Page 5 of 215 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 4294

Thread: Guild Wars 2 - Discuţii Generale

1. Back To Top | #81
    Registered User Kinja's Avatar
    Cat de epic arata armura. Pacat ca am de gand sa joc Charr

2. Back To Top | #82
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post

Gasiti acolo si un model de armura (heavy) care mie personal mi se pare geniala. Cred ca va fi pentru Norn, exact rasa pe care vreau sa o aleg pentru Warrior-ul meu din GW2.
    Eh, in cazul acesta se schimba datele problemei. Sper ca nu sunt iteme epice/rare sau extrem de greu de craftat cu sansa 000,1% sau cel putin nu sunt bind drop.

F armor w/o helmet, long, brunete, with curls hair...

3. Back To Top | #83
    Registered User Kinja's Avatar
    Ok deci au pus pe siteul GW 2 un Hall of Monuments calculator. Acesta o sa va arate exact ce o sa primiti in GW 2 pentru achivements din GW.

http://hom.guildwars2.com/index.html#page=welcome

4. Back To Top | #84
    bunnysexual nihasa's Avatar
    7 momentan cu posibilitate de a ajunge la 24 de puncte pt gw2.

E frustrant ca daca nu te-ai tinut de pve si ai facut mult pvp esti dezavantajat.

http://hom.guildwars2.com/
    the unfunny troll

5. Back To Top | #85
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Au anuntat de f. mult timp Hall of Monuments. Daca vroiai puteai sa iti faci titlurile lejer de cand le-au anuntat prima data. Sunt multi oameni care au GWAMM pe mai multe caractere.

Si daca te-ai tinut de PvP e si mai bine, pentru ca titlurile de PvP sunt "Account Based", adica vor fi disponibile pentru toate caracterele. In plus titlurile de PvP sunt mai greu de facut si cer mult mai mult timp.
    Majoritatea titlurilor de PvE sunt "Character Based" si sunt relativ usor de facut.
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

6. Back To Top | #86
    Registered User DarkManole's Avatar
    Q: Are the achievements on the Reward Calculator based on a specific Guild Wars character or based on all characters in the entire Guild Wars account?

A: Everything found on the Reward Calculator is account-based. While you may enter a single character's name into the Reward Calculator, it still displays the cumulative achievements of all characters on that account.
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

7. Back To Top | #87
    bunnysexual nihasa's Avatar
    Steve - e vorba de armurile alea de arme de pet-uri de henches etc- chestii de care nu am avut niciodata nevoie in pvp. Ce ma trage in sus sunt mini pet-urile ce sunt aproape 20 (toate obtinute de pe personajele contului meu). Ai si tu dreptatea ta. Nu sunt grele de facut dar cine are chef sa farmeze in pve acum?
    the unfunny troll

8. Back To Top | #88
    Sincer, trebuiau sa reprezinte si partea de PvE si cea de PvP, amandoua fac parte din joc.

Sa vezi ce discutii sunt pe gwguru Sunt f. multi care au in PvE nu stiu cate titluri dar nu au HoM plin pentru ca nu au jucat in viata lor PvP

P.S. eu am HoM 36/50, sper sa ajung cat de curand la 50
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

9. Back To Top | #89

10. Back To Top | #90
    Registered User
    din ce am obs titlurile din Hall of Monuments Reward Calculator sunt pe account si nu pe fiecare character in parte asta e bine si usor de deblocat toate cele 50 de reward meter .
    am o intrebare eu mai am nev de arme si nu stiu cum sa le pun in hall ma poate ajuta cineva ce trebuie sa fac?

11. Back To Top | #91

Quote Originally Posted by flavius0003 View Post
    din ce am obs titlurile din Hall of Monuments Reward Calculator sunt pe account si nu pe fiecare character in parte asta e bine si usor de deblocat toate cele 50 de reward meter .
    am o intrebare eu mai am nev de arme si nu stiu cum sa le pun in hall ma poate ajuta cineva ce trebuie sa fac?
    Cel mai usor e sa pui in Hall Destroyer Weapons. Care le faci la Balthor Coalforge in Dungeonul Elite: Slaver's Exile din EoTN. Cu materiale cu tot te costa cam 20-25k bucata.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

12. Back To Top | #92
    Registered User
    inseamna ca e ceva de farmat pt 8 bucati

13. Back To Top | #93

Daca pui tormented weapons ( arme elite din Nightfall) alea sunt si cu 200k bucata, deci cu astea destroyer scapi ieftin.
    Apoi mai ai de farmat pentru armuri care is in jur de 75k cea mai ieftina
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by Ransom View Post
    Apoi mai ai de farmat pentru armuri care is in jur de 75k cea mai ieftina
    Fals
    Ancient, asuran, monument, norn sunt 10k bucata + materiale.

Atentie, nu iti trebuie si armura pentru cap pentru a-ti face o statuie in HoM. Trebuiesc doar celelalte 4 bucati: chest, legs, boots, gloves.
    Deci daca iti faci una din armurile de mai sus te ajunge la 40k + materiale.

AICI ti-am dat ca exemplu cat costa armura de tip Asuran pentru warrior.

15. Back To Top | #95
    Dupa ce am vazut din acest video, mi-a pierit cheful de a mai juca GW(1).
    Imi place ca se pastreaza ideea din jocurile trecute de a te arunca din story direct in battle mode. Nu-mi place ca pe la min 13 cainele n-a sarit pe pisica
    Una peste alta, daca se iplementa(za) si modul first person...

16. Back To Top | #96

Fals
    Ancient, asuran, monument, norn sunt 10k bucata + materiale.

Atentie, nu iti trebuie si armura pentru cap pentru a-ti face o statuie in HoM. Trebuiesc doar celelalte 4 bucati: chest, legs, boots, gloves.
    Deci daca iti faci una din armurile de mai sus te ajunge la 40k + materiale.

AICI ti-am dat ca exemplu cat costa armura de tip Asuran pentru warrior.
    Pai si ce materialele alea is gratis? Cand ziceam in jur de 75k ma gandeam 40k +materiale. La unele clase poate scapi mai ieftin cu materiale, in functie de ce materiale ai nevoie pt crafting. Oricum nu prea conteaza, e de farmat.

17. Back To Top | #97
    @ransom - puteai fi mai explicit. Cand ziceai 75k ma gandeam la armura de 15k x 5 bucati = 75k fara materiale, cum sunt majoritatea armurilor Prestige.

@AcidChaoS_1 - mersi de link, filmuletul m-a uns la suflet Dragonul e superb realizat, la fel si orasul de la inceput.

18. Back To Top | #98
    Quote Originally Posted by AcidChaoS_1 View Post
    Dupa ce am vazut din acest video, mi-a pierit cheful de a mai juca GW(1).
    N-ai facut bine ca ai pus clipu ala
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

19. Back To Top | #99
    @AcidChaoS_1 - mersi de link, filmuletul m-a uns la suflet Dragonul e superb realizat, la fel si orasul de la inceput.
    Cu placere, dar l-a postat Kinja in pagina 2

Quote Originally Posted by Umbra View Post
    N-ai facut bine ca ai pus clipu ala
    Partea proasta e ca mai nou se afla si pe threadul GW2 din cadrul forumului guildei.
    (oricum, daca nu toti, cred ca 90% activeaza pe GC)

20. Back To Top | #100
    Quote Originally Posted by Assassin View Post
    Tocmai ce am venit de la standu' NCsoft unde m-am jucat GW2 vreo 10 minute Erau patru clase playable, poti sari, combo-urile de skilluri sunt acu' ingramadite intr-un singur slot (ex.: pt slash-severe-finish, apesi pe 1 de trei ori).

Preview pe site zilele astea - cre'ca
    Assassin... inca asteptam

1.  
Page 5 of 215 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks