Thread Introduction
Heroes of Newerth System Requirements

Heroes of Newerth Trial Keys

Cumpara Heroes of Newerth de pe ComputerGames Shop la pretul de 99 RON sau 20E prin SMS!
Page 1 of 33 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 644

Thread: Heroes of Newerth

1. Back To Top | #1
    Registered User mermerel's Avatar

Heroes of Newerth

Nu prea stiam unde sa postez despre jocul asta...ori la rpg's ori aici...in fine
    Jocul e facut mi se pare de cei care au lucrat la Dota (nu sunt mare fan)
    Scurtand povestea....am ramas cu un beta key in plus si vreau sa-l dau aici.
    Cine vrea beta key-ul sa-mi lase un PM sau adresa de mail etc.

P.S Am doar 1 beta key
    ah, jocul arata cam asa
    [ame=http://www.youtube.com/watch?v=JZ1VFN4mP4M&feature=related]YouTube - Heroes Of Newerth - First Public Gameplay Video[/ame]
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Am mai facut rost de un beta key. Get it while it's hot.
    As vrea totusi ultimul sa il dau unui fan DOTA...
    Last edited by mermerel; 08-07-2009 at 12:51. Reason: Automerged Doublepost

2. Back To Top | #2
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Hmm... eu as fi curios.
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

3. Back To Top | #3
    Junior Moderator N0NAME's Avatar
    E tare jocu. Acum am bagat unu si am picat cu zeus. Cam de kkt pana stau sa-mi invat itemele iara dar in rest e misto. Este fix dota
    10x mermerel.

4. Back To Top | #4
    cei care au lucrat la dota ?

de vreo 2 ani doar 1 sg om lucreaza la dota si ala e icefrog..

5. Back To Top | #5
    O mica mentiune, din cate stiu eu HoN este facut de creatorii seriei Savage (niste jocuri exceptionale si ele daca gusti genul) si interfata/modele sunt clar din jocurile amintite cu modificari minimale.
    while(horse==dead)
    {
    beat();
    }

6. Back To Top | #6
    Din ce am citit si vazut, jocul este o clona de DotA, practic e totul copiat din DotA (pana la nivel de skill-uri/eroi), singurele diferente vor fi grafica schimbata si suport mp online serios (ranking, servere, etc). Jocul e facut de cei care au realizat jocurile Savage, cu suport din partea lui IceFrog (tipu care se ocupa de DotA in prezent).

Inutil sa mai zic ca as dori si eu un invite la beta, daca mai are cineva...

Desi per total League of Legends mi se pare mai atragator, tocmai pt ca nu e chiar o clona de DotA pe fata si aduce destule lucruri noi.

7. Back To Top | #7
    Registered User oXi's Avatar
    am jucat,e aproape clona dota,dar imi place,mai trebuie sa il invatz...

8. Back To Top | #8
    E bine si cu asta,insa deja incepe sa se umple de genul...demigod seamana,nu mult insa seamana cu dota..mai vine league of legends,si heroes of newerth.Nu ca nu ar fi de bine,insa totusi sper sa nu o dea in rateuri ca si cu demigod.
    Cam pe cand ne putem astepta la open beta...?

9. Back To Top | #9
    Din punct de vedere al graficii, arata excelent, dar mai au mult de munca la balansat jocul. E mai greu sa gasesti jucatori, pentru ca dota e moca, dar daca e un pret bun si aduc mai mult lucruri folositoare, cum ar fi unele chestii care se gasesc in joc acum are destul potential.

10. Back To Top | #10
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    lol cata lume sare cand aude de un nou DOTA
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=xTLgQbYVISA"]YouTube - Heroes of Newerth HoN NEW Gamplay Video![/ame]
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=uaCQBv7IreE"]YouTube - Heroes of Newerth: Devourer[/ame]
    Last edited by Bronym; 10-07-2009 at 00:42.
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

11. Back To Top | #11
    Heroes of Newerth Closed Beta Testing commences today. We will be sending out invites with beta keys shortly.
    Excess in all things is the undoing of man.

12. Back To Top | #12
    Lasati si voi numele cu care jucati Heroes of Newerth sa jucam intre noi eventual.
    De exemplu eu sunt cu numele de N0NAME, cu zero

13. Back To Top | #13
    shr00m Black_Elf's Avatar
    Eu joc cu Black_Elf. Prima impresie nu e una chiar buna, intr-adevar grafica e foarte buna, dar trebuie inca sa ma obisnuiesc, mi-se pare ca viteza de reactie a eroilor este foarte mare, am jucat cu Behemoth (Shaker) si de fiecare data cand dadeam stun avea un delay destul de mare. De altfel blinkul la Magebane (Magina) este cam op are cooldown foarte mic si range imens. Acelasi lucru valabil si pentru Kelen. O sa fie o trecere destul de grea de la dota aici. Stilul ala minimalist care il are dota mi-se pare ca face jocul unic, parca mi-se pare cam incarcat jocul in momentul de fata si mi-a fost greu sa ma orientez. Pathfinding slabut, also nu am gasit optiunea de display health bars si am revenit la vechiul alt apasat . Asta e prima impresie, revin mai incolo cu alte impresii.
    Life is a big RPG.

14. Back To Top | #14
    Black Elf ca sa vezi viata tot timpul apasa in joc pe ' si se activeaza health bar-urile. O sa te obisnuiesti dupa un timp, eu zic ca-i destul de bine facut. Mai au de lucrat la balance da in rest e ok...

15. Back To Top | #15
    La balance? Din ce am vazut eu este dota pana la capat. Aceleasi abilitati si aceleasi iteme. Nu inteleg la ce te referi.
    Life is a big RPG.

16. Back To Top | #16
    Balance adica la magina sari prea mult cu blinku ala, iar unii eroii mi se par prea tari.

17. Back To Top | #17
    Da, asta am observat si eu la blink. De ce eroi vorbesti cand spui ca ti-se par prea tari? Eu am incercat Shakeru si Rylai pana acum si mi s-au parut okay, Shakeru chiar mai slab.
    Life is a big RPG.

18. Back To Top | #18
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    Sper ca mai e blink dagger pentru shaker - altfel e degeaba
    O sa aflu si eu in curand, un binevoitor m-a contactat pe PM pt un beta key

19. Back To Top | #19
    Da e si dagger-ul. Lasati-va nick-urile aici cei care jucati sa ne bagam la friends.

20. Back To Top | #20
    Registered User oXi's Avatar
    nick : oXi

1.  
Page 1 of 33 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks