Page 4 of 215 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 4294

Thread: Guild Wars 2 - Discuţii Generale

1. Back To Top | #61
    Quote Originally Posted by drhigh View Post
    Eu mai joc inca AION(de 12 luni -1 pauza + BETA), dar in afara de a te loga pe net si a-ti vedea armura de pe tine chiar si in 3D si de a verifica itemele la broker(doar verifica, nu si posta iteme), nu poti face altceva, poate imi spui si mie unde se pot face acele lucruri, ca eu chiar nu stiam de ele si mai ales de pe mobil. Ce-i adevarat ca daca vrei sa vorbesti cu prietenii, ii suni pe mobil, dar nu ai cum sa-i suni pe toti deodata ca te rupe factura, iar pe TS sau Vent, eu zic ca ai nevoie de unul privat care si ala se plateste. In sfarsit, eu cred ca GW2 va fi ceva special asa cum a fost si GW1 si nu spun asta neaparat pentru ca au introdus acest "sistem offline" de comunicare cu clientul, ci per ansamblu.
    Mailul il verifici din cont (acolo unde-ti vezi si char-ul, itememe la broker, undeva in partea drepta parca), iar altceva... spre ex abyss status -iti spune cui apartine fiecare artifact/fortareata daca pui cursorul in dreptul lor. (Te pot scutii de niste drumuri inutile sau surprize neplacute, in special cand farmezi in Core. Altceva nu-mi amintesc acum. Totusi, n-am mai jucat din ianuarie, iar contul l-am vandut... dar poti intreba pe threadul dedicat Aion)

2. Back To Top | #62
    Tocmai am terminat de citit Ghosts of Ascalon. O lectura placuta care aprofundeaza rasele noi introduse si evenimentele produse de la ultimul GW. Recomand celor care se mai uita si la lore, nu doar pvp.

3. Back To Top | #63
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Si AICI gasiti explicat mai pe larg sistemul de culori ce va fi folosit in GW2.
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

4. Back To Top | #64
    n-arata stralucit, iar femelele nici pe departe (inchise pana in gat). nu e un criteriu, dar, totusi...

5. Back To Top | #65
    Quote Originally Posted by AcidChaoS_1 View Post
    iar femelele nici pe departe (inchise pana in gat). nu e un criteriu, dar, totusi...
    Hmm, inseamna ca nu ai cautat "femelele" din GW2...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Guild Wars 2 - Discuţii Generale-gw2fash1x.jpg   Guild Wars 2 - Discuţii Generale-mmm.jpg   Guild Wars 2 - Discuţii Generale-guild-wars-2.jpg   Guild Wars 2 - Discuţii Generale-explicit.jpg  
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

6. Back To Top | #66
    n-arata stralucit, iar femelele nici pe departe (inchise pana in gat). nu e un criteriu, dar, totusi...
    Fi serios, doar nu vrei cumva printr-o minune sa faci comparatie cu WoW la personaje. Daca da, inseamna ca nu poti face diferenta intre un personaj realistic si unul de desene animate caricaturizate. Sub nici o forma sa nu dai un "reply" cu personajele feminine din WoW, ca o sa rada lumea de tine ! Singurul care se apropie de realitate este AION si sunt de acord ca sunt extrem de bine realizate, de aceea nu-i face fata nici un fel de calculator la cerintele cerute de acest joc. Speram ca la GW2 ca si la 1, sa ramana o grafica superba care sa functioneze si pe un calculator mediu sau aproape de cel mai bun, dar NU cel mai bun !
    Romanian Spirits [SoR]

7. Back To Top | #67
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    Hmm, inseamna ca nu ai cautat "femelele" din GW2...
    Yummy... ultima e imba, 100% pe gustul meu . Ce profesie e tipa?
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by mihi View Post
    Yummy... ultima e imba, 100% pe gustul meu . Ce profesie e tipa?
    Profesia nu stiu, doar rasa: human.

Sunt curios daca "femelele" Charr vor avea big hairy boobs sau se vor epila

9. Back To Top | #69
    Registered User plapshapaul's Avatar
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    Profesia nu stiu, doar rasa: human.

Sunt curios daca "femelele" Charr vor avea big hairy boobs sau se vor epila
    Probabil "big hairy boobs", unii oameni sunt into that ...

(not me)

10. Back To Top | #70
    Pe cat posibil de subiectiv, dar alea-s armuri? la nivel de 2010? Sa fim seriosi... Si nu, nu m-am sinchisit sa caut poze din GW2, doar m-am limitat la cele postate de voi( lenea rulls + ca nu mi-au atras interesul). Asadar, comparativ cu alte jocuri spre ex Lineage sau Aion, aceste armuri sunt de toata jena ... Da, mai sunt unii superficiali care pun accent si pe look-ul amelor, armuri. Nu e ilegal.

PS: Presupunand ca nu joci humman,ci alta rasa, nu-s femele??! Explodeaza forumul de atata inteligenta...

PPS: drhigh, nici vb de comparatie wow, care apropos e cartoon... pana la manga/anime etc Si wow nu e si nici nu-l consider tatal mmorpg-urilor ca sa fie etalon. Eu iau fiecare joc in parte . Aion-ul nu era optimizat. Si cu gtx 295 tot 10 fps-uri aveai la sige. Personal n-am constat nici o diferenta majora intre 4890 1 gb si 4850 512 MB (ambele Sapphire Vapor-x) sau GTS 250 512 MB @ 1920x1080 full detail cu sau fara AA si AF. Dar asta e alta discutie iar Lineage si Aion le consider de domeniul trecutului, sa trecem peste. Cheers
    Last edited by AcidChaoS_1; 30-09-2010 at 14:34.

11. Back To Top | #71
    PS: Presupunand ca nu joci humman,ci alta rasa, nu-s femele??! Explodeaza forumul de atata inteligenta...
    Presupun ca te-ai referit la postul meu Am scris cu ghilimele "femelele" pentru ca mi se pare amuzant cum suna Atata tot, nu te ambala aiurea, nu sunt genul sa faca flame

12. Back To Top | #72
    Vazind pozele alea bag de seama ca targetul jocului e "baietii fara prietene care si-au inceput viata sexuala." Aion a fost fix la fel: tzitzane reglabile, mai mult sau mai putin revarsate din "armura", care mai degraba e whore working outfit. "You can fully customize your jugs in order to have the best gaming experience"

13. Back To Top | #73
    Stai relax Casanova, ca nu esti singurul care pune pret pe gameplay,content la un joc, iar in cazul in care se aplica regula fun sa fie, dar grafica nu conteaza, te invit sa te joci ca in SS-ul atasat. Poti fi sigur ca ala-i targetul. Acum te poti intoarce linistit la somn. Trecand peste tate si buci...
    Daca va simiti lezati, fiti mai atenti pe viitor la replay-uri, ca in primul rand nu v-a cerut nimeni parearea vis-a-vis de postul meu. Era o simpla remarca, subiectiva de altfel. Ma repet, DA! armurile arata gay cu tot cu minunea de dye sistem (vezi foto pus de niasha, post 66) si sunt singurul care poate decide dupa ce criterii imi cheltui banii si timpul. End of story.

LE: stevecelrau scuze, m-am simtit ironizat, a fost o neintelegere si am uitat de gluma. Cred ca-i de la medicamente...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Guild Wars 2 - Discuţii Generale-video-games.jpg  
    Last edited by AcidChaoS_1; 30-09-2010 at 14:25.

14. Back To Top | #74
    Quote Originally Posted by Gorn View Post
    Vazind pozele alea bag de seama ca targetul jocului e "baietii fara prietene care si-au inceput viata sexuala."
    Imi cer scuze pt. offtopic, dar nu ma pot abtine cand vad ce amabil si de treaba e prietenul nostru jucator de WoW.

http://img827.imageshack.us/img827/9...wow540x338.jpg
    Statistically, one out of four men has some form of mental illness. So, if your three best friends are okay...

15. Back To Top | #75

16. Back To Top | #76
    Quote Originally Posted by mihi View Post
    Imi cer scuze pt. offtopic, dar nu ma pot abtine cand vad ce amabil si de treaba e prietenul nostru jucator de WoW.

http://img827.imageshack.us/img827/9...wow540x338.jpg
    Nice !!!

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

PPS: drhigh, nici vb de comparatie wow, care apropos e cartoon... pana la manga/anime etc Si wow nu e si nici nu-l consider tatal mmorpg-urilor ca sa fie etalon. Eu iau fiecare joc in parte . Aion-ul nu era optimizat. Si cu gtx 295 tot 10 fps-uri aveai la sige. Personal n-am constat nici o diferenta majora intre 4890 1 gb si 4850 512 MB (ambele Sapphire Vapor-x) sau GTS 250 512 MB @ 1920x1080 full detail cu sau fara AA si AF. Dar asta e alta discutie iar Lineage si Aion le consider de domeniul trecutului, sa trecem peste. Cheers
    Pai asta este si ideea, eu am un GTS450sonic 1gb, si merge la fel. Ideea era ca, un joc cu grafica cizelata cum este AION, NU are cum sa functioneze intr-un MMORPG. Asadar un joc cu o grafica medie si spun aici GW, este gandit bine pentru a fi MMORPG, daca ar fi adus grafica din AION, GW2 ar fi fost un joc ratat inainte sa fie lansat. Spre exemplu eu astept sa apara pe langa GW2 si Star Wars "Old Republic", baietii au gandit o grafica cartoon (dar nu childish), la ce grafica are jocul in background, nu mai aveau loc si pentru carctere, mai ales daca vor sa introduca si un mass PvP, inca nu au dat detalii multe despre PvP-u. Asadar daca te astepti ca un joc nou care va aparea si cu grafica de generatia AION va fi reusit te vei insela, NU exista inca pentru un "enduser" asa putere mare de procesare si mai ales pe o linie de internet + daca mai adaugi si un mass PvP(nici o sansa). Grafica AION nu este pentru jocuri MMORPG, sa nu confundati acest lucru. Este o mare diferenta cand jucati acasa un MMO(cu spergrafica, dynamic ligh si toate alea) cu un MMORPG care trebuie sa-l jucati prin internet(mai ales in mass PvP, cand un grup de oameni cu viteze diferite de net, ii trage pe toti la un bandwidth comun pentru a intelege ceva din joc).
    Romanian Spirits [SoR]

17. Back To Top | #77
    Stai relax Casanova, ca nu esti singurul care pune pret pe gameplay,content la un joc, iar in cazul in care se aplica regula fun sa fie, dar grafica nu conteaza, te invit sa te joci ca in SS-ul atasat. Poti fi sigur ca ala-i targetul. Acum te poti intoarce linistit la somn. Trecand peste tate si buci...
    Daca va simiti lezati, fiti mai atenti pe viitor la replay-uri, ca in primul rand nu v-a cerut nimeni parearea vis-a-vis de postul meu. Era o simpla remarca, subiectiva de altfel. Ma repet, DA! armurile arata gay cu tot cu minunea de dye sistem (vezi foto pus de niasha, post 66) si sunt singurul care poate decide dupa ce criterii imi cheltui banii si timpul. End of story.
    Nu vad unde am zis ceva de tine. Dar mi se pare amuzant ca te-ai simtit

Ideea era ca, un joc cu grafica cizelata cum este AION, NU are cum sa functioneze intr-un MMORPG.
    Are cum si are foarte bine. Problema nu este ca au grafica prea buna, problema este ca n-au nimic care sa te tina in ele dupa maxim 2 luni. Sau poate sint atit de pline de buguri incit nici nu se pot juca. Sint sigur ca daca ar aparea developerul minune, care sa nascoceasca MMORPG-ul ala minune care sa aibe o grafica fantastica, un gameplay genial si care sa te faca sa nu mai vrei sa pleci din el, o sa aibe megasucces. Dar cred ca primul lucru pe care trebuie sa-l faca este sa nu mai faca un MMORPG despre elfi, razboinici , armuri si art direction pentru cei cu inclinatii de travestiti.

18. Back To Top | #78
    Gorn, Nu m-am simtit,dar din moment ce noi discutam despre asta. Pt linistea ta, n-am fetish-uri cu fufe de prin jocuri. In fine... macar bine-i ca-i amuzant, e o treaba Daca apare mmorpg-ul ala cu ultra mega succes, moare juma din planeta. Cel putin mori jucadu-te, stii o treaba. Sunt de parere ca fantasy ramane cea mai buna reteta, oricat de veche ar fi. Asa, uita-te la Huxley acre parea destul de ineresant ca si concept, dar Webzon (producator MU, mmo cu un singur quest) n-a fost in stare decat sa produca trailere. SUN parea omg wtf way si s-a dovedit a fi de toata jena... si dupa nspe ani in develop. Vis-a-vis de travestiti, iar ai visat urat? Btw, FFXIV nu-ti place? :hehe:

drhigh Da, la bandwidth e problem, mai ales la straini, care de obicei au DSL... Iti trebuie banda, pc pe masura, optimizarea jocului, cu astea ar fi posibila, imo. Star Wars "Old Republic" din ce am vazut in clips nu ma atrage neam, iar GW2 arata destul de promitator(mai putin armor ), pacat ca nu-l lanseaza mai repede. Cel putin un OB, ceva ...
    In November 2009, NCsoft CEO Jaeho Lee stated the game would most likely not release until 2011, but a closed beta would be made available in 2010.[17] The 4th Quarter 2009 shareholders notes further supported this when NCSoft CEO stated that "the current development target was the end of 2010 but, Guild Wars 2 likely won't be released until 2011."[18]
    A playable demo of the game was available at Gamescom on 19–22 August 2010.[19] The playable demo was also available at Penny Arcade Expo, 3–5 September 2010.[19]

Eh, pana atunci poate termin GW1 (pe hexa-core & gtx 460 ) ... o rula pe win 7 ?
    Last edited by AcidChaoS_1; 01-10-2010 at 17:08.

19. Back To Top | #79
    Stie careva cand se preconizeaza un CBT la GW2? dar OBT ?

20. Back To Top | #80
    AICI gasiti noi informatii despre crafting, adunat resurse si "transmutation stones"

Gasiti acolo si un model de armura (heavy) care mie personal mi se pare geniala. Cred ca va fi pentru Norn, exact rasa pe care vreau sa o aleg pentru Warrior-ul meu din GW2.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Guild Wars 2 - Discuţii Generale-heavyarmor02.jpg  

1.  
Page 4 of 215 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks