Page 4 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 146

Thread: SWTOR F2P e oficial!

1. Back To Top | #61
    Nick anterior: MICKUTZU T.H.C.'s Avatar
    Eu in continuare joc SWTOR, si pot sa spun ca imi face placere, trecand pe langa problemele pe care le are este un joc care te prinde
    Group finderul a jucat deasemenea un rol destul de important in pastrarea interesului fata de joc - multa lume joaca destul de casual si nu are timp sa stea sa alerge dupa echipe de fp si ops
    Cand am auzit ca se da drumul la f2p, initial am fost dezamagit, insa dupa ce am stat si m-am gandit mai bine am ajuns la concluzia ca f2p este o decizie corecta pentru a dinamiza jocul si a-i insufla un pic mai multa viata.
    Legat de cei care ridica wow-ul in slavi - get real, e un joc vechi, cu grafica jenanta, si in general prafuit din toate punctele de vedere; este un joc care a profitat la maxim de faptul ca a fost un MMO care chiar a prins bine la public si care incaseaza inca de pe urma acestui fapt.

my two cents...

Pentru cei care o sa simta nevoia sa rageuiasca legat de ce am zis eu despre wow - chill - joc wow de la inceput si il joc in continuare chiar daca nu foarte des..
    Semnatura e in vacanta va rugam reveniti

2. Back To Top | #62
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by T.H.C. View Post
    Legat de cei care ridica wow-ul in slavi - get real, e un joc vechi, cu grafica jenanta, si in general prafuit din toate punctele de vedere; este un joc care a profitat la maxim de faptul ca a fost un MMO care chiar a prins bine la public si care incaseaza inca de pe urma acestui fapt.

my two cents...

Pentru cei care o sa simta nevoia sa rageuiasca legat de ce am zis eu despre wow - chill - joc wow de la inceput si il joc in continuare chiar daca nu foarte des..

Ok cum vrei sa te ia cineva in serios daca tu spui ca WoW e prafuit cand aceleasi mecanici sunt in ambele jocuri ? Ba mai mult, astia abia se aduna de pe jos si mai carpesc in continuare chestiile lipsa din ToR, chestii prezente in WoW de ani de zile.

Grafica este in mare parte aceeasi, engine-ul TOR este o porcarie reciclata, practic un mare bullShit la care s-a adaugat din belsug efrectul de plasticare.

Ca nici WoW si nici TOR nu mai au nimic de oferit asta este altceva. Amandoua fac parte din generatia veche, indiferent ce ar spune Bioware sau EA despre jocul lor.

O gura de aer proaspat o sa aduca GW2. Si atat.

Iar SW-TOR: F2P este cea mai buna decizie luata de scarnaviile de la EA. Apuc si eu sa termin ceva stories sa nu imi para chiar asa de rau ca am dat banii pe joc.

3. Back To Top | #63
    Nick anterior: MICKUTZU T.H.C.'s Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Ok cum vrei sa te ia cineva in serios daca tu spui ca WoW e prafuit cand aceleasi mecanici sunt in ambele jocuri ? Ba mai mult, astia abia se aduna de pe jos si mai carpesc in continuare chestiile lipsa din ToR, chestii prezente in WoW de ani de zile.

Grafica este in mare parte aceeasi, engine-ul TOR este o porcarie reciclata, practic un mare bullShit la care s-a adaugat din belsug efrectul de plasticare.
    Let's agree to disagree...
    nu vreau sa intru in polemici, doar am vrut sa imi fac cunoscuta o parere.

iar legat de GW2...poate doar pentru pvp sa il cumpar, am jucat beta si nu mi s-a parut deloc interesant.

