Page 5 of 729 FirstFirst ... 23456781555105505 ... LastLast
Results 81 to 100 of 14576

Thread: League of Legends

1. Back To Top | #81
    Registered User strumfi's Avatar
    Strumfex , lvl 30 pe EU. Mordekaiser/Annie player.
    Jocul e f tare , Hon este in open beta . Sincer au fost discutii care este mai bun si fiecare are dreptate intr-un fel. Lol este mai user friendly , il inveti mult mai usor , asta nu inseamna ca nu poti sa fii intr-adevar bun in el si sa faci chestii la fel de complexe ca in HoN.
    Ai un mic soc cu stilul acesta cartoonish cand ajungi prima oara in Lol dar te obisnuiesti rapid. Ce mi-a placut la el este ca oamenii sunt un pic mai friendly ca in HoN , acolo te injura de mama , stilul garena 100% unde toti cacaciosii sunt mari pro.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #82
    Registered User oXi's Avatar
    am jucat si eu ieri vreo 4 meciuri,sa zicem ca merge,nu la fel de bine ca HoN,are un gameplay mai linistit,si tot ce imi place e ca nu se injura nimeni ca la HoN....grafica e desenata,dar merge,eroi cam putini...eu zic,ca e mai usoara interfata la HoN si are mai multe optiuni,nu neaparat in-game...e mai modern HoN...dar dupa o zi plina de nervi la HoN,pot juca 2 meciuri de linistire cu LoL

3. Back To Top | #83
    Strumfi ... cativa din aL (adrenaLine) joaca LOL, dar pe serverul de US :P
    HoN dupa mine e mai Hardcore si LoL e mai lol
    Dupa ce se incheie open beta la HoN am auzit ca trebuie sa il cumperi ca sa il poti juca. Platesti o data si joci non stop.

4. Back To Top | #84
    ieri am incercat si eu LoL si mi se pare ok
    o sa joc deocamdata doar meciuri cu bots, sa ma mai obisnuiesc si cand ma simt bazat o sa joc normal [ n-am jucat in viata mea dota ]

mi se pare fun

5. Back To Top | #85
    Quote Originally Posted by Sabotorx021 View Post
    ieri am incercat si eu LoL si mi se pare ok
    o sa joc deocamdata doar meciuri cu bots, sa ma mai obisnuiesc si cand ma simt bazat o sa joc normal [ n-am jucat in viata mea dota ]

mi se pare fun
    Tocmai ieri m-am apucat si eu, la fel, fara sa joc vreodata DotA.
    Nu are rost sa joci mai mult de 2-3 meciuri cu bots, intra pe Normal Game si nu te jena, o sa te puna automat cu altii la fel de "buni" ca tine
    Eu, de exemplu, am intrat player vs player la lvl3 si am castigat 2 meciuri consecutive E adevarat, nu a fost meritul meu...
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

6. Back To Top | #86
    ok, mersi de sfat

7. Back To Top | #87
    Banned Lucifer's Avatar
    WCG - WCG Selects Riot Games' League of Legends as Promotional Game Title

Haha... asta pentru amatorii de flame inutil gen LoL vs HoN

8. Back To Top | #88
    Quote Originally Posted by Lucifer View Post
    WCG - WCG Selects Riot Games' League of Legends as Promotional Game Title

Haha... asta pentru amatorii de flame inutil gen LoL vs HoN
    Stim stim, stim cu toti cat de serioasa este la momentul de fata aceasta competitie. Au promovat jocuri pe baza de pile, cine are cei mai mult bani, etc. Imi explici si mie cum naiba un joc prezent la WeCeuG sa nu aiba un sistem de replay-uri?

9. Back To Top | #89
    Banned Lucifer's Avatar
    Haha, esti simpatic.

Apropo, la ce trebuie replay-uri ? Sau de cand e asta un etalon pentru a promova niste jocuri ?

10. Back To Top | #90
    jocul e mai nice pe zi ce trece
    joc cu Morgana

LE: s-au schimbat campionii si am incercat sa joc cu annie, si e tare
    Last edited by Sabotorx021; 07-07-2010 at 10:07.

11. Back To Top | #91
    Haha, esti simpatic.

Apropo, la ce trebuie replay-uri ? Sau de cand e asta un etalon pentru a promova niste jocuri ?
    man, nu-i nevoie sa fii fanboi

are si LoL farmecul lui, n-a zis nimeni ca e un rahat de joc sau chestii asemanatoare, doar ca la nivel competitiv n-o sa se compare niciodata cu HoN-ul. ia lucrul asta ca atare, nu neaparat ca pe o chestie pozitiva sau negativa. cum spunea si cineva mai sus - in LoL te poti destinde dupa ce te enervezi in HoN

cit despre sistemul de replay-uri - n-are nici un rost sa-ti explic cit de important este acesta pentru un joc ca HoN/LoL din moment ce tu spui chestii de genul "la ce-ti trebuie replay-uri"

12. Back To Top | #92
    Quote Originally Posted by !nsomnia View Post
    man, nu-i nevoie sa fii fanboi

are si LoL farmecul lui, n-a zis nimeni ca e un rahat de joc sau chestii asemanatoare, doar ca la nivel competitiv n-o sa se compare niciodata cu HoN-ul. ia lucrul asta ca atare, nu neaparat ca pe o chestie pozitiva sau negativa. cum spunea si cineva mai sus - in LoL te poti destinde dupa ce te enervezi in HoN

cit despre sistemul de replay-uri - n-are nici un rost sa-ti explic cit de important este acesta pentru un joc ca HoN/LoL din moment ce tu spui chestii de genul "la ce-ti trebuie replay-uri"
    Meh. "Sistemul de replay-uri" era grozav pe vremea starcraft dar este irelevant azi - poate fi inlocuit foarte bine de livestream de exemplu (si este).

Baietii de la Riot au si zis ca nu e o prioritate pentru ei deoarece exista alternative reale si ar prefera sa foloseasca resursele pentru alte lucruri.

Cred ca cel mai important avantaj al LoL este echipa din spatele lui care a stiut sa formeze o comunitate (a fost formata, nu s-a format singura), care stie sa asculte ce zice comunitatea si sa deosebeasca cererile reale de prostii si care in permanenta implementeaza lucruri noi in joc.

Sa fim seriosi, Riot sunt primii care au scapat de GOA in urma plangerilor de pe forumurile europene.

Pe urma mai exista si alte cifre: pe Xfire de exemplu, LoL este al 4-lea din punct de vedere al minutelor jucate avand aproape de trei ori mai multi utilizatori ca DOTA. Stiu ca nu toti jucatorii au xfire instalat , dar 20.000 de jucatori reprezinta un esantion serios pentru un sondaj.

Altceva, Riot a avut grija sa aduca nume mari din industrie, de la baietii constructori de Battle.net pana la Marcou - nume mare in e-sports. DOTA2 e facut de cei care au facut Savage, un joc interesant, dar care per total a ramas mediocru.

Si ca sa nu existe dubii, am si DOTA2 cumparat, dar sta acolo trist si stingher in lada cu jocuri vechi

Caracatita Paul, mare prevazator a zis ca peste un an, DOTA2 isi va inchide serverele pe cand LoL va fi joc oficial la WCG si va fi considerat cel mai bun MOBA din toate timpurile

Pace tutulora.

PS Unde am scris DOTA2, cititi DOTA2 sau HoN pentru ca in afara de grafica sunt identice. Pe cand LoL, in afara de conceptul de baza, a reusit sa aduca o tona de originalitate. Hehe.

PS2 pentru toate dudele: ma gasiti pe EU - user rassallah - mentionati ca sunteti dude daca dati add

13. Back To Top | #93
    de Evelynn ce ziceti ?

14. Back To Top | #94
    @rassallah
    Ce relevanta are faptul ca pe Xfire sunt de 3 ori mai multi jucatori de LoL decat de DotA. Chiar crezi ca majoritatea din cei care joaca DotA folosesc Xfire? Incredibil cum poti unii sa se minta pe ei insisi doar ca sa se impace cu ideea ca jocul lor e cel mai tare. Si da, esti un fanboy.
    Last edited by C.@M.; 08-07-2010 at 10:48.

15. Back To Top | #95
    Quote Originally Posted by Sabotorx021 View Post
    de Evelynn ce ziceti ?
    Foarte slab personaj. Bun doar de ks. Daca adversarii isi cumpara elixir jocul devin 4 vs 5 ca Eve sta pe margine. Eu daca vad Eve in echipa dau quit pana sa inceapa jocul.

@ C.@M.
    Dude nu vrei tu sa ne lasi si sa iti iei mersu asa usor usor spre HoN? Nu de alta da e topicul League of Legends.
    Multumim pt participare. Hai PA!

16. Back To Top | #96
    Ce ai omule? Nu vezi ca eu doar i-am raspuns lui rassallah?

17. Back To Top | #97
    Banned Lucifer's Avatar
    Quote Originally Posted by C.@M. View Post
    @rassallah
    Ce relevanta are faptul ca pe Xfire sunt de 3 ori mai multi jucatori de LoL decat de DotA. Chiar crezi ca majoritatea din cei care joaca DotA folosesc Xfire? Incredibil cum poti unii sa se minta pe ei insisi doar ca sa se impace cu ideea ca jocul lor e cel mai tare. Si da, esti un fanboy.
    Si asta vine de la un om care butoneaza HoN si vine pe threadu de LoL sa ne explice ce tare e jocul lui... mmky

Quote Originally Posted by !nsomnia
    doar ca la nivel competitiv n-o sa se compare niciodata cu HoN-ul
    Pai LoL e la WCG, HoN nu. Ahh da, stim, e cu spaga, mita si birocratie.

18. Back To Top | #98
    @Tartoru
    mersi de opinie, vreau sa fac cat mai repede 3150 [parca] sa o cumpar pe Morgana
    Pana atunci raman cu evelynn, nu isi cumpara lumea la lvlu meu(9) elixire

le: de Shaco ce ziceti ?

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by C.@M. View Post
    @rassallah
    Asa cum la alegeri, exit-pollurile se fac pe cateva mii de oameni, nu pe milioane, dar totusi sunt relativ apropiate de rezultatul final, tot asa cele cateva zeci de mii de jucatori care folosesc xfire sunt reprezentativi pentru intregul intreg

Nu cred ca majoritatea celor care joaca DOTA2 folosesc xfire, la fel cum nu cred ca majoritatea celor care joaca LoL folosesc xfire.

Trage singur concluziile, ca eu doar te-am indrumat pe drumul cel bun

Scuze pentru flame, dar ma apuca o data la 3-4 ani. Si o fac intentionat, sper sa nu se supere nimeni. (In afara de fanboii DOTA2)

On topic: Eve mai ales dar si Shaco (aici e mai discutabil) sunt caractere gimmick. Adica ori reusesti sa farmezi si rupi tot ori nu reusesti si te rup toti. Daca reusesti sau nu tine si de tine, insa mai ales tine de echipa adversa. Eve este usor neutralizata de o echipa care stie ce face.
    Eve nu prea aduce nimic in echipa.

Shaco jucat bine poate face un meci. Are marele avantaj ca a sa clona (SHACO2 ca sa pastram modul de denumire al clonelor) preia toate buffurile lui - adica daca ai 2x sunfire cape impreuna veti avea 4, daca ai guardian angel va avea si clona (si va invia daca moare) etc.

Pentru toti fanboii LoL asa ca mine, recomand pentru builduri Leaguecraft.com

20. Back To Top | #100
    Pai LoL e la WCG, HoN nu. Ahh da, stim, e cu spaga, mita si birocratie.
    te rog nu-mi pune in gura cuvinte spuse de altii. da, LoL e la WCG si doar la WCG. uita-te in schimb la competitiile HoN si la premiile de zeci de mii de dolari de la acestea.

1.  
Page 5 of 729 FirstFirst ... 23456781555105505 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks