Results 1 to 5 of 5

Thread: Problema la HP6500A Plus

1. Back To Top | #1

Problema la HP6500A Plus

Am o oarecare problema cu multifunctionala HP6500A Plus. Am reincarcat cartusele, iar acum nu pot sa printez. Imi apare urmatoarea atentionare. Ce-i de facut?Problema la HP6500A Plus-cartuse.png
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

2. Back To Top | #2
    Ai mai reîncărcat cartusele asta? Poate fi de la duze înfundate sau HP vrea numai cartuse noi Genuine.

3. Back To Top | #3
    Trance GoD ATB's Avatar
    In carul de printare, sub cartuse (mai exact sub contactele acelea aurii) este un modul electronic care citeste chip-urile de pe cartuse.
    Este posibil ca in urma reincarcarii sa fi curs cartusele si sa fi ajuns cerneala pe el. Trebuie demontat si curatat cu alcool. Daca nu functioneaza asa, fie el este ars, fie toate chip-urile sunt defecte.
    "I'm ready to lose my mind but instead I use my mind / I put down the knife, and take the bullets out my nine / My only crime, was that I'm too damn kind" - Guru

4. Back To Top | #4
    CPU Collector CrysMM's Avatar
    Pe ecranul imprimantei ce scrie? Apasa butonul ok pe imprimanta si vezi ce se intampla.
    YM: pfamocanucristian \\

5. Back To Top | #5
    Trance GoD ATB's Avatar
    Apasarea butonului OK nu va rezolva aceasta eroare, te scapa doar de avertismentele ca nu folosesti cartuse originale sau ca nu mai este cerneala in cartuse.
    In momentul in care imprimanta te avertizeaza ca unele cartuse sunt deteriorate sau lipsesc, problema deja devine mai complexa si trebuie facut ce am explicat mai sus.
    Vorbesc in cunostinta de cauza, deoarece am lucrat 3 ani pe suport tehnic la o firma care comercializeaza sisteme CISS si m-am confruntat de mai multe ori cu aceasta problema.
    "I'm ready to lose my mind but instead I use my mind / I put down the knife, and take the bullets out my nine / My only crime, was that I'm too damn kind" - Guru

1.  

Bookmarks

Bookmarks