Page 3 of 215 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 4294

Thread: Guild Wars 2 - Discuţii Generale

1. Back To Top | #41
    Registered User plapshapaul's Avatar
    in afara de story, setting si lore n-are nici o legatura cu primu'

2. Back To Top | #42
    Sper sa fie diferit de GW1! Am terminat GW1, am facut toate quesurile, lvl max shi atat! Nu mai era prea mult de facut in joc in afara de PvP! Arme/armuri foarte putine: vreo 7 tipuri/clasa, crafting aproape inexistent. Mai e si faza aia ca o data ce ai iesit din oras esti in instanta deci nu te intalnesti cu alti playeri..

3. Back To Top | #43

4. Back To Top | #44
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by philips14c View Post
    Sper sa fie diferit de GW1! Am terminat GW1, am facut toate quesurile, lvl max shi atat! Nu mai era prea mult de facut in joc in afara de PvP! Arme/armuri foarte putine: vreo 7 tipuri/clasa, crafting aproape inexistent. Mai e si faza aia ca o data ce ai iesit din oras esti in instanta deci nu te intalnesti cu alti playeri..
    Pai tu pentru ce joci un asa MMO ? Pentru grind de mobsi ? Auzi la el cica nu era altceva decat PvP . Doh .

5. Back To Top | #45
    bunnysexual nihasa's Avatar
    Mie la guild wars cel mai mult mi-a placut pvp-ul si lipsa grindingului. Abia acum vreo luna am termina si ultima expansiune desi am jocul de vreo 5 ani

PVE-ul nu m-a atras si de asta nici nu m-am grabit sa termin jocul Sper ca GW2 sa nu esueze la capitolul pvp si casual gaming. Nu am timp sa depun pentru grinding ca apoi cu itemurile alea sa fiu cel mai bun. Prefer sa conteze skillul si nu itemurile.
    the unfunny troll

6. Back To Top | #46
    Registered User plapshapaul's Avatar
    Am incercat sa postez direct( youtube embed ) niste vidsuri dar nu merge( dunno why ).
    Ma rog le gasiti aici: http://www.giantbomb.com/guild-wars-...80p/35-441694/

7. Back To Top | #47
    Quote Originally Posted by plapshapaul View Post
    Am incercat sa postez direct( youtube embed ) niste vidsuri dar nu merge( dunno why ).
    Ma rog le gasiti aici: Official Guild Wars 2 Direct Feed Gameplay and Commentary 1080p - Giant Bomb
    Nice ! Buna treaba cu acest post catre linkuri HD, alta viata. Multumim !
    Romanian Spirits [SoR]

8. Back To Top | #48
    bunnysexual nihasa's Avatar
    Quote Originally Posted by Assassin View Post
    Tocmai ce am venit de la standu' NCsoft unde m-am jucat GW2 vreo 10 minute Erau patru clase playable, poti sari, combo-urile de skilluri sunt acu' ingramadite intr-un singur slot (ex.: pt slash-severe-finish, apesi pe 1 de trei ori).

Preview pe site zilele astea - cre'ca
    link?
    the unfunny troll

9. Back To Top | #49
    ce trist ca sunt atat de putini interesati de gw 2...toti sunt pe forumul de wow:

am vazut mai multe videouri despre joc....pare extrem de tare ,va matura pe jos cu wow

10. Back To Top | #50
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Quote Originally Posted by Ghilgames View Post
    ce trist ca sunt atat de putini interesati de gw 2...toti sunt pe forumul de wow:

am vazut mai multe videouri despre joc....pare extrem de tare ,va matura pe jos cu wow
    Nu are nici o legatura cu WoW, cel putin nu ca stil de joc. GW e mai casual, nu grinding ca WoW. Daca vrei poti sa compari WoW cu Aion, dar nu cu GW.
    Te rog sa nu transformi thread-ul asta in GW2 vs. WoW - daca vrei fa-ti un topic separat
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

11. Back To Top | #51
    Registered User Kinja's Avatar
    Nu te mai plange atat. Numai pentru ca la noi sunt majoritatea obsedati de WoW nu inseamna ca e la fel peste tot. E foarte mult hype pentru GW 2 pe forumuri internationale, site-uri gen CG, etc.

12. Back To Top | #52
    Registered User DarkManole's Avatar
    Cg-ul nostru oricum a devenit orice altceva numai forum de jocuri nu ... gen 4 milioane de posts la Publicitate vs 100k la mmorpg.
    Sa nu mai zic de trollii infipti bine si nemoderati din cauza la care multi jucatori cu bun simt s-au lasat de sportul de a mai incerca sa poarte o discutie pe CG.
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

13. Back To Top | #53
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Pai tu pentru ce joci un asa MMO ? Pentru grind de mobsi ? Auzi la el cica nu era altceva decat PvP . Doh .
    Aproape pe tot parcursul jocului am folosit aceeasi arma ceea ce e jenant pt. un RPG. Asta ma enerveaza shi la seria Gothic, prea putine arme, prea putine optiuni.Trebuie sa ai motive sa continui sa joci: seturi, tier, enchanting, refining, rune, posibilitatea de a-ti customiza gearul etc..

14. Back To Top | #54
    Nu cred ca ai inteles ideea jocului daca tu te plangi ca nu ai "progresie de raid". Progresul pe care il cauti tu se gasea in poveste si in propriile abilitati, invatai sa joci mai bine, aveai acces la mai multe chestii pe care sa le colectionezi etc.. ANet n-au vrut niciodata sa faca recompensa un simplu "moar stats". Ca idee, erau destul de multe arme/armuri dpdv vizual...ca nu aveau statistici diferite asta e atceva

Daca pentur tine RPG se rezuma la "cat mai multe plusuri pe sabie", poate ar trebui sa-ti reevaluezi modul in care definesti categoriile.
    while(horse==dead)
    {
    beat();
    }

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by philips14c View Post
    Aproape pe tot parcursul jocului am folosit aceeasi arma ceea ce e jenant pt. un RPG. Asta ma enerveaza shi la seria Gothic, prea putine arme, prea putine optiuni.Trebuie sa ai motive sa continui sa joci: seturi, tier, enchanting, refining, rune, posibilitatea de a-ti customiza gearul etc..
    GW nu este un joc "concurs de frumuseste", asta gasesti la WoW sau la alte jocuri pentru copii. Jocul este gandit sa-l joci, sa petreci cat mai mult timp jucand nu, calatoriind cu pasarea, calatoriind pe cal sau eu stiu ce alte minuni care iti mananca 50% din timpul jocului + 50% din banii investiti (nu ma intelege gresit si eu am jucat WoW si eu sunt fan WoW, dar cand vine vorba de comparatii intre jocuri....). Asadar pe scurt, asa cum au declarat si baietii de la ARENAN./NCSOFT si cum va fi si GW 2; un joc in care sa pierzi timpul jucand strategic si nu pierzandu-l de pomana. Un alt aspect, GW a fost conceput de la inceput ca joc PvP nu PvE, au introdus si PvE-ul ca sa poata avea si o poveste, sa poti sa mai si respiri/relaxezi atunci cand esti "rupt" sa mai gandesti la strategiile PvP si asa mai departe.

(Baieti, scuzati-ma ca am adus in discutie numele de WoW, dar este primul joc cu care lumea chiar si in mod subtil, face comparatiile ! )
    Romanian Spirits [SoR]

16. Back To Top | #56
    FRESH NEWS

Pe scurt: poti sa intri de pe un device mobil conectat la internet (in ex. lor iphone sau ipad) si sa vezi harta din joc, sa poti vorbi cu cei din joc, si multe altele...
    Nu poti sa te joci propriu-zis, dar poti sa faci altfel de activitati legate de joc. De ex, cred ca vor implementa un fel de market in care sa-ti vinzi marfa, si iti vei putea "manageria" magazinul virtual de pe telefonul mobil. Suna cel putin interesant
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

17. Back To Top | #57
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    De ex, cred ca vor implementa un fel de market in care sa-ti vinzi marfa, si iti vei putea "manageria" magazinul virtual de pe telefonul mobil. Suna cel putin interesant
    Foarte interesant, cred ca le-a luat ceva vreme pina s-au gindit la asa ceva, adica pina unu a vazut WoW Remote Auction House

Acum disperatii nu numai ca vor putea sa stea cu orele in joc, pina li se injecteaza okii, dar si atunci cind reusesc prietenii sa-i scoata in oras, ei tot vor putea sa faca niste comertz online pa mobil

18. Back To Top | #58
    ... si multe altele...
    Mda, mai bine citeai articolul. Ce am scris eu acolo a fost numai un exemplu... Aplicatia dezvoltata de ArenaNet ofere mult mai mult decat sa vezi numai licitatiile, cum este aplicatia oferita de blizzard.
    Mai jos am selectat cateva aspecte mai importante despre ce poate face aplicatia (pentru cei ce nu vor sa citeasca intreg articolul )

While we’ll be providing mobile and web apps for our Marketplace and Hero Viewer, along with functionality you’ve already seen in other MMOs, these are not what we refer to as extended experience components.
    Additionally, the world map shows the locations of all points of interest, all teleport locations, any visible lore locations, and the locations of all vendors and trainers, even if they are moving in the world.
    The most prominent features for mobile and web users will probably stem from the ability to stay connected to the game world and, more importantly, your friends and guildies. We’ll be doing as much as we can to remove the communication barrier that exists between in-game players and out-of-game players. How many times have you been away from your computer on raid night and wished you could connect up with your guild, monitor their progress, share your insights, and ultimately share in their victory? The ability to socialize beyond the game boundaries is essential, and it’s one of the first things we’re working on.
    Beyond communication, we’re exploring features that allow out-of-game friends to help in-game friends by locating places or items. Additionally, we will have a much tighter system for accessing and consuming wiki content. This will greatly reduce the need to continuously jump out of the game to access web sites for information.

Future features for our mobile world map will include the ability to select a player and open up the Hero Viewer, which shows information about that character: stats, equipment, achievements, etc. Further, the user will be able to select a piece of equipment and retrieve information about where that item came from: a location, an event, a certain boss, or even a portion of that player’s personal story. Mobile users will also have the ability to tap a location on the world map, causing their in-game friends to see a radar ping appear on the mini-map and world map. This is a great feature to help less-experienced friends and guildies learn their way around the Guild Wars 2 world.

19. Back To Top | #59
    FRESH NEWS

Pe scurt: poti sa intri de pe un device mobil conectat la internet (in ex. lor iphone sau ipad) si sa vezi harta din joc, sa poti vorbi cu cei din joc, si multe altele...
    Nu poti sa te joci propriu-zis, dar poti sa faci altfel de activitati legate de joc. De ex, cred ca vor implementa un fel de market in care sa-ti vinzi marfa, si iti vei putea "manageria" magazinul virtual de pe telefonul mobil. Suna cel putin interesant
    Multumim pt link, dar nu e ceva revoliutionar. Oricum, mai bine decat nimic. Tin minte ca pe vremea cand jucam Aion, puteai sa te autentifici pe cont de oriunde si aveai posibiliatea de a citi mails si de a verifica statusul itemelor de la broker. Pe langa, tot timpul era acualiazata intr-o sectiune anume unde avei pozitia alor tai cat si a dusmanilor. Sa-ti mai pui cate ceva la shop de pe smartphone, suna distractiv. La news ma asteptam sa fie o data a lansarii, OB, CB
    In cazul in care vrei sa comunici cu cei din echipa, prieteni, samd o poti face din TS sau ii poti suna

20. Back To Top | #60

Thumbs up

Quote Originally Posted by AcidChaoS_1 View Post
    Multumim pt link, dar nu e ceva revoliutionar. Oricum, mai bine decat nimic. Tin minte ca pe vremea cand jucam Aion, puteai sa te autentifici pe cont de oriunde si aveai posibiliatea de a citi mails si de a verifica statusul itemelor de la broker. Pe langa, tot timpul era acualiazata intr-o sectiune anume unde avei pozitia alor tai cat si a dusmanilor. Sa-ti mai pui cate ceva la shop de pe smartphone, suna distractiv. La news ma asteptam sa fie o data a lansarii, OB, CB
    In cazul in care vrei sa comunici cu cei din echipa, prieteni, samd o poti face din TS sau ii poti suna
    Eu mai joc inca AION(de 12 luni -1 pauza + BETA), dar in afara de a te loga pe net si a-ti vedea armura de pe tine chiar si in 3D si de a verifica itemele la broker(doar verifica, nu si posta iteme), nu poti face altceva, poate imi spui si mie unde se pot face acele lucruri, ca eu chiar nu stiam de ele si mai ales de pe mobil. Ce-i adevarat ca daca vrei sa vorbesti cu prietenii, ii suni pe mobil, dar nu ai cum sa-i suni pe toti deodata ca te rupe factura, iar pe TS sau Vent, eu zic ca ai nevoie de unul privat care si ala se plateste. In sfarsit, eu cred ca GW2 va fi ceva special asa cum a fost si GW1 si nu spun asta neaparat pentru ca au introdus acest "sistem offline" de comunicare cu clientul, ci per ansamblu.
    Romanian Spirits [SoR]

1.  
Page 3 of 215 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks