Thread Introduction
Heroes of Newerth System Requirements

Heroes of Newerth Trial Keys

Cumpara Heroes of Newerth de pe ComputerGames Shop la pretul de 99 RON sau 20E prin SMS!
Page 4 of 33 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 644

Thread: Heroes of Newerth

1. Back To Top | #61
    /set DebugMode 1 Drakon's Avatar
    il ruleaza cineva pe windows 7? eu am descarcat clientul dar nu vrea sa-l instaleze...zice ceva de download not complete or corrupt media. l-am mai downloadat o data dar aceeasi problema.

s-a mai lovit cineva de problema asta?

nvm clientul de pe site e corupt. am rezolvat folosing un proxy
    Last edited by Drakon; 30-07-2009 at 14:39.

2. Back To Top | #62
    Registered User regeleleu's Avatar
    cei care jucati, intrati si voi pe canalul "Romania" de acum sa ne gasim toti acolo si sa facem meciuri intre noi , ms mult drakon pt linkurile alea :P

3. Back To Top | #63
    Sorry ca pun o intrebare stupida dar cum intru pe canalul Romania ? :P
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

4. Back To Top | #64
    Registered User oXi's Avatar
    in stanga scrie "join channel" dupa aceea tastezi romania...si gata...

5. Back To Top | #65
    Registered User Osmium's Avatar
    A jucat cineva Tormentor(Leshrach) si Demented Shaman(Dazzle) si a avut vreun succes oarecare?Eu mi-am luat'o non stop in 2 jocuri in care am jucat cu baietii astia(am last hit/deny impecabil si dau stunurile calumea).

Nu zice nimeni miss,esti in aer,daca are echipa adversa un ganker calumea te face terci.

Gigelu' care se face inviz vine pe mine,da o bucata,ia 10% din hp,fuge iar inviz,n-are nici un stres.

Mie mi se pare ca sunt 10 eroi care rup tot si restu' de umplutura.Cu Wildsoul(Syllabear) de exemplu am omorat 2 eroi fara nici o problema,Pyromancer(Lina) si echivalentul in HoN al lui Axe.
    Hate is more lasting than dislike.

6. Back To Top | #66
    Mie unu mi se par eroii mai bine echilibrati decat in dota , ex: n'aixul din hon ( predator ) nu e la fel de overpowered ca cel din dota . Pana acum jereziah , in mainile corecte e chiar overpowered ca si madman .
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW

7. Back To Top | #67
    Nick anterior: spr1te_zEU
    Mie mi se par toti echilibrati, mai putin fratii Nymhpora si Jereziah .

8. Back To Top | #68
    Sânge Latin Crows's Avatar
    Am intrat si eu in joc multumita CG si mi-am furat-o de la toti playersii cu care m-am intalnit si am incercat mai multi eroi. Nu imi pot explica ca era noob only. In fine jocu e dragut will keep playing poate fac si eu un kill nu numa assisturi

9. Back To Top | #69
    Quote Originally Posted by Cristian Ceo View Post
    Nu imi pot explica ca era noob only
    Se intampla asta pt ca multi fac astfel de meciuri special pt a atrage noobi si a face killuri pe ei, pt stats. Jocul e necrutator cu noobii, mi-ar fi placut daca ar fi avut un sistem automat de sortare in functie de skill (kill\death ratio), astfel incat sa nu nimeresti in echipe pline de pro si noob hunters. Si ca sa puna capac, te mai trezesti si cu kick, in caz ca ai kills\deaths prea mic...Ceea ce suge, pt ca e cam greu sa inveti jocul de unul singur (nici macar nu ai AI contra caruia sa exersezi).
    Last edited by Dead Ghost; 01-08-2009 at 16:09. Reason: .

10. Back To Top | #70
    Registered User slicker's Avatar
    Guys pentru a nu stiu cata oara va spun : inainte de a incepe meciul verificati playerii cu "view stats" . Daca vedeti ca unul are 340 cu 200 , normal ca nu e noob . Iesi si cauti alt joc.

Btw cine va opreste sa va faceti singuri serverele ? Asa aveti si un control mai mare asupra celor care intra.

11. Back To Top | #71
    Pai pt simplul motiv ca e cam anevoios sa dau click dreapta, click view stats de 5-9 ori. Dar se pare ca nu se mai poate altfel...

12. Back To Top | #72
    acuma au bagat sistemul ala <chess rating>, nu mai e chiar nevoie sa te uiti la stats.

13. Back To Top | #73
    Registered User sDm's Avatar
    Jocul este grozav,multumesc CG pentru oportunitatea de al incerca.Si uitasem cat de "adicttive" e stilul dota dupa 1 an si de pauza .Tot ce regret este ca nu au "portat" toti eroii din dota,mi=-ar fi placut un lucifer imbracat in haine noi,dar cu cei care sunt au facut treaba buna,poate prea buna cu unii(si aici ma gandesc la tine Scout-ule )

14. Back To Top | #74
    Sânge Latin Crows's Avatar
    14 kills si 85 deaths :P e bine zic eu

15. Back To Top | #75
    Registered User
    Ati incercat vreunu Deathmach? Am impresia ca nu merge, cel putin eu am facut 2 servere sa joc cu un prieten si cand muream ma dadea cu acelasi erou

16. Back To Top | #76
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by sDm View Post
    Jocul este grozav,multumesc CG pentru oportunitatea de al incerca.Si uitasem cat de "adicttive" e stilul dota dupa 1 an si de pauza .Tot ce regret este ca nu au "portat" toti eroii din dota,mi=-ar fi placut un lucifer imbracat in haine noi,dar cu cei care sunt au facut treaba buna,poate prea buna cu unii(si aici ma gandesc la tine Scout-ule )
    Inca nu s-a terminat "portarea" . Mai este timp sa iti vezi eroul preferat

17. Back To Top | #77
    am jucat si eu jocul
    e destul de ok , mi-a fost putin greu sa ma obisnuesc cu harta , iteme , si eroiii , da in 2 zile i masterd the game
    Imi plac ca retele pt. iteme sunt cele <6.60.
    Eroii imba din ce am vazut pana acum ar fii MageBane(Magina) daca creste bine + blinku care are cd extrem de mic , nu ai ce sa ii faci.
    De cei care il joaca nu sunt prea multumit , multi nu farmeaza in padure daca au nevoie de 300 gold repede , foarte putini zic miss la eroi(tre sa acorzi o atentie foarte mare minimap-ului)

Daca vreti sa jucam nicku meu e : N22

18. Back To Top | #78
    Pai Magina era imba later in the game si in dota. Am jucat azi cu el si efectiv am dominat echipa adversa desi eram in echipa depasita numeric ( 4v5 , un leaver ).

19. Back To Top | #79
    shr00m Black_Elf's Avatar
    Magebane este OP in joc din cauza rangeului FOARTE mare care il are blinkul. Am tot vanat zilele astea pe harta de astia de am inceput sa ma satur, in fiecare joc cineva joaca Magebane. De asemenea War Beastul pare iar foarte OP, desi singurele jocuri in care l-am vazut au fost easy mode, posibil sa fie mai putin periculos intr-un joc normal unde iti vine mai usor sa il opresti din farmat si sa il impedici sa isi faca buildul super repede.
    Life is a big RPG.

20. Back To Top | #80
    Registered User skerbyte's Avatar
    salut, postez si eu pe aici

Dupa parerea mea, creatori jocului l-au facut fix dota, dar probabil jocul fiind pe engine nou, vor face si eroi noi... asta daca nu se ocupa doar de fancy skins..

are totus un minus jocul, parca eroi din w3 arata mai natural.Apropo, mie nu-mi place cum raspund eroi(unit response) parca neinspirat fata de w3
    You only lose what you cling to. -Buddha

1.  
Page 4 of 33 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks