Results 1 to 3 of 3

Thread: Recomandare imprimanta low cost, printare carti

1. Back To Top | #1

Recomandare imprimanta low cost, printare carti

Salut baieti si fete,

Am nevoie de o imprimanta sa printez ceva carti. Nu ma intereseaza o calitate extra sau ceva anume, trebuie doar sa le printez si de preferat sa nu incarc cartusul 1 data la 15 pagini. Am gasit pe Okazii o gramada de imprimante pana in 200 lei dar am nevoie de o recomandare fiindca nu stiu care au cartusul mai mare si care pot fii reincarcate cu cerneala fara probleme. Daca-mi puteti da o sugestie as aprecia.
    Mersi

2. Back To Top | #2
    Registered User dic1's Avatar
    Daca vrei numai alb/negru mergi pe un laser SH. Pana in 200ron gasesti imprimante laser SH, duplex automat, retea care tiparesc si repede. Mi-am cumparat acum 2 ani un Brother HL-5250DN pe la 150lei si am tiparit vreo 7000-8000 de pagini pana acum (abia ce am incarcat a doua oara tonerul). Are 32MB RAM (recomand minim 32MB, eu i-am mai cumparat 128MB si are 160MB acum), retea si duplex. Tonerul este pentru 7000 pagini si se reincarca la 65lei (este ieftin pentru ca nu are chip).
    Sfat: cauta pe Google imprimante laser SH (sunt firme care iti ofera si 6-12 luni garantie la ele), apoi cauta pentru fiecare model cam cat costa reincarcarea.

3. Back To Top | #3
    Salut tuturor,

Recomandarea mea este o imprimanta laser, foarte fiabila, rapida si extrem de ieftin de incarcat.

Konica Minolta Bizhub 20P

Nu are chip, iar o incarcare te tine aproximativ 8.000 de pagini, si este in jur de 50-60 lei.

Un lucru important: VitezaA4: alb-negru 30 ppm, duplex automat.

Driver pentru toate versiunile de windows si mac.

Formate hartie: A6-A4 si formate customizate
    Mic, compact si usor
    Mod duplex standard
    Prietenos fata de mediu si performante economice
    Stare foarte buna.
    Garantie 12 luni.
    Reconditionate.
    Tonerul este de 8000 pagini.
    Vin impreuna cu cablu de alimentare (nou) si cablu USB (nou).
    Au port USB, retea si paralel.

Optional inca un sertar de hartie. - 50 lei.

O gasiti pe net: fb.com/imprimanta.laser

1.  

Bookmarks

Bookmarks