brat Discutii generale - Auction House (AH) si Real Money Auction House (RMAH) - Page 2
Page 2 of 67 FirstFirst 123451252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1324

Thread: Discutii generale - Auction House (AH) si Real Money Auction House (RMAH)

Nick anterior: Akali Ereshkigal's Avatar
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Ce bani sa faceti in HC cand nu exista RMAH in HC?

Sent from my iPhone
    epvpers ftw. E un site,check it out

Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Cerere va fi oricum... Sa ai bulan la craftat, aia e mancarea.

Gasesti reteta ca drop la mobi. Dupa care farmezi pack-uri elite pentru alte itemuri, ca tre' sa faci rost de mats pentru crafting.

Te apuci de craftat.

Nimeresti un item epic cu 6 stats care trebuie, mai bagi un gem-doua (ca au si sloturi de asa ceva). Crezi ca e BiS? Go sell it.

Acum, in HC nu-l poti vinde decat pe gold, dar gasesti 3rd party extern.

Si daca stii ca nu exista itemul la altii, nu pui ce pret vrei tu? Da-o-ncolo de economie si price check etc, in juma' de zi maxim e vandut itemul.
    ☠ ☠ ☠ Haaxxx#2896 ☠ ☠ ☠

Banned
    Quote Originally Posted by Meggido View Post
    Da din HC sunt si eu convins ca se vor face cei mai multi bani, dar si cel mai greu obviously. Sunt sigur ca un char 60 cu inferno cleared pe hc va ajunge la preturi exagerate pe 3rd party sites.
    jay a zis ca inferno nu a fost facut sa fie trecut pe hc ....deci nu se vor face...

Quote Originally Posted by vendettaa View Post
    jay a zis ca inferno nu a fost facut sa fie trecut pe hc ....deci nu se vor face...
    Unde?Arata-ne si noua sa nu murim...neinformati.

About a girl... mikey1000's Avatar
    nu gasesc citatul, dar tin minte si eu ca am citit asta.

Banned
    Quote Originally Posted by Akali View Post
    Unde?Arata-ne si noua sa nu murim...neinformati.

http://www.diablofans.com/news/1182-...vp-blue-posts/

Hi Jay, quick question: is Inferno mode designed to be beatable by an HC character?
    Not really, but please consider that as a challenge. (Source)

Ti-am selectat si ce trebuie sa citesti ca sa numai crezi ca o sa mori cumva neinformat.

Registered User Lamaie's Avatar
    Hi Jay, quick question: is Inferno mode designed to be beatable by an HC character?
    Not really, but please consider that as a challenge.

upsi !
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

Banned
    no worry , acuma are doi utilizatori care au postat citatul, ca sa fie bine informat omu sa numai creada ca se duce pe HC si rupe economia romaniei in doua cu iteme de 100$...

A mai fost discutia asta o data. Hai sa facem intr-un fel sa invatati diferenta dintre ANY HC caracter si HC PARTY! Stati bine cu engleza ? Daca nu, va ajut eu. Intrebarea a fost pusa prost,daca-l intreba "IS INFERNO BEATABLE ON HC WITH AN OPTIMAL PARTY?" iti garantez ca altul era raspunsul. Desigur,daca te duci tu viteaz asa singurel cu wizard solo pe inferno HC s-ar putea sa mori sau s-ar putea sa nu mori.

Crescand numarul jucatorilor din party creste DOAR HP-ul mobilor,nu si damage-ul asa ca ar trebui sa fi cel putin cretin sa te duci singur pe inferno HC,cam atat de cretin pe cat a fost ala care a intrebat ineptia aia.

Acum lasa arogantele la o parte si nu mai umple forumul cu lucruri despre care n-ai habar.

Registered User
    Eu cred ca o sa fie jale pe HC Hell/Inferno multi or sa planga cu lacrimi de croco mai ales dc or sa mai ia si iteme cu bani de pe la chinezi
    La inceput o sa duc toate chars pe lvl 60 apoi sigur incep ceva si pe HC asa de fun fara ambitii prea mari
    I7 4770k;Cooler:Noctua NH-U14S; 2X8Gb DDr 3 1600; 1X SSD 250Gb; 1X Hdd 650Gb; GTX 780Ti 3Gb DDr5; Z87; Corsair Ax860; Dell U2412M(1920X1200);Case: LianLi PC A70; Win 8.1 Pro

Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Eu urmaresc cu interes evolutia site-ul asta.

Exista si alte surse posibile pentru 3rd party trading.

Wait and see...
    ☠ ☠ ☠ Haaxxx#2896 ☠ ☠ ☠

ssl
    ssl is offline
    Registered User
    Ma voi juca si eu pe Hardcore ,dar nu prea mult ,apoi daca mor sa nu sparg monitorul de nervi ,niste vase tot arunc prin casa

Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Cate scamuri or sa se dea pe 3rd party site-uri... si asta sa evitati niste fees.
    [*]Post your keybindings (we assume you use keybindings): i use keybord and mouse

Cate scamuri or sa se dea pe 3rd party site-uri... si asta sa evitati niste fees.
    Din pacate pe HC nu este alta optiune.Nu inteleg de ce lumea nu foloseste epvpers. E un forum de trading foarte foarte bun,am reusit sa vand cate ceva acolo. Atata timp cat oamenii au rating pozitiv nu se vor risca sa-si ia ban pentru 10 Euro. Exista si middleman-i de incredere care fac tranzactii doar pentru un post pozitiv la adresa lor,destul de ok.
    Daca se baga RMAH si pe HC cu siguranta voi renunta la orice alt site dar pana atunci mai e ceva timp pentru ca am inteles ca e destul de complicat sa rezolve problemele juridice care apar atunci cand caracterul moare cu iteme cumparate prin RMAH pe care nu le mai poate recupera.

Interesant site-ul Meph.

Tu nici nu stii daca te descurci pe HC si vrei sa faci bani pe HC, esti funny :P

Anyway:
    Diablo III Auction House General Information - Battle.net Support

1 euro fee si inca 15% daca-i tragi prin paypal.
    [*]Post your keybindings (we assume you use keybindings): i use keybord and mouse

Banned
    Tu nici nu stii daca te descurci pe HC si vrei sa faci bani pe HC, esti funny :P

Anyway:

nu te obosi...cred ca acelasi lucru i l-am spus si eu...e bine ca inca viseaza...sunt fost jucator de hardcore ...in diablo 2 am avut un paladin de 98 pe hardcore si am murit...ma gandesc ca acuma , fiind jocul destul de nou si daca ceea ce spun astia de la blizz e adevarat, pai chiar nu o sa fie vreo sansa pe hc.

Dar e bine sa avem si visatori, ca altfel nu am mai cumpara jocul si nu ar mai exista competitie...In Romania e la moda asta cu "mama sa vezi cati bani o sa fac din x si y..." si apoi numai face nimic ca e prea greu sau ii este imposibil...tipic.

Registered User

ssl
    ssl is offline
    Registered User

Anyway:

lol ,1 euro este pentru equipment si 15% is for commodity (blizards fee) si Paypal cere inca 15% fee din suma pt.a-ti livra banii pe card RIP OFF
    pt. paypal este - Note that additional fees apply for players who choose to receive the proceeds of their successful auction via PayPal™
    commodity = sunt materiale ,gen bagi 100 de bucati gemuri verzi la ah ,intr-o singura listare .Unde pot exista mai multi cumparatori ,si decat sa ceara 1euro la fiecare cumparare ,
    adica e unu care iti cumpara 1 gem ,gemu sa costa 0.20 eurocenti si sa plateasca 1euro fee pt.asta . Asa au introdus un procentaj din cate materiale pui tu la ah .
    Dar pentru echipamente unde este o singura listare ,gen vand Enigma ,iti ia doar 1e ,ceea ce consider ca e foaaaarte putin Bine ca nu au bagat 5% ,1 euro la un item de 250E e lol
    Multumesc pentru link

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

facem un clan d3 ?, toti cei de pe CG

lol nu stiam ca Uzbekistan e in Europa ,se pare ca au largit zonele mici ,sa fie echilibrate ca dimensiuni . Kazakstan,kuweit pare a fi incluse in Europa dar nu vad unde este Asia.
    Europe - home game region for players in the European Union, Eastern Europe, Russia, Africa, and Middle Eastern countries such as Israel and the United Arab Emirates
    Asia: No real-money auction houses at launch . HAHAHAHAHAHAHAHA
    Last edited by ssl; 01-05-2012 at 19:25.

1 euro fee iar daca din paypal transferi in contul bancii mai platesti 2 euro (parca).

BTW, cei care doriti sa va imbogatiti prin RMAH, puneti-va un autenticator:
    http://us.battle.net/en/security/

Nu de alta, dar sa nu va treziti si hackuiti si cu banii luati

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 2 of 67 FirstFirst 123451252 ... LastLast