poata sa puna botul. Oamenii in general sint absolut imbecili si uita de la mina pina la gura,
    ...
    prietene, mai usor cu afirmatiile de genul imbecili.
    nu, nu am uitat nimic. inca sunt frustrat ca sage dps e o clasa inutila in pvp, ca in afara de sorc dps (care in general sunt ff. putini, 99% sunt healeri), restul ma bat chiar si in 7-8 sec (vezi pyro, marauder); sunt ofticat la culme ca nu realizeaza retardatii aia de la dev, nici dupa 7 luni de la 1.2 ca e ceva in neregula cu balansul intre clase (sau poate sunt doar rau intentionati si aplica parametri de intrare diferiti) (ps. pana la 1.2 am stat destul de bine in picioare 1v1 cu mai toate clasele, nu neaparat castigator, dar lasam marauderi sub 25%; dupa 1.2 am inceput sa incasez crituri de peste 5k, adica aprox 1/2 din viata se ducea in primele 3 sec);
    am jucat si joc swtor pt universul sw, pt ca am jucat kotor1&2 si mi-au placut.
    de vina pentru faptul ca jocul a ajuns unde a ajuns sunt si userii, care au dat feedback nepotrivit pentru multe chestii:
    - in beta probabil s-au multumit sa raspunda la intrebarile stupide si puerile (de gen de cate ori ti-a crapat clientul, de parca aveau sens 2 crash-uri, dar 1 nu....) in loc sa atentioneze zecile de buguri;
    - majoiritatea au tipat ca pasaricile ca nu stiu ce nu e ca in wow (de parca wow e Dumnezeu) si astia ca prostii, in loc sa pastreze linia bw (macar mureau pe greselile lor) s-au conformat si au adaptat totul la wow... si acum apar tot aia de au tipat mai devreme si tipa acum ca swtor e wow cu jedi (posibil nu tu, dar exista, cunosc)
    - s-au multumit sa isi faca un alt caracter (marauder, pyro) si sa se bucure de heavy armor, high dps, unbreakable (desi fiecare e liber sa faca 100 de caractere -- problema e ca aia de la bw nu au inteles de ce sunt atat de multi marauderi), in loc atentioneeze de lipsa de viitor a marajoritatii specurilor prezente in joc.
    foloseste codul MCXC3BMG pentru o reducere de1% din pretul pcgarage!

3. Back To Top | #43
    Prietene, nu sintem prieteni. Si nu, nu sint de vina userii pentru nimic, userii au spus non stop ca jocul e de cacat. Tot forumul ala e plin de plingeri incepind cu ziua lansarii. Daca "ascultau" de useri, prostia aia nu ajungea de la 2 milioane de bucati vindute la "peste 500 de mii de useri" in 7 luni. Nici macar n-au avut curaj niciodata sa zica exact citi useri platitori au si cum calculeaza chestia aia. Au zis ca e "complicat". Desigur ca e, cind esti in picaj. De fapt e foarte simplu, face unu un query pe db cam asa "select count(*) from user where active=1". Si ii vine raspunsul exact 654679. Nu ca hir ca mir ca e complicat. WoW cu al lor enspe mii de milioane sint la fel. La EVE zice clar cind te loghezi "exista 45367 de useri online". Si vrajeala aia cu 30 de zile moca chiar inainte de precedentu raportu a fost complet penibila )

Intr-adevar e doar un WoW foarte prost cu jedi si cu "story" a la DA si ME, care nu-si are locul intr-un MMO din enspe motive. De "romance" cu un NPC e nevoie intr-un MMO? Pe bune? Am citit pe forum cum se plingea unu ca dupa ce s-a romantat cu companionu enspe levele, cind a ajuns la 50 nu mai primea mesaje de la "ea", numa statea de-a proasta, ca o vita lesinata, in nava. Ce trist... am plins de mi s-a rupt sufletu

Io ma mir ma mai exista oameni normali la cap care inca mai platesc pentru gunoiul ala 15 dolari pe luna. Chiar nu au pic de respect de sine, dupa ce si-au batut aia joc de ei cu promisiuni tembele, inca le mai platesc salaru?

Uite aici, ca zici ca n-ai uitat nimic, da io cred ca habar n-ai cui ii platesti salaru

James Ohlen: "For 2012 we really want players to feel like they're getting their money's worth. The scope of our game updates in 2012 is going to be unimaginable. You're going to see so many changes and additions to the Star Wars Universe. It's going to be impressive. We have our Update 1.2 coming in the next week and then after that it's going to continue to roll out month after month. It's exciting."

Intr-adevar, au fost update-uri non stop si jocul e atit de "exciting" incit intre timp au plecat aproape toti, si ca sa nu stinga lumina ca ultimii penibili, incearca sa o scalde intr-un F2P. Dar viitorul este mai mult decit negru, desi asa ceva pare imposibil, fiinda negrul, nu-i asa, reprezinta absenta luminii. Jocul n-are cum sa devina mai bun cu mult mai putini developeri, asa ceva numai cine e dilimache poate sa creada. O sa mearga pe life support si F2P si haleluia bradars

PS WoW e dumnezo, dumenezou MMO-urilor, asta e realitatea. Si toti timpitii aia care au incearcat sa-l imite schimbind numai numele abilitatilor stiau ca e dumnezo, numai ca sint prea prosti sa-si dea seama ca dumnezo e unu si nu-l poti imita, decit daca se intorc in timp si il lanseaza inainte de 2004. Daca vor sa faca ceva, mai bine incearca sa fie originali, dincolo de "voice acting". Io de cind i-am vazut fata lu Ohlen ala pe iutub am stiut ca o sa fie un gunoi, fata lui zice clar ca n-ar putea sa faca vreun joc revolutionar vreodata. Parca incerca sa vinda inele de aur in tren.

4. Back To Top | #44
    Registered User
    Prietene, nu sintem prieteni
    ...
    asa e. nu suntem. observ ca esti un pic plecat de acasa... vad ca esti revoltat rau. tu ce respect ai fata de tine, atunci cand platesti niste taxe la stat si vezi ca defapt inapoi catre tine nu se intoarce nimic? cum te suporti sa stii ca ai salariu de programator (poate dba) si ca o gramada de bani pe care tu ii produci se duc la stat si sunt impartiti de pds&usl pentru distractii particulare?

cauta-ne pe forumurile de wow...
    foloseste codul MCXC3BMG pentru o reducere de1% din pretul pcgarage!

5. Back To Top | #45
    Banned
    E trist ce citesc. Se pare ca e nevoie de un mmo fara pvp cu romance intre npc pe toata durata jocului. Tot ce faci, sa faci ca-ti zice jumatatea ta mai buna din joc

6. Back To Top | #46
    Registered User warpath's Avatar
    Cum sa aiba succes un joc care nu are nici 50% din ce ofera wow la momentul actual ? Daca il aduceau la lansare la acelasi nivel cu WoW ( ma refer la utilitati : group finder, crossrealm bg's, etc ) puteau sa pastreze un nucleu select de jucatori care preferau universul star wars , dar asa tot ce au reusit sa faca la 6 luni de la lansare e sa sictireasca 90% din oamenii care au incercat jocul.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

7. Back To Top | #47
    Banned
    Well, jocul a fost foarte ok la lansare. L-au stricat ulterior.

8. Back To Top | #48
    invers, a fost prost la lansare, multe lucruri lipsa, unele le-au reparat intre timp, altele inca nu, am platit jumate de an, dar cel mai grav lucru e lipsa de end game, pur si simplu nu ai ce face, in timp de la wow ai 10001 lucruri de farmat, facut reputatie, etc, in swtor nu ai nimic
    ce se mai aude de dual spec?

9. Back To Top | #49
    Registered User Necrosero's Avatar
    A fost OK ca era nou, si era SW. S-a imputit relativ repede, lumea s-a plictisit etc. Rezultatul: F2P. Asta e, n-a fost sa fie. Bioware mai bine faceau dracu' KOTOR 3 si terminau treaba.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

10. Back To Top | #50
    Registered User ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Well, jocul a fost foarte ok la lansare. L-au stricat ulterior.
    A fost putin content pt cat a fost hype-ul.
    Aici a si forst problema, de fpat nu e nici o problema daca o gandim la rece. Majoritatea au cumparat jocul, au ajuns la lvl max, au vazut ca nu ai content si au renuntat. La cat content au facut, atat s-a si jucat. Daca era content mai mult,lumea ramanea in joc.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #51
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Nici wow nu a avut content la lansare, ba chiar deloc, iar levelingul era dezastruos, bine in 2004 nu aveai ce sa joci, in 2011-2012 sunt 800 MMO-uri! Still, daca Blizzard facea SWTOR era un succes :P

12. Back To Top | #52
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Nici wow nu a avut content la lansare, ba chiar deloc, iar levelingul era dezastruos, bine in 2004 nu aveai ce sa joci, in 2011-2012 sunt 800 MMO-uri! Still, daca Blizzard facea SWTOR era un succes :P
    Problema e ca ar trebui sa se foloseasca de wow ca standard la momentul ACTUAL, nu de ce era acu 4-5 ani.

PS: D3 e blizz made si tot e cam fail
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

13. Back To Top | #53
    Registered User ciocanul's Avatar
    Mi se pare ca a fost mai prost facut decat wow la vremea lui. Eu cred ca m-am apucat de wow mai tarziu dar mi se pare ca era mai bine realizat: animatiile erau mai fluide, nu era in halul asta de instantiat, zonele erau mai frumos realizate, muzica nici nu mai vorbim. Singurul dar absolut singurul lucru remarcabil in SWOTOR pt mine a fost povestea si questurile principale. In rest e praf de stele. In wow am avut mult mai multa distractie cand am intrat ca si gameplay.

Dar sa nu fim rai: am jucat luna si inca o luna am platit dar m-am plictisit pe la lvl 40 si ceva ... a fost interesant cat a durat si trecem la altul.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

14. Back To Top | #54
    Cum a zis ciocanul. WoW la lansare a fost o bijuterie. Impactul a fost de 1000 de ori mai puternic decat tot ce a reusit Bioware sa faca in toata cariera lor.

Astia au indraznit sa scoata un rahat si culmea, zecile de mii de drone obosite il tot aparau pe ideea ca la fel a fost si la WoW cu porbleme and shit. Tupeul si prostia se platesc pana la urma

15. Back To Top | #55
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Daca ar fi fost scos in 2004, probabil ca SWTOR ar fi avut acelasi impact, dar la 7 ani diferenta nu a avut nimic, eu m-am plictisit de joc inca din beta, de fapt dintr-un weekend de beta. Priviti RIFT, care-i fix wow doar intr-o alta lume, inca nu-i F2P la un an si jumatate ba mai mult pregateste primul expansion.

16. Back To Top | #56
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Deci daca imi dldez acum clientul pot sa joc free?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

17. Back To Top | #57
    Poţi sa începi download la client că oricum îl ia greu, are erori de download, de instalare etc. Până în septembrie când îi vor da drumul să îl ai pregătit. Şi free poţi să joci trial acum până la nivelul 15.
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

18. Back To Top | #58
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Cum a zis ciocanul. WoW la lansare a fost o bijuterie. Impactul a fost de 1000 de ori mai puternic decat tot ce a reusit Bioware sa faca in toata cariera lor.

Astia au indraznit sa scoata un rahat si culmea, zecile de mii de drone obosite il tot aparau pe ideea ca la fel a fost si la WoW cu porbleme and shit. Tupeul si prostia se platesc pana la urma
    WoW la lansare a fost cam dezastru, la capitolul bugs, server load, end game content si altele; dar tinand cont ca era acu multi anisori nu e relevant

19. Back To Top | #59
    Interesant cat de repede s-a dus pe copca acest proiect.
    S-ar putea sa-l incerc cand il lanseaza f2p, dar avand in vedere faptul ca m-am plictisit prin a 8-a sau a 9-a zi din cele 15 de trial, sansele sunt foarte mari sa renunt repede la el.
    Chiar asteptam altceva de la un joc SW. Nu asteptam end-game mega content si pvp inovator, ci immersion si un gameplay bun. Dar totul mi s-a parut extrem de artificial si fortat. Asteptam ceva in genul faction reputation bazata pe misiuni, bounty hunterul sa aiba un fel de board cu tot felul de bosi mai mici de vanat prin tot universul, smugglerul sa poate face smuggling pentru banuti frumosi (nu sa fie un atat de bun luptator), trooperii sa poata participa ca mercenari in lupte dintre factions pe planete si altele de acest gen.
    Universul SW ofera atat de multe posibilitati si tot ce au putut scoate a fost o poveste destul de liniara, un voice acting care pe mine ma lasa rece (intr-un MMO asta ar fi printre ultimele prioritati) si NPC frecangeala si romance, care mi s-au parut plictisitoarea si in SWKTOR.
    Faptul ca este o copie neinspirata a WoW (joc pe care nici nu m-am obosit sa-l instalez la cat de insipid mi se pare) ma deranjeaza doar prin faptul ca inca se mai chinuie sa-l aduca la acest nivel. Ar trebui sa lase WoW si sa creeze ceva original, chiar daca mai slab la capitolele end-game instances si pvp. Ar trebui sa faca ceva cu acest univers nemaipomenit si neexploatat nici macar in proportie de 1%.
    Ca o mentiune, mie chiar nu mi-au placut SWKTOR pentru ca mi-au creat senzatia de un mic safari intr-o si mai mica portiune din SW.
    Cred ca pana acum SWG au ajuns cel mai departe cu dezvoltarea, dar au pierdut la capitolul management.
    Tot ce spune in incheiere e doar: pacat. Deja putem sa incepem sa cantam prohodul pentru SWTOR.

20. Back To Top | #60
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    WoW la lansare a fost cam dezastru, la capitolul bugs, server load, end game content si altele; dar tinand cont ca era acu multi anisori nu e relevant
    Dupa 2 luni de jucat pe serverul meu erau vreo 10-15 caractere de lvl 60. Pe nimeni nu interesa catusi de putin ce e ala end-game content. Toti eram prea ocupati sa ne batem in Taren Mill.

Buguri ? O data la 3 zile gaseam un quest bulit? lol. Nici o urma de lag. Nici queue nu era. Server Medium-Full cam tot timpul.

1.  
Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks