Page 1 of 239 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 4778

Thread: Dota 2

1. Back To Top | #1
    Huggable admin Bossman's Avatar

Dota 2

Big freaking surprise right here

Dota 2 anunţat
    This isn't a democracy. It's a benevolent dictatorship.

2. Back To Top | #2
    Registered User T.J.'s Avatar
    Valve si un nou gen de jocuri... pe engine Source... succes jocul e pe lista celor dorite oricum.
    «But whom that hides a dark soul and fool thoughts, benighted walks under the midday sun, Himself is his own dungeon.» John Milton
    When you're accustomed to privilege, Equality feels like Oppression.

3. Back To Top | #3
    Registered User oXi's Avatar
    sper sa vina un beta pana in iarna

4. Back To Top | #4
    ahh inca cateva luni bune de dota (1 =)))......sper sa nu faca schimbari raidcale(sa fac un first person sau rpg-like view)

5. Back To Top | #5
    Banned Lucifer's Avatar
    Ce ghertoi, nu au reusit nici macar sa vina cu un nume nou. Tot ce au reusit sa faca e sa adauge un "2" la sfarsitul unui acronim consacrat unui mod de warcraft3.

Cei de la S2 Games au dat copy/paste dupa Dota da macar au reusit sa cloceasca un nume nou, Heroes of Newerth.

Cam penibil in opinia mea. Sunt convins ca nimeni nu avea drepturile de proprietate asupra acestui nume asa ca l-au luat "abuziv".

Quote Originally Posted by Sill View Post
    ahh inca cateva luni bune de dota (1 =)))......sper sa nu faca schimbari raidcale(sa fac un first person sau rpg-like view)
    Ce e aia rpg-like view ?
    Last edited by Lucifer; 14-10-2010 at 08:21.

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Lucifer View Post
    Ce ghertoi, nu au reusit nici macar sa vina cu un nume nou. Tot ce au reusit sa faca e sa adauge un "2" la sfarsitul unui acronim consacrat unui mod de warcraft3.

Cei de la S2 Games au dat copy/paste dupa Dota da macar au reusit sa cloceasca un nume nou, Heroes of Newerth.

Cam penibil in opinia mea. Sunt convins ca nimeni nu avea drepturile de proprietate asupra acestui nume asa ca l-au luat "abuziv".

Ce e aia rpg-like view ?
    Mie sincer imi place si imi surade idea.
    De ce sa schimbe numele cand clar este o noua versiune a celebrului Dota ( care insa pastreaza cea mai mare parte din original).
    Plus publicitate and stuff.

7. Back To Top | #7
    Registered User SYLENTm's Avatar
    Mie chestia asta cu trademarkul nu mi se pare o problema jocul fiind dezvoltare in colaborare cu IceFrog,si nu poate nimeni sa zica ca nu e el cel care a facut dota ce este astazi,inainte era cam...gunoi.

8. Back To Top | #8
    Si HoN ce este??sunt exact aceeasi eroi -/+ cateva chestii,aceleasi iteme etc...sincer mai bine puteau sa avanseze sa schimbe jocul dar sa pastreze eroii.ceva gen LoL, dar cu grafica mai "normala"

9. Back To Top | #9
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

10. Back To Top | #10
    Registered User Anubis22's Avatar
    E un mare fass DOTA 2. Mai bine joci HON decat DOTA 2. Au copiat si ei ce au putut de la LOL (skins for you favorite hero), ca in rest nu prea au ce sa ia.

11. Back To Top | #11
    Si tu stii asta pentru ca? N-a aparut nimic deocamdata, abtine-te.

12. Back To Top | #12
    Registered User oXi's Avatar
    hon este cea mai buna copie pana acum...

13. Back To Top | #13
    Registered User WickeD's Avatar
    Mai bine LoL.
    C-asa-i in tenis

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by WickeD View Post
    Mai bine LoL.
    de ce? pentru ca e moca?

_________

xclsr are dreptate - jocul abia a fost anuntat. e posibil sa fie 'omg jocul' dar poate foarte bine sa fie si fail.

cit despre prezicerile care mai de care mai prapastioase gen "dota 2 will kill hon/lol/obama" pe care le citesc pe toate forumurile de cind a fost facut anuntul - momentan pe piata sint trei jocuri moba: lol, hon si bineinteles harta de dota. hon-ul nu a omorit lol-ul iar lol-ul nu a omorit dota. daca acum pot exista trei jocuri similare si fiecare din ele sa aiba un fanbase solid, nu-mi imaginez de ce nu ar putea sa faca acelasi lucru si cind o sa apara al patrulea titlu.

15. Back To Top | #15
    Registered User WickeD's Avatar
    Nu.
    Le joc pe amandoua, in ceea ce ma priveste, LoL este mai relaxant.
    C-asa-i in tenis

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by WickeD View Post
    Nu.
    Le joc pe amandoua, in ceea ce ma priveste, LoL este mai relaxant.
    daca ai juca putin mai bine (si daca ai renunta sa joci doar EM) ti s-ar parea si hon-ul relaxant. nimeni nu se relaxeaza pierzind; jucind EM ai multe sanse sa dai peste pubstomperi si sa te enervezi.

oricum, argumentul tau e ok si sprijina ideea ca fiecare joc are ca target o anumita parte din public. probabil dota 2 o sa fure fanii dota/incefrog care n-au trecut la hon, si, daca o sa fie suficient de casual, poate si ceva din jucatorii de lol sau chiar si din cei de hon care gasesc hon-ul prea competitiv si greoi.

17. Back To Top | #17
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Credeţi că va fi lansat odată cu Portal 2 şi va fi gratuit, având microtranzacţii ? Eu nu am jucat niciodată un joc gen DoTa dar proiectul celor cu robinet în cap mă tentează*.
    *Doar pentru că sunt băieţii cu robinet în cap.
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

18. Back To Top | #18
    o sa mai curga multa apa pe robinet :P pina o sa fie lansat dota 2. momentan abia a fost anuntat titlul. mai dureaza cel putin citeva luni pina o sa lanseze un beta ceva.

daca n-ai jucat nici un joc gen dota dar esti curios vezi ca LoL e gratuit iar la HoN poti face rost de un trial key pentru meciuri no-stats.

19. Back To Top | #19
    Dabia astept daca se tin de promisiune va fi Dota dar fara limitarile de w3 engine.
    Un singur lucru care ma ingrijoareaza este anti-cheat-ul, full de MH-eri in ziua de azi. Iar VAC nu e prea renumit pentru eficienta :\
    Cat despre copy/paste...eu il prefer , am incercat si LoL si HoN si nu sunt tocmai reusite, parerea mea. HoN si LoL au incercat ei sa copieze ceva dar nu lea iesit, au adus ei anumite chestii noi dar nu au adus ce este cel mai important, GAMEPLAY-ul.
    Last edited by Dreamscape; 14-10-2010 at 14:20.

20. Back To Top | #20
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Din cate stiu eu tipul care a "facut" DotA a fost principal colaborator la LOL asa ca nu se poate numi copiat. Cat despre HoN nu stiu sigur cum sta treaba.

1.  
Page 1 of 239 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks