Results 1 to 11 of 11

Thread: Strife

1. Back To Top | #1
    Huggable admin Bossman's Avatar

Strife

"Second generation" MOBA creat de S2 Games, băieții care au la activ Heroes of Newerth:

Unlike other MOBAs, Strife is built entirely around the idea of a collective, contributing community. Predicated on creating a more connected multiplayer experience that incentivizes cooperation, Strife streamlines communication between players with innovative, in-client social systems and rewards players for team collaboration, not simply placing highest on a leaderboard. It also employs design elements that instruct and inform, providing immediate feedback for genre newcomers and veterans alike.

Strife aims to make strides in MOBA storytelling, delivering an engrossing world with a layered backstory to further connect players with the heroes they choose. It all begins when the invasion of the Dharkwave, harbingers of darkness foretold by prophecy, is imminent, promising catastrophe upon the world. Its only hope is an Army of Light, forged in the crucible of battle to hold the line against their impending arrival. Players must overcome “The Trials of Strife,” as well as one another, to prove themselves as champions worthy to face the Dharkwave.
    Strife - Rook Teaser - YouTube

Homepage: Strife - The premier second generation, free-to-play MOBA from S2 Games
    Facebook: https://www.facebook.com/strifethegame
    YouTube: https://www.youtube.com/s2strife

Articole:
    Massively's hands-on with Strife, a new MOBA from S2 Games | Massively
    6 ways Strife makes standard MOBAs feel old (preview) | GamesBeat
    S2 Games Announces New MOBA Strife in Development
    Strife: S2 Games’ answer to the toxic MOBA | Polygon
    S2 Games Announces New MOBA Strife in Development - MarketWatch
    Introducing Strife: How S2's Heroes of Newerth follow-up intends to save the MOBA from itself | PCGamesN
    This isn't a democracy. It's a benevolent dictatorship.

2. Back To Top | #2
    Tocmai ce-am primit invite in CB. O sa studiez forumul lor sa vad daca are un NDA.
    Daca nu, ma apuc sa scriu impresii despre el.

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

Probabil că sunt chior, pentru că nu văd un buton de a edita postarea anterioară.

Revin cu primele observații referitor la Strife.

• Odată ce te-ai logat în joc, începi tutorialul. Nu poți să treci peste el, dar asta nu e un lucru rău pentru că mi s-a părut a fi mai bun decât alte tutoriale de moba-uri. E ca un mini joc single player.
    • Stilul grafic seamănă un pic cu Torchlight.
    • Teleport în bază disponibil oricând, la fel ca în League of Legends.
    • Last hit nu mai e atât de important. Creepul omorât de către un erou generează recompensă pentru toti eroii aliați din jur.
    • Din ce îmi dau seama, level cap este scăzut la 15. Eroul pe care l-am controlat în tutorial are 3 skill-uri cu 4 puncte fiecare plus ultimata cu 3 puncte.
    • Nu pare sa aibă cerințe de sistem foarte mari. Tutorialul l-am jucat pe un ProBook 6460b (i5 SB, HD3000, 4GB RAM), cu toate setările (mai puțin AA) la maxim. Rezoluție de 1366 x 768.
    • După ce se termină tutorialul, îți poți alege un pet.

După ce mai apuc să mai pierd timpul prin joc, o să revin și cu alte informații.

3. Back To Top | #3
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    M-am inscris si eu in urma cu cateva saptamani pt beta sper sa primesc invite pentru ca m-am saturat de LOL, Infinite Crysis sau altele de genul si as vrea ceva nou iar asta pare promitator.

4. Back To Top | #4
    Am mai petrecut ceva timp cu Strife și revin cu alte informații.

După ce alegi pet-ul ești aruncat într-un joc contra boților.

• Sunt 14 eroi disponibili momentan. După ce alegi eroul, culoare îmbrăcăminții poate fi schimbată.
    • Ecranul de încărcare este minimalist.
    • 1000 gold la începutul jocului.
    • Interfața jocului este minimalistă. Minimap în colțul din dreapta jos. Abilitățile pe mijloc jos
    • Tasta TAB relevă mai multe informații: statisticile eroului, obiectele din inventar, armura, attack damage, ability damage, etc.
    • Cizmele care se pot activa au hotkey special - D.
    • Pet-ul are hotkey special - F.
    • Hotkey-urile pot fi schimbate pe loc, când este apăsată tasta TAB.
    • Inventarul și bara de HP/MP pot fi setate să apară mereu pe ecran sau să fie vizibile doar la apăsarea tastei TAB.
    • Krytos este boss-ul de pe hartă. Nu oferă un buff (ca Nashor) nici Aegis (ca Roshan/Kongor) dar echipa ce învinge paznicul lui Krytos poate alege pe ce culoar se va spawna acesta iar Krytos va ajuta la împingerea culoarului respectiv.
    • Crafting și Enchanting disponibile. Nu știu încă ce implică, nu am experimentat cu ele.
    • Pet-ul poate fi hrănit (Tamagotchi style presupun) și crește în nivel. Fiecare nivel deblochează abilități.

Cam atât pentru moment. O să revin cu mai multe informații după Crăciun.

5. Back To Top | #5
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by shimrut View Post
    Am mai petrecut ceva timp cu Strife și revin cu alte informații.

După ce alegi pet-ul ești aruncat într-un joc contra boților.

• Sunt 14 eroi disponibili momentan. După ce alegi eroul, culoare îmbrăcăminții poate fi schimbată.
    • Ecranul de încărcare este minimalist.
    • 1000 gold la începutul jocului.
    • Interfața jocului este minimalistă. Minimap în colțul din dreapta jos. Abilitățile pe mijloc jos
    • Tasta TAB relevă mai multe informații: statisticile eroului, obiectele din inventar, armura, attack damage, ability damage, etc.
    • Cizmele care se pot activa au hotkey special - D.
    • Pet-ul are hotkey special - F.
    • Hotkey-urile pot fi schimbate pe loc, când este apăsată tasta TAB.
    • Inventarul și bara de HP/MP pot fi setate să apară mereu pe ecran sau să fie vizibile doar la apăsarea tastei TAB.
    • Krytos este boss-ul de pe hartă. Nu oferă un buff (ca Nashor) nici Aegis (ca Roshan/Kongor) dar echipa ce învinge paznicul lui Krytos poate alege pe ce culoar se va spawna acesta iar Krytos va ajuta la împingerea culoarului respectiv.
    • Crafting și Enchanting disponibile. Nu știu încă ce implică, nu am experimentat cu ele.
    • Pet-ul poate fi hrănit (Tamagotchi style presupun) și crește în nivel. Fiecare nivel deblochează abilități.

Cam atât pentru moment. O să revin cu mai multe informații după Crăciun.
    mi se pare slab . l-am jucat si eu 2-3 zile . nu aduce nimic remarcabil pe scena sau atat de diferit incat oamenii sa plece din lol sau dota 2.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #6
    A intrat în Open Beta - https://strife.com/create

7. Back To Top | #7
    De cand asteptam sa intre in open. Mersi Bossman pt info.
    Poate e de la mine, nu stiu, dar la un moment dat ingheata jocul si nu mai pot face nimic, decat sa ies din el.
    Last edited by Darthstone; 30-08-2014 at 18:48.

8. Back To Top | #8
    DirectX 11 sau 9 în setările video?

9. Back To Top | #9
    Era DX11 apoi am umblat prin setari si am pus DX9 nu am mai intampinat probleme.

10. Back To Top | #10
    Registered User Raziel01's Avatar
    L-am testat si eu, este fun jocul si aduce cateva chestii in plus si e lipsit de stresul din celalate moba-uri. Din pacate queue-ul este foarte mare in momentul de fata.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

11. Back To Top | #11
    Caut jucatori de strife pentru formarea unei echipe
    Strife Pro League

1.  

Bookmarks

Bookmarks