Results 1 to 9 of 9

Thread: Problema Multifunctional Samsung clx 4195n

1. Back To Top | #1
    Registered User cylix's Avatar

Problema Multifunctional Samsung clx 4195n

Am o problema cu o imprimanta samsung si nu ii dau de cap, e noua, scoasa din cutie. e un multifuntional laser. Problema e ca la orice text imprim face o margine in partea de sus a paginii si impinge tot textul in jos, chiar si cand ii dau copy cu scanerul integrat. Atasez o poza. Nu imi dau seama daca e stricata din fabrica si nu poate efectiv sa printeze in partea de sus a paginii.

Dupa cum se vede in poza, documentul original e in dreapta, l-am bagat in scanner, i-am dat pe butonul copy, copia cum se vede are o margine mare deasupra iar textul e impins in jos si incomplet si nu inteleg de ce . Orice ajutor e binevenit.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Problema Multifunctional Samsung clx 4195n-img_20170220_203100.jpg  
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

2. Back To Top | #2
    la tiparire din calculator face la fel ? Ar putea fi necesara o calibrare a scannerului
    verifica cu atentie si setarile de hartie ( din meniu si din tava )
    Last edited by Gee-Gee; 21-02-2017 at 09:17. Reason: LE edt
    din subteran

3. Back To Top | #3
    Salut, da face la fel si la tiparire, i-am facut update si la Firmware, problema e tot acolo.
    "What's in the car?"

4. Back To Top | #4
    raman setarile de hartie, singura posibila cauza; daca nu - garantie
    din subteran

5. Back To Top | #5
    La ce setari te referi? Problema e ca vreo 2 ani a stat in cutia ei nedeschisa in garaj, deci s-a dus si garantia..
    "What's in the car?"

6. Back To Top | #6
    pai setari de hartie : plain paper, A4, blabla, ( din meniu) si cele din tava: tija de ghidare, leviere sau ce mai are pentru setarea dimensiunilor hartiei
    din subteran

7. Back To Top | #7
    Vezi in meniurile imprimantei si seteaza/verifica setarile pentru hirtie, sa fie corecte. Cauta un meniu de alignment si/sau calibration. Pe acolo ar trebui sa-ti gasesti posibilitatea de resetare a alinierii. Intra prin toate setarile imprimantei, de la general la print/copy/fax(?) si vezi sa aiba setari corecte si constante in toate modurile. Next time: NO samsung!

8. Back To Top | #8
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Vezi in meniurile imprimantei si seteaza/verifica setarile pentru hirtie, sa fie corecte. Cauta un meniu de alignment si/sau calibration. Pe acolo ar trebui sa-ti gasesti posibilitatea de resetare a alinierii. Intra prin toate setarile imprimantei, de la general la print/copy/fax(?) si vezi sa aiba setari corecte si constante in toate modurile. Next time: NO samsung!
    Ai dreptate, Samsung no no, imprimanta a fost castigata la o tombola, de aia a si stat in garajul prietenei vreo 2 ani ca nu avea nevoie de ea.

Am intrat peste tot in meniu, n-am gasit nici o rezolvare. Sa nu mai spun de Samsung customer support, le-am trimis un mail cu problema, cu poze etc de 2 zile, nici un raspuns. Probabil o sa o duc la un service l-a reparat, dar sa vina stricata din fabrica. Pacat ca nu am folosit-o mai devreme cat inca era in garantie..
    "What's in the car?"

9. Back To Top | #9
    nu as zice ca a venit defecta din fabrica, e foarte posibil ca in 2 ani de stat nealimentata - sa isi fi pierdut setarile
    din subteran

1.  

Bookmarks

Bookmarks