Page 6 of 729 FirstFirst ... 34567891656106506 ... LastLast
Results 101 to 120 of 14576

Thread: League of Legends

1. Back To Top | #101
    Registered User oXi's Avatar
    degeaba va certati pe LoL vs HoN, nu se pot compara,LoL este jucat de mai multi (probabil) pt ca e gratis,dar nu e competitiv,de cate ori am jucat stateam plictisit,nu are ceva special,adrenalina,feeling,cum e la HoN si cum zicea !nsomnia HoN nu e la WCG dar e la toate turneele mari si importante cu premii de zeci de mii de euro si sa nu mai vb de support din partea producatorilor...

2. Back To Top | #102
    merita sa invat sa joc bine de tot cu Morgana/Mordekaiser/Shaco/Shen??

unu din ei

3. Back To Top | #103
    Quote Originally Posted by Sabotorx021 View Post
    merita sa invat sa joc bine de tot cu Morgana/Mordekaiser/Shaco/Shen??

unu din ei
    Morde / Shen sunt in opinia mea cei mai buni tanci din joc in momentul asta. Problema e ca stilul de joc este foarte diferit intre cei doi Oricum oricare din ei se merita zic eu.

Morgana poate fi un asset pentru echipa, mai ales datorita scutului anti-magie. Insa eu zic ca sunt alte personaje mai potrivite ca support decat ea. Cand baga draftul insa poate fi luata ca si counter pentru anivia, annie, ryze etc.

Shaco nu m-as obosi prea tare sa il invat. Ala il folosesti pentru fun nu pentru ce aduce in echipa.

In momentul asta pe 5v5 sunt mai putini cei care vor sa joace tanc, deci daca joci Shen sau Morde gasesti locuri in echipe. Plus ca ambii sunt buni pe TT.

E o idee buna sa inveti un personaj / tip de personaj, insa nu uita sa mai joci si cu altii ca doar asa stii cum sa ii contracarezi

4. Back To Top | #104
    de jax ce zici?

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

frate, deja e prea de tot
    n-am mai jucat un meci de calitate de 2 zile
    sunt pur si simplu prea multi leavers si pierdem meciurile pe capete e f greu 3v5 sau 2v3
    nu mi-e ca pierd meciurile, dar nu e fun absolut de loc sa fii omorat intr-una ca unii nu-s in stare sa joace....

5. Back To Top | #105

6. Back To Top | #106
    Pot sa ma mut de pe un server pe altul?... ca m-am tot uitat dar nu am vazut nik care sa imi permita treaba asta
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

7. Back To Top | #107

8. Back To Top | #108
    Morgana fan here.
    Desi pe US am jucat cu Fiddlesticks(ajunsesem la un streak de +15 win).
    O sa o cumpar imediat cum voi avea ocazia.
    Joc un build balanced, asa ca am sanse in fiecare meci.
    Momentan merge ok si imi place.
    Stie cineva cand se schimba eroii ?Sper sa mai apuc 1 zi macar sa fac IP pentru Morgana.
    Ezreal mi se pare OP(over priced), pentru cea ce ofera.
    Este banal si usor de batut in late game.

edit: doar ce s-au schimbat eroii )
    Fiddlesticks FTW

9. Back To Top | #109
    Registered User Osmium's Avatar
    (aproape) Orice erou este bun, daca il joci bine si te integrezi intr'o echipa si castigi. Nu trebuie sa ai "tanc" in echipa (ce c**at inseamna asta, orice echipa da in ala cu mai putine sanse), nu trebuie sa ai support in echipa, trebuie doar sa joci bine. O echipa gen Janna/Ezreal/Annie/Shaco/Zilean poate sa bata bine merci o echipa cu Shen/Sion/Taric/x/y.

Legat de LoL vs HoN, marele dezavantaj al HoN e ca nu e. Moca. Degeaba aduceti argumente de premii in turnee atata timp cat nu poa' sa le castige decat 15-20 de player.
    Hate is more lasting than dislike.

10. Back To Top | #110
    Nu imi explic cum reusesc astia sa faca lvl la summoner.
    Astazi am prins doar nubi si afk-eri.
    Am castigat totusi un 3 vs 5.
    Niste tipi super pro, l-am luat pe baron apoi am facut push midle(joc cu Soraka pana fac IP ptr Morgana).
    Sa nu mentionez ca mereu pic contra unui Rammus, bun in toate fazele jocului.
    1 vs 1 aproape imposibil pentru orice erou...

@ptr Osmium - putin probabil, nu cred ca este tot una sa ai o echipa fara support(healing).
    Tankul este si el important.
    Daca te referi in lategame e normal ca o echipa formata din nukeri si assasini sa castige, dar meciurile adevarate se castiga din early game

edit: EU server here.
    Last edited by sbroken; 20-07-2010 at 17:29.