Legat de gura de aer proaspat - am cumparat TSW de cateva saptamani, nu am apucat sa ma joc mult dar mi s-a parut misto din ce am jucat.
    Semnatura e in vacanta va rugam reveniti

4. Back To Top | #64
    Quote Originally Posted by Dasaev View Post
    asa e. nu suntem. observ ca esti un pic plecat de acasa... vad ca esti revoltat rau. tu ce respect ai fata de tine, atunci cand platesti niste taxe la stat si vezi ca defapt inapoi catre tine nu se intoarce nimic? cum te suporti sa stii ca ai salariu de programator (poate dba) si ca o gramada de bani pe care tu ii produci se duc la stat si sunt impartiti de pds&usl pentru distractii particulare?

cauta-ne pe forumurile de wow...
    Draga, tu esti dilimache. Fascinanta trecerea haotica in domeniul politic, dar treaba e simpla, doar intrebarea pusa de tine e complet timpita. Statul iti ia cu japca taxele, nu le dai de bunavoie. Sper. Si da, afla ca fac tot ce imi sta in putiinta sa dau cit mai putin la stat. Ca sa nu mai stea aia pe banii mei. Care e scuza ta ca platesti niste mincinosi abjecti si netalentati care isi bat joc de tine si apoi lolaie intre aia acolo pe seama fraierilor care inca mai pun botu la vrajelile lor complet aberante? Ca platesc io taxe la PDL? HAHAHAHAHA

5. Back To Top | #65
    Registered User
    Quote Originally Posted by Gorn View Post
    Draga, tu esti dilimache. Fascinanta trecerea haotica in domeniul politic, dar treaba e simpla, doar intrebarea pusa de tine e complet timpita. Statul iti ia cu japca taxele, nu le dai de bunavoie. Sper. Si da, afla ca fac tot ce imi sta in putiinta sa dau cit mai putin la stat. Ca sa nu mai stea aia pe banii mei. Care e scuza ta ca platesti niste mincinosi abjecti si netalentati care isi bat joc de tine si apoi lolaie intre aia acolo pe seama fraierilor care inca mai pun botu la vrajelile lor complet aberante? Ca platesc io taxe la PDL? HAHAHAHAHA
    clar nu ai inteles aluzia; de altfel nu stiu de ce ma astept sa intelegi... incerc altfel... tu cumperi benzina/motorina?(din 2000 de cand folosesc am avut preturi comparative cu vestul, desi pretrolul e romanesc, deci costuri de productie si livrare mai mici [...]) stiu, o sa imi zici de necesitatea transportului, dar ce sa vezi, poti sa folosesti si transportul in comun pe mai putini bani. cluburi frecventezi? iti place sa dai 3x pe o bautura? ideea e simpla (totusi poate pricepi si tu): iti face placere, consumi; nu-ti face placere, te reorientezi.
    eu voi continua swtor, eu abia acum fac lvl pe alte caractere -- timp limitat, cresc greu, deci o sa mai stau ceva timp la ele.
    foloseste codul MCXC3BMG pentru o reducere de1% din pretul pcgarage!

6. Back To Top | #66
    si eu levelez din an in paste, e fun

7. Back To Top | #67
    Registered User lord2005's Avatar
    Chiar daca va fi f2p fara nici o restrictie, vor gasi ei oameni disponibili sa plateasca pentru bonusuri si alte minuni.
    Oricum ramane bun pentru jucat casual o data sau de doua ori pe saptamana. Intri, iti dai putin omoru' prin warzones sau faci un class quest si la revedere.

8. Back To Top | #68
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by Dasaev View Post
    (din 2000 de cand folosesc am avut preturi comparative cu vestul, desi pretrolul e romanesc, deci costuri de productie si livrare mai mici [...])
    O/T Unde ai vazut tu preturi comparative cu vestul ? Lol ? In Austria, Germania, Franta permanent era cu cel putin 60-90 eurocenti mai mult pe litru.

9. Back To Top | #69
    Registered User
    ehe ... pe vremea cand nu era euro in plan si benzina era 10.000 (si motorina mult mai ieftina!!!), cand jucam delta force, age of empire si nfs la sali de pc-uri pe placi video de 16-32M (voodoo si riva tnt) accelerati )

10. Back To Top | #70
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Deci daca imi dldez acum clientul pot sa joc free?
    Poti sa-l joci free pana la lev 15 parca cu o tona de limitari bineinteles.Dar download-ul are cam 20gb deci o sa-ti ia ceva . Oricum merita sa-l incerci desi are inca mici probleme este un joc foarte bun, nu te mai lua dupa toti trolii de pe forum care nu au jucat decat WOW si se cred MMO players.

Pe langa asta o sa fie F2P pe la sfarsitul toamnei si o sa se intoarca destul de multi jucatori dupa hype-ul GW2.

11. Back To Top | #71

12. Back To Top | #72
    Registered User Garret02's Avatar
    Star Wars: The Old Republic - Cartel Market Public Test Server Preview - YouTube

Cartel Market Items, Unlocks, and More - Articles - SWTOR News - Darth Hater

Summary of Subscriber Benefits

• A minimum of 500 complimentary Cartel Coins per month to spend in the Cartel Market
    • 10 additional Character Slots per server
    • Unlimited access to Warzones, Flashpoints, Space Combat and Operations
    • Access to all 6 Quick Bars
    • Priority position in Server queues
    • Full access to your inventory and Cargo Hold
    • Create a fully-featured Guild
    • Unrestricted access to chat
    • Expanded selection of character species
    • Free Skill Respecialization
    • Increased gains of Experience and Valor
    • Access to all equipment, regardless of quality
    • Lower costs when removing item modifications and adding augments
    • Earlier access to Sprint and Speeder Piloting
    • Access to the Emergency Fleet Pass ability
    • Learn three Crew Skills
    • Queue your crafting items
    • Increased Sale Slots on the Galactic Trade Network
    • Expand your Inventory and Cargo Hold With Credits

13. Back To Top | #73
    Registered User
    funny,... presimt un alt mare epic fail... dc de ex avem un jucator care a inceput in caracter ca abonat si a invatat 3 craftari, si acum trece in f2p,... o sa ii taie craftingul? )
    presimt ca o sa ma joc singur in vreo 3 luni...

14. Back To Top | #74
    Nu stiu ce vor sa faca oamenii cu atatea restrictii

15. Back To Top | #75
    pana la urma cand ii da drumul la liber fara subscription? pe 1 nov?

16. Back To Top | #76
    Registered User Garret02's Avatar
    Ar fi ceva sa i dea pe 1 nov dar nu cred, probabil pe la jumatea lui noiembrie cred..

17. Back To Top | #77
    Anuntau ei demult daca-l lansau la 1 Noiembrie. Iti dai seama ca trebuiau sa-i faca reclama, nu?
    Oricum, e bine daca reusesc in mai putin de un an de la lansare sa bage sistem F2P. Daca l-ar face si in stilul celor de la Turbine, ar fi si mai bine, dar asta mai greu.
    Cred ca trecerea la F2P in mai putin de un an ar putea sa le aduca un premiu pentru esecul secolului. Nu de alta, dar n-am mai vazut un esec mai resunator pentru niste firme de talia celor implicate in proiectul SWTOR.

18. Back To Top | #78
    Cred ca asteapta macar sa faca un an, deci as zice decembrie.

19. Back To Top | #79
    Au anunţat oficial ca va fi în noiembrie. Singura necunoscută este ziua. Cel puţin aşa au promis ca va fi f2p în noiembrie. Insa nu e chiar f2p pentru ca va ramane si abonamentul si cei fara vor fi destul de limitati. Dar e bine si aşa.

20. Back To Top | #80
    Registered User Terror's Avatar
    Am primit si eu azi un mail ca am castigat Carte Points ... pt. versiunea free to play ... Oricum din ce am citit nimeni nu o sa joace varianta f2p deoarece sunt prea multe restrictii

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 980 4GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 8.1 Home Premium 64bit

1.  
Page 4 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks