Results 1 to 3 of 3

Thread: Recomandare Multifunctional Color

1. Back To Top | #1
    Human Fighter zufoid's Avatar

Recomandare Multifunctional Color

Dragi colegi,

Va anunt inca din start ca sunt total noob in domeniul print si scan. de asta am mare nevoie de ajutorul vostru.
    Imi trebuie o imprimanta+scaner care sa faca urmatoarele:

- in jur de 100 (suta) pagini pe luna, in mare parte color, NU fotografii sau PPS ci grafice si tabele, fise tehnice etc.
    - nu ma intereseaza viteza, poate fi ceva mai lenta
    - calitate de print cel putin decenta daca nu foarte buna.
    - scanerul poate fi si minimalist/basic in caracteristici, nimic special
    - costuri de intretinere, incarcare/cartuse reduse.
    - sa "traga" fara probleme hartie de 160gr/mp.
    - ideal daca ar sti sa printeze pagini A4 direct in format A5 pe coli mici cu o optiune din meniu.
    Buget 500-600 Lei noua cu factura sau 400-500 Lei SH.

Va mentionez ca in ultimii 8 ani am avut 2x HP OfficeJet Pro seria 7, ambele exact acelasi model. Am fost foarte multumit de ele pana au picat pe rand capetele de printare. Incerc sa o rezolv cumva pe cea actuala insa parca totusi as schimba ceva in peisajul din birou.

Va multumesc,
    Last edited by zufoid; 21-11-2016 at 00:27.
    072x.022.888 074x.022.888
    I have 2 reasons to live 4 : to see my daughter grown and to play DUKE NUKEM FOREVER !!!

2. Back To Top | #2
    Bugetul tau pare un downgrade chiar si pentru seria officejet pro. Doua imprimante cu jet in 8 ani mi se pare absolut rezonabil, motiv pentru care nici sa nu te gindesti sa cumperi ceva second hand in conditiile in care ai o imprimanta pe care o stii si pe care o poti repara. Adevaratul pas catre schimbare, considerind volumul tau foarte mic de printare este o imprimanta cu laser color, care va necesita insa cu totul alt buget (in esenta dublu).

Eu la birou am imprimanta asta, care face exact ceea ce zici, scoate pie charturi si tabele color EXTREM de bine. Daca poti trai fara automatic feeder la scanare (personal in mediu office mi se pare indispensabil) intre timp a aparut si varianta fara, care este ceva mai ieftina. Reumplerea cartuselor este rezonabil de ieftina, toate 4 ma costa cam 300 lei la o firma care vine ti le ia, si le aduce inapoi pline, la nevoie golind si rezervorul rezidual - adica exista si mai ieftin de atit. Recomandarea mea este sa-ti pui una din imprimantele astea intr-un price alert si la urmatoarea oferta sa faci cu adevarat un pas catre progres.

3. Back To Top | #3
    Human Fighter zufoid's Avatar
    Revin.
    Sunt ferm hotarat sa schimb complet imprimanta!!

Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat:
    Multifunctional basic in buget 300 maxim 400 Lei. Nou sau SH.
    Nu sunt deloc pretentios in special pe viteza de printare.
    Color. Costuri de functionare (cartuse) reduse.
    NU mai mult de 100 pagini pe luna!

Orice sfat este apreciat, dau si o bere.
    Si un link cu produs SH este binevenit.
    Am gasit diverse solutii pe site-uri de anunturi dar nu stiu catre ce sa ma indrept.

Va Foarte Multumesc!!
    072x.022.888 074x.022.888
    I have 2 reasons to live 4 : to see my daughter grown and to play DUKE NUKEM FOREVER !!!

1.  

Bookmarks

Bookmarks