11. Back To Top | #111
    Quote Originally Posted by sbroken View Post
    Astazi am prins doar nubi si afk-eri.
    Eu joc pe US server.
    Nubi cu ghiotura... la loc de cinste eu, ca am abea lvl10.
    Afk in schimb destul de rar... la 10 meciuri in medie 2 is cu afk... viatza-i grea si apoi murim
    Ce imi place mult e atmosfera civilizata. Mai zice cate unul " Hey noob, learn to play", dar asta e pragul de sus ca sa zic asa. Fara injuraturi, fara reprosuri... pierzi sau castigi, zici "GG" si treci la urmatorul meci.
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

12. Back To Top | #112
    si eu care vroiam sa-mi fac alt cont , pe US...

13. Back To Top | #113
    Sabotorx021, ca sa iti raspund la intrebarea pusa acum cateva posturi mai sus.
    Dupa cateva zile de jucat cu Morgana, sunt destul de inutil in lupte in care sunt depasit numeric(3vs1), 2vs1 mai merge, in early game pot face rost de niste FK cu ajutorul snare-ului si Tower-ului.
    Morgana e buna in teamfights, nu are nici o abilitate nuke, dar cu Shieldul poti face diferenta.
    Un rammus cu Defensive Ball Curl si BlackShield lvl 5 face diferenta in teamfights.
    Iti recomand sa inveti Mordekaiser ori Shaco daca vrei sa ai un cuvant de spus.
    Nu support sa joc carry, asa ca sunt cam dependent de un team bun cu Morgana.
    Mai joaca cineva pe EU?Sa jucam impreuna niste premade-uri.
    Lvl 12 summoner here.

14. Back To Top | #114
    Registered User WickeD's Avatar
    Inutile discutiile LoL vs HoN, atata timp cat unul este free iar celalalt este moca.

Eu sunt abia la inceput lvl5, Speciez ingame nick.
    C-asa-i in tenis

15. Back To Top | #115
    Registered User Osmium's Avatar
    Quote Originally Posted by sbroken View Post
    @Osmium - putin probabil, nu cred ca este tot una sa ai o echipa fara support(healing).
    Tankul este si el important.
    Daca te referi in lategame e normal ca o echipa formata din nukeri si assasini sa castige, dar meciurile adevarate se castiga din early game
    Daca castigi in early cu push comp intr'un ranked (5v5) echipa adversa e incapabila. Mai ales ca Heimerdinger e OP in momentul de fata si e first ban.

Notiunea de tank nu exista in LoL de la un anumit punct in sus. Nu poti sa spui ca vii tu cu Alistar in fata si "tankezi" pentru ca nu da nimeni in tine. Puteai foarte bine sa spui initiator, care nu e neaparata nevoie sa fie tank.

Tu intelegi prin support numai healing? Exemplu de support e si Morgana cu shield sau Anivia cu stun/slow.

Incercati, chiar si in pre-made, sa nu mai luati un erou doar ca nu aveti tank sau ca nu aveti support, notiunile astea sunt doar un guideline, daca joci un comp balanced (melee + ranged,AP + AD) poti sa bati orice echipa fie ca au aia "tank" si "support".

(Tip pentru Morgana: faceti rost de unu' care joaca Amumu, ultimata lui e suficienta ca sa declanseze stunul de la ultimata lui Morgana, 5 secunde de disable.)
    Hate is more lasting than dislike.

16. Back To Top | #116
    Shaco, Twitch sau Trynda?
    Last edited by WickeD; 29-07-2010 at 11:00.
    C-asa-i in tenis

17. Back To Top | #117
    Quote Originally Posted by WickeD View Post
    Shaco, Twitch sau Trynda?
    Grr.. Toti trei sunt foarte situationali.

Tryndamere e bun atunci cand ajunge in ultimata + pasiva si da crit dupa crit de te arunca din papuci. Problema e ca un adversar cu exhaust va astepta sa dai ultimata si iti da exhaustu imediat. Fun in low - medium level solo queue.

Twitch - bun la scouting si din nou, atunci cand isi da ultimata. Intra ultimul in teamfights, de obicei in stealth si baga ultimata cand ceilalti se bat deja. Poate omora singur o echipa in situatia de mai sus, insa de obicei se vor pastra stunuri / blinduri / exhaust-uri doar pentru tine. Fun in low level solo queue de asemenea.

Shaco - parerea mea e ca dintre cei trei de mai sus asta se merita cel mai mult. - Poate sa faca jungle, clona preia toate buffurile, este imposibil de omorat atunci cand e jucat bine (deoarece poate scapa in ultimul moment) si e foarte bun la gank-uri. Insa e printre primii banati in ranked in perioada asta (tocmai a primit un mini-nerf, poate se schimba treaba cu banatul).

18. Back To Top | #118
    Cum adica banat, iti poti lua ban daca joci cu un anume erou?
    Ranked nu este la fel ca Normal? Ma refer la interfata unde nu ii poti face nimic unui erou nefiind joc creat de tine ca la practice.
    C-asa-i in tenis

19. Back To Top | #119
    Banned Lucifer's Avatar
    Twitch face treaba in orice situatie, spre deosebire de Shaco si Tryndamer. Nu prea inteleg de ce lumea il baneaza pe Shaco, e un creep, eu unu chiar ma bucur cand e cate un Shaco in echipa cealalta.

La ranked game 4 eroi sunt banti la inceput, adica nimeni nu poate sa ii aleaga.

20. Back To Top | #120
    Deci sa inteleg ca e random cu cei 4 sau sunt alesi de catre cineva?
    C-asa-i in tenis

1.  
Page 6 of 729 FirstFirst ... 34567891656106506 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks