Results 1 to 7 of 7

Thread: Sith Warrior - Marauder

1. Back To Top | #1

Sith Warrior - Marauder

Vad ca nu exista un thread despre aceasta clasa si as vrea s-o discutam un pic.
    Sunt curios care ar fi un build mai bun si cu ce companion. In unele ghiduri vad ca se foloseste buildul pe Carnage.
    La inceput companionul e Vette, dar nu sunt prea multumit de ea. E ranged DPS, iar eu melee DPS. Asta inseamna ca daca nu doboram rapid tinta, o cam luam pe cocoasa. Plus ca Asasinul cu tankul lui ma depaseste la DPS fara probleme.
    Partea si mai urata e ca sunt dual wield, cand eu speram sa pot folosi si double lighstsaber. Asasinul are asa ceva, dar o foloseste mai mult pentru impresie decat pentru melee.
    Parca m-ar tenta un re-roll pe asasin, dar pentru asta trebuie sa sterg inca un char pentru ca momentan am 3 din perioada de trial.
    Avand in vedere ca supravietuirea e un punct destul de slab la warrior, ar trebui mai tarziu sa folosesc companion tank sau healer?

2. Back To Top | #2
    Registered User Garret02's Avatar
    Cred ca merge mai bine cu un companion healer, din cate stiu la warrior e Quinn

3. Back To Top | #3
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Mergi pe Bountyhunter = primeste healer companion din prima = super pentru lvel si pt ocazionalele intalniri pvp.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

4. Back To Top | #4
    Registered User anubisy2k's Avatar
    In orice MMO, un melee class e mai greu decat unul ranged...sith warrior nu face exceptie.
    Il iei atat de repede pe quinn, incat nu merita sa faci reroll, DACA iti doresti acest marauder si un companion healer.
    Sincer, nu am simtit ca as fi gimped while leveling, absolut deloc. Nici ca foloseam ranged dps, melee dps, ranged sau melee tank...oricum 85% din dmg eu il fac, bat gold creeps cu oricare din companioni inca de la first levels; chiar nu e o clasa gimped.
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by saf13 View Post
    Mergi pe Bountyhunter = primeste healer companion din prima = super pentru lvel si pt ocazionalele intalniri pvp.
    Am un merc de 23 parca, dar povestea este extrem de plictisitoare si l-am parcat. Iar companion healer e cam slab. E cu mult mai bun un Operativ/Scoundrel cu companion tank/dps. In luptele grele, cu mercul trebuia sa-mi dau singur heal si sa fac dps printre picaturi pentru ca ametita aia dadea healuri mult sub damage-ul pe care-l incasam.

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Mako era foarte buna ca healer, am iesit cu ea din situatii in care am murit cu brio cu asasinul meu insotit de tankul Khem Val, dar din cate tin minte erau cateva chestii de respectat :
    1 trebuie sa ii deazctivezi ceva skiluri de atac altfel se apuca si ataca, in loc sa te vindece cat mai des.
    2. trebuia sa ii upgradezi constant gearul pe masura ce faceai lvl, ca sa faca heal bun. Asata era de fapt cea mai mare problema a multor playeri, care se plangeau pe forumul jocului ca nu le da heal suficient, ca sa descopere apoi ca nu ii upgradasera suficient echipamentul.

Povestea BH e intradevar slabuta, cea pt asasin a fost mult mai captivanta.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

7. Back To Top | #7
    In ceea ce priveste echipamentul, am cautat intotdeauna sa fie cam de nivelul companionului. Ca n-am avut variantele modate, e din cauza ca sunt foarte scumpe.

1.  

Bookmarks

Bookmarks