Thread Introduction
Heroes of Newerth System Requirements

Heroes of Newerth Trial Keys

Cumpara Heroes of Newerth de pe ComputerGames Shop la pretul de 99 RON sau 20E prin SMS!
Page 2 of 33 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 644

Thread: Heroes of Newerth

1. Back To Top | #21
    nick: r473r
    »»───(knee)───►

2. Back To Top | #22
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    nick: El_Cid
    e foarte tare faina grafica si inca n-am avut parte de lag
    ma enerveaza ca nu ai optiune la minimap sa-i vezi in 2 culori pe jucatori: alb allies si red enemies... si jucatorii cand dai cu mousul peste nu iti dai seama daca e team sau nu? voi cum va dati seama?
    poate e vreo optiune, n-am avut timp sa ma uit inca la toate

oxi - mersi inca o data pt key

3. Back To Top | #23
    nick : Zerobarat1
    Din cate am observat , pe minimap aliatii au un inel albastru in jurul punctului de culoare desemnat fiecarui player , iar inamicii au un inel rosu.
    LE: In ultimele zile au adaugat update-uri in fiecare zi . Numa de bine
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

4. Back To Top | #24
    frumos, e o dota mai avansata tehnologic , ma gasiti pe acolo "noob games" de obicei

5. Back To Top | #25
    Nick anterior: spr1te_zEU
    Oxi ai incercat lol?Cum e?

6. Back To Top | #26
    A fost frustrant ca hapt in prima tura de joc sa ma arunce in windows.Ceea ce imi place e ca totusi poti da rejoin.Chiar am si castigat acea tura.Fata de multe alte jocuri unde daca ai picat afara din joc nu mai poti intra,aici poti da rejoin
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Un lucru totusi ma bucura.No more...mm,stf ai hack,esti noob si alte minuni.Rar am dat de cativa pui de zmei care se cred invincibili.Comunitatea e de treaba,am bagat vro 8 jocuri din care doar in 1 am dat de un individ care se frustra enorm pentru un joc
    Last edited by nosferat; 23-07-2009 at 10:01. Reason: Automerged Doublepost

7. Back To Top | #27
    Registered User bibu's Avatar
    L-am jucat, am ajuns la concluzia ca nu merita sa petrec iar luni de acomodare cu un joc care nu difera substantial fata de DotA.

8. Back To Top | #28
    Registered User primusamurai's Avatar
    cine vrea sa jucam? id-ul meu in joc este primusamurai. sper sa fie mai fun cu romani.

9. Back To Top | #29
    Quote Originally Posted by El_Cid View Post
    pe mina ma enerveaza ca e prea colorat - prea multe efecte vizuale etc => haos intr-un macel 5v5 cu 40 de creeps in jur... :
    Aceasta e si impresia mea. Cu acest joc mi-am adus aminte de ce nu mi-au placut jocurile gen Savage pe aceeasi reteta, modele ok insa tone de efecte care mai de care mai colorate si imprastiate pe o zona mare. Eu ma joc pe 22inch wide, sunt momente in care vreo 70% din suprafata e acoperita numai de efecte

10. Back To Top | #30
    Registered User oXi's Avatar
    am jucat astazi League of Legends si pot sa zic ca imi place mai mult decat HoN...difera putin de dota,doar putin :P HoN e prea dota...

11. Back To Top | #31
    Am jucat si eu HoN...Ce sa zic, e clona Dota cu grafica buna si cu diverse optiuni de community mp, pe care Dota nu le are, fiind un mod. In rest e same shit. Si din pacate vad ca deja HoN a mostenit si comunitatea Dota, aia rea, din pacate majoritara...

Cand apare LoL, nici nu o sa mai ma uit la HoN, mai ales ca LoL va fi free.

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by Dead Ghost View Post

Cand apare LoL, nici nu o sa mai ma uit la HoN, mai ales ca LoL va fi free.
    free? sigur ?ar fi klumea,eu stiam ca, cumperi jocul si apoi e free fara sa platesti lunar...asa au zis de curand din cate stiu...

13. Back To Top | #33
    Quote Originally Posted by oXi View Post
    free? sigur ?ar fi klumea,eu stiam ca, cumperi jocul si apoi e free fara sa platesti lunar...asa au zis de curand din cate stiu...
    Au anuntat de curand modelul lor financiar, scrie pe site la ei dar si pe forumuri. Jocul va fi free (deci nu cumperi nimic, nici o singura data, nici lunar), in schimb vei putea cumpara skinuri pt caractere si alte lucruri care nu tin de putere (deci nu itemuri, skilluri, eroi, rune, etc).. Se bazeaza pe veniturile acumulate din aceste micro-tranzactii, jocul fiind free inseamna ca va avea si un install base f mare si deci si cei dispusi sa dea 1-2 usd pt un skin vor fi mai multi decat in mod normal. Exista totusi si o versiune de pre-order, pt cei care vor sa aiba niste bonusuri (2 skinuri noi, niste puncte (bani) in cont pt lucruri aditionale de cumparat, cat si caractere unlockate mai devreme decat daca ai juca free -> caracterele le poti avea si in versiunea free, doar ca tre sa joci mai mult, gen fav items din Demigod)

14. Back To Top | #34
    Quote Originally Posted by Dead Ghost View Post
    Au anuntat de curand modelul lor financiar, scrie pe site la ei dar si pe forumuri. Jocul va fi free (deci nu cumperi nimic, nici o singura data, nici lunar), in schimb vei putea cumpara skinuri pt caractere si alte lucruri care nu tin de putere (deci nu itemuri, skilluri, eroi, rune, etc).. Se bazeaza pe veniturile acumulate din aceste micro-tranzactii, jocul fiind free inseamna ca va avea si un install base f mare si deci si cei dispusi sa dea 1-2 usd pt un skin vor fi mai multi decat in mod normal. Exista totusi si o versiune de pre-order, pt cei care vor sa aiba niste bonusuri (2 skinuri noi, niste puncte (bani) in cont pt lucruri aditionale de cumparat, cat si caractere unlockate mai devreme decat daca ai juca free -> caracterele le poti avea si in versiunea free, doar ca tre sa joci mai mult, gen fav items din Demigod)
    super asa,chiar imi place jocul ,dar nu mai mult decat demigod astept sa apara,acum serverul beta e online doar in weekend putin prind sa joc...

15. Back To Top | #35
    Registered User
    Am 2 pc-uri: unul vai de steaua lui, laptop, vechi de 4 ani de zile cu placa grafica integrata si 512mb ram pe care merge jocul cu toate la low 1024*768 si un desktop core2duo 1gb ram, ati x1950pro si NU imi merge cu mai mult de 2-3 fps. Pana si durata de incarcare ia o vesnicie fata de laptop...ceea ce e greu de imaginat. Nu cred ca e optimizat pt Ati. Altfel nu imi explic.

16. Back To Top | #36
    Jocul e destul de bun,faza e ca daca esti nub ca mine ,iti e greu la inceput,in special cand ai ghinion sa pici numai cu afk-eri si dropperi in echipa.

17. Back To Top | #37
    vai ce stricat e pudge ... nu mai poti sa tragi pe nimeni din padure ...

18. Back To Top | #38
    colcaie numai copii de 7 anii si elitisti din cate vad prin jocuri,am intrat intr-un joc care zicea numai "noob" only,am reusit sa fac 5/2 k/d si incepe unul din echipa mea sa urle sa imi dea kick ca sunt noob ca nu am putut sa omor 2 eroi singur... intr-un joc care zicea "noobs only"...

Mai e faza ca toate jocurile de noobi sunt facute stacked,asa ca te trezesti cu 5 jucatori cu 40/1 35/4 etc pe echipa adversa.

Si in ultimul rand,scout + blademaster (nu mai tin minte numele) e OP rau de tot... nici nu mai e haios cand pe la lvl 16 scoutul devine nemuritor si iti trebuie toata echipa ta ca sa-l speri.

Oricum voi incerca sa mai joc,sincer nici nu ma asteptam sa fie comunitatea mai mature un pic.

19. Back To Top | #39
    Registered User Printz's Avatar
    Salut. Am o mica..mare problema..Nu vad nici un server..(chit ca dau refresh list) . Hope 2 get help..

Motherboard:
    DFI
    Dark P965-S
    CPU:
    INTEL® Core 2 Duo Processor E6750 @ 3200 MHz
    CPU Heat Sink:
    Tuniq Tower 120
    Mem:
    4 x 1024 Corsair PC 6400 800 MhZ
    Video: eVGA 8800GTS 512 x2
    HDD: Western Digital AAKS4000, Western Digital AAKS6400.
    Sound: on board
    Net: On board
    PSU: Corsair 520W
    Case: Antec Nine Hundred

20. Back To Top | #40
    trebuie sa faci update...

1.  
Page 2 of 33 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks