Page 6 of 215 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 4294

Thread: Guild Wars 2 - Discuţii Generale

1. Back To Top | #101
    Quote Originally Posted by Assassin View Post
    Tocmai ce am venit de la standu' NCsoft unde m-am jucat GW2 vreo 10 minute Erau patru clase playable, poti sari, combo-urile de skilluri sunt acu' ingramadite intr-un singur slot (ex.: pt slash-severe-finish, apesi pe 1 de trei ori).

Preview pe site zilele astea - cre'ca
    Pai acesta a fost preview-ul

Pe mine ma intereseaza daca se cunosc date despre configuratiile sistemelor pe care rula si la ce rezolutie, fps-uri, setari AA, AF, chestii ...
    Deoarece, la 30-40 insi pe ecran, cu tot felul de luminite si efecte, ma gandesc ca o sa trebuiasca ceva mai multa putere de calcul (cpu+gpu).

Btw, in clipul de mai sus, mi se pare mie sau apare efectul de ghosting? Si parca am vazuti si niste freezuri. Or fi de la camera tipului

2. Back To Top | #102
    Registered User Kinja's Avatar
    Daca vorbesti despre clipul pe care l-am pus si eu atunci cred ca era de la camera celui care filma, pacat ca nu am gasit nicaieri o versiune HQ decenta.

3. Back To Top | #103
    Da, Kinja, la filmul din linkul postat de tine ma refeream. Ehh, nu-ti fa griji asupra calitatii, nu-i un capat de tara si oricum a fost foarte bine venit.

combo-urile de skilluri sunt acu' ingramadite intr-un singur slot (ex.: pt slash-severe-finish, apesi pe 1 de trei ori). Cu sitemul chain parca ne-am intalnit in AoC prima data. Cert e ca in Aion era. Ai incercat 1-2-1-2 ? se pot customiza ? Tot 2 secunde ai la dispozitie pt a folosi urmatorul skill? Sper sa nu mai existe porcarii de genul Weaving

Poate facem intr-un fel si adunam toate informatiile (sigure, cunoscute pana in acest moment) intr-un singur post.
    Last edited by AcidChaoS_1; 16-10-2010 at 12:06.

4. Back To Top | #104
    Registered User Kinja's Avatar
    Hmm stiu ca era pe un forum de GW un "megapost" cu toate informatiile "confirmate" de pana acum. Din nefericire nu mai stiu unde am vazut. O sa caut iar, poate gasesc ceva.

5. Back To Top | #105
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    AICI este wiki-ul pentru GW2, gasiti multe informatii folositoare.
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

6. Back To Top | #106
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    PC Gamer a facut un preview despre GW2. Puteti sa-l cititi AICI.
    Preview-ul nu e gata, mai urmeaza 3 parti, deci fiti pe faza
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

7. Back To Top | #107
    Registered User plapshapaul's Avatar
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    PC Gamer a facut un preview despre GW2. Puteti sa-l cititi AICI.
    Preview-ul nu e gata, mai urmeaza 3 parti, deci fiti pe faza
    Va putea fi gasit si in revista lor din noiembrie(care are si GW2 cover), dar de preview-ul CG ce se mai aude?

8. Back To Top | #108
    Registered User Raziel01's Avatar
    Pe mine m-a castigat total jocul asta din ce am vazut pana acum, cum apare instant quit WoW!

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

9. Back To Top | #109
    O gramada de informatii:
    Guild Wars 2

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

10. Back To Top | #110

....

Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    O gramada de informatii:
    Guild Wars 2
    Si eu am fost fan WoW, am jucat mult timp si raman la ideea ca din punct de vedere mecanic la ora actuala inca este cel mai bun joc MMORPG. Dar la cum au evoluat lucrurile si in afara de mecanica jocul a ramas cu o grafica de desene animate pentru copii, la tehnologia de azi, sunt foarte dezamagit de el. Asadar am sperat si am jucat GW, cat s-a putut, mai pierd si acum timpul in el pentru titluri si asa mai departe, am jucat AION sperand ca va fi un WoW killer si am fost dezamagit. GW2 va fi ceva farte frumos si deosebit, si la fel ca GW1 nu-l poti compara cu WoW, este alta mecanica. Probabil o sa fi dezamagit de GW2 daca nu ai jucat GW1, lasand WoW de-o parte. In primul rand ca nu te vei lovi de inamici "users" in PVE(asta daca imi aduc aminte bine ce am citit), doar in PvP organizat ca si GW1, iar cam tot sistemul de joc este ca si in GW1, mai putin "free movement"-ul, ca persistent world nu va fi(asta din cate stiu eu), va fi un semi "persistent world", pentru ca jocul va incarca anumite planse, probabil pentru a diminua lagul, skilurile vor fi automate la chains, profesiile(clasele) isi vor face treaba putin altfel ca la GW1. Asadar daca nu ai jucat GW1, poate ar fi cazul sa incepi ... .
    Romanian Spirits [SoR]

11. Back To Top | #111
    Pe mine in WoW game mechanics ma omoara, auto attack, tank/healer si alte chestii, astea le vreau schimbate si Guild Wars 2 vrea sa inoveze mmorpg-urile nu cum e WoW sa vanda doar commercial casual crap.
    Si eu am jucat Guild Wars si mi-a placut si Guild Wars 2 schimba multe chestii din Guild Wars.

12. Back To Top | #112
    Ce se aude de preview-ul facut de cg?

13. Back To Top | #113
    Registered User hcd's Avatar
    Imi face serios cu ochiul GW2, dar n-am reusit sa-nteleg sistemul de PvP.
    Va fi open PvP au ba? Ex: Daca eu il prind pe "X" farmand, i-o pot da pe coaja?

14. Back To Top | #114
    Quote Originally Posted by hcd View Post
    Imi face serios cu ochiul GW2, dar n-am reusit sa-nteleg sistemul de PvP.
    Va fi open PvP au ba? Ex: Daca eu il prind pe "X" farmand, i-o pot da pe coaja?
    Nu cred ca este open PvP, cum nu este nici GW1, din ce am inteles eu, este persistent world dar PVE. PvP-ul este organizat cum este si in unu, ceea ce este bine pentru cei care au jucat GW si nu vor sa joace un WoW2. Jocul a fost intodeauna bine gandit, daca vrei sa joci PvE iti vezi de treaba fara sa te deranjeze cineva, iar daca ai chef serios de 'cafteala' te bagi in PvP organizat si mananci bataie ).
    Romanian Spirits [SoR]

15. Back To Top | #115
    era frumos daca ar fi bagat in gw2 si RvR sau macar zone de RvR. vrei PvE linistit, stai in zonele PvE only.

16. Back To Top | #116
    Registered User hcd's Avatar
    Quote Originally Posted by drhigh View Post
    Nu cred ca este open PvP, cum nu este nici GW1, din ce am inteles eu, este persistent world dar PVE. PvP-ul este organizat cum este si in unu, ceea ce este bine pentru cei care au jucat GW si nu vor sa joace un WoW2. Jocul a fost intodeauna bine gandit, daca vrei sa joci PvE iti vezi de treaba fara sa te deranjeze cineva, iar daca ai chef serios de 'cafteala' te bagi in PvP organizat si mananci bataie ).
    Priceput-am. Multam' frumos de lamurire.
    Cred ca-l voi incerca totusi. Pe asta si pe T.E.R.A.

17. Back To Top | #117
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by drhigh View Post
    Jocul a fost intodeauna bine gandit, daca vrei sa joci PvE iti vezi de treaba fara sa te deranjeze cineva, iar daca ai chef serios de 'cafteala' te bagi in PvP organizat si mananci bataie ).
    Cele mai misto momente de PvP sant cele care vin pe neasteptate , bam-wham-thank you m`am ! Oriunde , oricand. Sau are Blizzard exclusivitate pe open world pvp si nu stiam eu ?

18. Back To Top | #118
    Blizzard are pvp si nu stiam eu?

19. Back To Top | #119

20. Back To Top | #120
    Registered User T U D Y's Avatar
    Quote Originally Posted by !nsomnia View Post
    era frumos daca ar fi bagat in gw2 si RvR sau macar zone de RvR. vrei PvE linistit, stai in zonele PvE only.
    Varianta de RvR pe care ANet vrea sa o implementeze in GW2 se va numi World vs World, si din putinele descrieri aparute pana acum pare a fi chiar interesant.

World versus World - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)

Oricum, anul acesta vom primi cu siguranta mai multe informatii legat de PvP, Guilds, etc.

1.  
Page 6 of 215 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks