Thread Introduction
Heroes of Newerth System Requirements

Heroes of Newerth Trial Keys

Cumpara Heroes of Newerth de pe ComputerGames Shop la pretul de 99 RON sau 20E prin SMS!
Page 6 of 33 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 644

Thread: Heroes of Newerth

1. Back To Top | #101
    Registered User bibu's Avatar
    Quote Originally Posted by TheCrusher View Post
    Eu cred ca HoN va avea mai mult succes ca Dota, are foarte multe lucruri care lipsesc la Dota.
    mai mult succes decat dota? 0% sanse. o sa fie o masa de nubi care va migra spre hon vrajita de noul motor grafic, dar jucatorii care inteleg cu adevarat dota stiu ca hon n-o sa poata vreodata sa se ridice la acelasi nivel, pote doar daca ice frog inceteaza sa mai imbunataeasca harta.
    pe garena am vazut si 120.000 de jucatori online, fara a pune la socoteala battlenetul si alte platforme . hon o sa se piarda printre dota, league of legends, si alte jocuri de gen care or sa mai apara.

n-are nimic in plus fata de dota, nu e evident ca s-au preocupat cu a copia tot din dota, nicidecum de a aduce ceva nou? in cele cateva jocuri jucate am prins o data mad man care e chipurile erou nou, dar toate skillurile sunt luate tot de la eroi din dota. sukuchi, blade dance, rampage, etc.
    Am să mă plâng stăpânului prisăcii

2. Back To Top | #102
    Registered User slicker's Avatar
    Ce e moca va fi tot timpul la moda. Asta e mentalitatea omului. Daca de maine Dota va avea nevoie numai de War 3 original pt a putea juca,si Garena zboara ii scade player baseul cu 70 % in primele 3 zile.

3. Back To Top | #103
    Registered User z3n0mal4's Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Ce e moca va fi tot timpul la moda. Asta e mentalitatea omului. Daca de maine Dota va avea nevoie numai de War 3 original pt a putea juca,si Garena zboara ii scade player baseul cu 70 % in primele 3 zile.
    +1
    eu sunt pt HON .
    The cake is a lie

4. Back To Top | #104
    Nick anterior: Nesteadrunk Dpaint's Avatar
    auzi vezi k nai voie sa postezi video beta k daca ti l gasesc aia ramai fara account

5. Back To Top | #105
    Huh? Pai si cine ce a postat?

6. Back To Top | #106
    Quote Originally Posted by bibu View Post
    mai mult succes decat dota? 0% sanse. o sa fie o masa de nubi care va migra spre hon vrajita de noul motor grafic, dar jucatorii care inteleg cu adevarat dota stiu ca hon n-o sa poata vreodata sa se ridice la acelasi nivel, pote doar daca ice frog inceteaza sa mai imbunataeasca harta.
    pe garena am vazut si 120.000 de jucatori online, fara a pune la socoteala battlenetul si alte platforme . hon o sa se piarda printre dota, league of legends, si alte jocuri de gen care or sa mai apara.

n-are nimic in plus fata de dota, nu e evident ca s-au preocupat cu a copia tot din dota, nicidecum de a aduce ceva nou? in cele cateva jocuri jucate am prins o data mad man care e chipurile erou nou, dar toate skillurile sunt luate tot de la eroi din dota. sukuchi, blade dance, rampage, etc.
    Nici eu nu stiu daca din punct de vedere al respectului ar putea o clona ( Hon ) sa se ridice la nivelul primului , dar asta numai din prisma ideii : dota a ajuns primul la ideea hartii cu eroi , dar doar cam atata . In rest calitatea e aceeasi ca si la dota , un plus il are grafica imbunitatita in hon , care atrage cu siguranta ochii mai tineri . Eu unul prefer Hon , sunt noob , grafica este plusul care ma aduce mai aproape de el .
    Lucrul trist este ca nu va fi moca , daca a-ti observat deja a aparut postul dat de cei de la Savage in main menu ca jocul poate fi PRE-ORDERED . Intr-un fel e bine ca se cere bani pe el , in felul asta o sa primeasca suport in continuare si ink unul adecvat . Pana acum imi place cum evolueaza tweak-urile atat de gameplay cat mai ales de interfata ( noob friendly ) . Corectati-ma daca gresesc , dar pre-order-ul este 30$ care intr-adevar este o afacere proasta pt oricine , mai ales ca este vorba de o simpla clona .
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

7. Back To Top | #107
    Si Dota costa, u know....E drept ca mai putin.

In fine, eu zic sa asteptati sa iasa pe piata, e posibil ca jocul sa fie totusi free, doar ca daca il cumperi, beneficiezi de niste chestii aditionale (sunt numite in pre-order, daca citeati). Si la LoL poti face precomanda, tot 30 usd, desi jocul va fi free.

Si btw, clona, neclona, e facut cu aprobarea lui Icefrog, asa ca nu e exclus ca la viitoarele update-uri Dota sa fie updatat si HoN.

8. Back To Top | #108
    Gigel kjaskar's Avatar
    Eu ma joc DotA de multa vreme, am trecut prin multe versiuni ale hartii. Am vazut cum au aparut eroi noi, obiecte/retete noi si cum s-au modificat unele dintre cele vechi (cati dintre voi stiu vremea cand threads erau facute din boots si glove + reteta doar???). HoN este o gura de aer proaspat, nu neaparat pentru eye candy (pe care eu unul il gasesc foarte placut) dar si pentru facilitatile oferite, care erau absolut necesare.
    In DotA a durat peste 4 ani sa apara "-switch", care poate readuce un meci public inapoi spre echilibru. La HoN te poti reconecta in caz ca ti-a sarit netul sau s-a restartat PC-ul. Chestie care mi se pare esentiala pentru un astfel de joc on line.
    30$ nu este capat de tara, am mai scris o data ca as da cu placere banii astia pe joc (desi nu am timp de el decat 2-3 ore o data sau de doua ori pe saptamana). Daca vrem ca echipa dezvoltatoare sa munceasca la el, sa aduca lucruri noi (eroi, obiecte, poate chiar mai multe tipuri de harti) mi se pare normal sa ii platim.
    Stiu ca vor exista mereu fani ai curentului "true", care sunt hardcore DotA si vor ramane, o sa apara si inraiti ai HoN care vor tipa pt el ca este mai nou si mai adevarat si si si si...
    Lasand astea deoparte, nu am gasit pe nici unul dintre voi pe canalul Romania si in ultima vreme am intrat mai des. Va mai jucati?

Configuratia e la profil

Arguing over a video game? That's just silly.

9. Back To Top | #109
    - cand am jucat prima data dota, rikimaru avea death ward (witch doctor) ca si ultimata, deci WAY back, nu sunt jucator hardcore joc doar 1-2 luni pe an
    comanda -switch face de multe ori mai mult rau decat bine, am vazut mai multe jocuri ruinate de switch decat reechilibrate.
    intr-adevar posibilitatea de a te reconecta e foarte utila la hon si cu siguranta ar fi fost implementata si in dota daca permitea w3
    pe mine grafica hon ma lasa perfect rece, daca sunt jucatori carora li se pare ok ca luna sa arate ca o lacusta, zeus ca un maimutoi, slardar ca un carabush, magina ca o elice de avion, bloodseeker ca o leguma, atunci cinste lor

cat despre fanii hon, cand o sa fie acceptat hon la world cyber games asa cum e dota, se poate discuta dota vs hon. sa nu mai vorbesc de celelalte competitii internationale de dota
    chiar sunt curios sa stiu cati jucatori sunt online la hon la un moment dat - daca sunt 6-7000, e bine.

10. Back To Top | #110
    chiar sunt curios sa stiu cati jucatori sunt online la hon la un moment dat - daca sunt 6-7000, e bine.
    Sunt mai multi de atat. Spre ex la ora asta sunt 17.200 jucatori online.

11. Back To Top | #111
    Lol bibu e genul de jucator care joaca doar ceea ce se joaca la "world cyber games" si jocuri in care nr de useri tre sa fie peste 100k . Cheers mate .
    LE : Ooo avand in vedere ca joaca "doar" 17k poate faci un compromis si-l joci
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

12. Back To Top | #112
    l-am jucat, l-am dezinstalat destul de grabnic -
    comentariile mele erau vis-a-vis de un post anterior care spunea ca HoN va avea mai mult succes decat DotA

hope this helps

13. Back To Top | #113
    Registered User Osmium's Avatar
    Quote Originally Posted by kjaskar View Post
    Eu ma joc DotA de multa vreme, am trecut prin multe versiuni ale hartii. Am vazut cum au aparut eroi noi, obiecte/retete noi si cum s-au modificat unele dintre cele vechi (cati dintre voi stiu vremea cand threads erau facute din boots si glove + reteta doar???). HoN este o gura de aer proaspat, nu neaparat pentru eye candy (pe care eu unul il gasesc foarte placut) dar si pentru facilitatile oferite, care erau absolut necesare.
    In DotA a durat peste 4 ani sa apara "-switch", care poate readuce un meci public inapoi spre echilibru. La HoN te poti reconecta in caz ca ti-a sarit netul sau s-a restartat PC-ul. Chestie care mi se pare esentiala pentru un astfel de joc on line.
    30$ nu este capat de tara, am mai scris o data ca as da cu placere banii astia pe joc (desi nu am timp de el decat 2-3 ore o data sau de doua ori pe saptamana). Daca vrem ca echipa dezvoltatoare sa munceasca la el, sa aduca lucruri noi (eroi, obiecte, poate chiar mai multe tipuri de harti) mi se pare normal sa ii platim.
    Stiu ca vor exista mereu fani ai curentului "true", care sunt hardcore DotA si vor ramane, o sa apara si inraiti ai HoN care vor tipa pt el ca este mai nou si mai adevarat si si si si...
    Lasand astea deoparte, nu am gasit pe nici unul dintre voi pe canalul Romania si in ultima vreme am intrat mai des. Va mai jucati?
    What?Wtf?ZOMG,u newbloldongzhaxorbbqftwubernublex.-switch a fost un fel de complain adresat lui icefrog in mii de mailuri,comanda in sine e o mizerie,in 9/10 jocuri in care sunt eu nu vrea nimeni sa dea switch,si cam asta e procentul din ce am vazut prin alte parti.

Legat de HoN/LoL/Demigod/insert-here-dota-clone e clar ca nici macar toate combinate nu vor avea mai mult de 5% din succesul pe care il are DotA,si e normal sa fie asa.

DotA are o grafica buna (asta din HoN,pentru playerii DotA e cam fantasy asa,un fel de caterinca),un gameplay foarte bun,un grad de balans destul de ridicat (in HoN ai cam 1-2 eroi care fac lejer solo la restul echipei)...pe de alta parte avem 1 joc aflat in beta,care nu aduce nimic nou,arata urat si are un gameplay ordinar.
    Hate is more lasting than dislike.

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by Osmium View Post
    (in HoN ai cam 1-2 eroi care fac lejer solo la restul echipei)
    Sunt curios, care-s aia?

15. Back To Top | #115
    Gigel kjaskar's Avatar
    @Osirium
    HoN este clona de DotA, asta e treaba recunoscuta. Gameplay-ul este deci acelasi, nu ai cum sa zici ca este ordinar vs DotA doar pt ca nu iti place grafica, este pur si simplu idiot. Si in HoN ca si in DotA sunt eroi cu care este mai usor sa joci decat cu altii, dar nici unul nu poate duce jocul in spate.
    Ceea ce aduce nou este interfata, modalitatea de afisare a jocurilor, de conectare, autobalance in functie de scoring si ceva eroi noi. Plus faptul ca este o echipa intreaga care lucreaza la acest joc si sper ca asta va insemna update-uri dese, eroi cat mai multi si mai variati, iteme originale.
    Legat de succesul pe care o sa il aiba sau nu, ai fumat ceva tare care ti-a dat putere de previziune? Daca da, zi-ne si noua ce numere ies la Loto, ca e greu cu criza asta
    Si eu sunt curios, cine ti se pare tie overpowered in HoN?

Configuratia e la profil

Arguing over a video game? That's just silly.

16. Back To Top | #116
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Am jucat si eu 1 meci azi. Acum ma uit sa vad ce eroi sunt. Din ce am vazut e feeling-ul dota, dar e ceva nou care-mi place
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

17. Back To Top | #117
    Registered User Osmium's Avatar
    Quote Originally Posted by kjaskar View Post
    @Osirium
    HoN este clona de DotA, asta e treaba recunoscuta. Gameplay-ul este deci acelasi, nu ai cum sa zici ca este ordinar vs DotA doar pt ca nu iti place grafica, este pur si simplu idiot. Si in HoN ca si in DotA sunt eroi cu care este mai usor sa joci decat cu altii, dar nici unul nu poate duce jocul in spate.
    Ceea ce aduce nou este interfata, modalitatea de afisare a jocurilor, de conectare, autobalance in functie de scoring si ceva eroi noi. Plus faptul ca este o echipa intreaga care lucreaza la acest joc si sper ca asta va insemna update-uri dese, eroi cat mai multi si mai variati, iteme originale.
    Legat de succesul pe care o sa il aiba sau nu, ai fumat ceva tare care ti-a dat putere de previziune? Daca da, zi-ne si noua ce numere ies la Loto, ca e greu cu criza asta
    Si eu sunt curios, cine ti se pare tie overpowered in HoN?
    Esti sigur ca asta e cumvantul pe care vrei sa il folosesti?Asta e "audienta" jocului?Heh.Atunci ma retrag,e ultimul post pe care il fac pe topicul asta,va las sa va distrati cu jocul vostru.De fapt,cu jumatatea de joc.

Cat despre gameplay,simplul fapt ca jocul cloneaza niste concepte nu inseamna automat ca le cloneaza pe toate,sau ca le cloneaza bine.

Legat de succes,parere personala.Poti sa o iei ca atare sau sa o ignori.Nu e cazul sa incepi sa ma insulti.E cam...dovada de lipsa de argumente.

Echipa care lucreaza la el inseamna updateuri dese/eroi multi/iteme variate...ok,de asta are nevoie un joc gen DotA? Sau de un balance aproape perfect,unde sa existe un numar fix de eroi care pot fi integrati TOTI in meta-game? Ti s-a parut/ti se pare DotA ca fiind lipsita de eroi multi,iteme variate si updateuri dese?

Ce sa zic,numa bine cu jumatatea de joc,cu grafica plina de eye-candy,cu hook-ul care arata ca o guma de mestecat si cu Leshrach avand modelul lui Lich si aruncand cu lanturi...original si variat.

Numai o parere,poti sa o iei ca atare,sau sa o ignori.
    Hate is more lasting than dislike.

18. Back To Top | #118
    Clona sau ne-clona. I like this game Are feeling-ul dota si e mult imbunatatit. I don't care about other things.
    clapyourhands;
    }

19. Back To Top | #119
    Inseamna ca esti pregatit sa hranesti cateva zeci bune de jocuri pana inveti (iar) eroii si itemele

20. Back To Top | #120
    Inseamna ca esti pregatit sa hranesti cateva zeci bune de jocuri pana inveti (iar) eroii si itemele
    Asta este. Oricum nu am mai jucat DotA de vreo 3 ani. Am gasit un eroi care-mi place. Nymph... stiu si niste iteme ok pe care sa le fac si tot eroul ala il aleg. Faza e ca mai tot timpu dau de jucatori care nu stiu teamwork. Da de loc...
    clapyourhands;
    }

1.  
Page 6 of 33 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks