Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Guild Wars 2 - Crafting: Q/A

1. Back To Top | #21
    Banned
    Cine stie care e reteta ideala pt craft la Mystic Forge? 4 x items sau 3 x items + Coin ? Ce fce Mystic Coin mai exact ?

2. Back To Top | #22
    Sânge Latin Crows's Avatar
    Quote Originally Posted by PET View Post
    Eu sunt stuck pe la 30 Leatherworking si 35 jewelcrafting.
    LW mi se pare infernal pentru ca rawhide e atat de rar in comparatie cu copper spre ex

3. Back To Top | #23
    Registered User warpath's Avatar
    M-am apucat de zona de start pt Asura si incep sa imi revin cu craftingul, pana cand o termin sper sa ajung sa ma pot folosi de Iron/Silver . E frumos ca ma aduce la nivelul zonei astfel incat pot sa ma si bucur de eventuri si altel fara sa fiu overpowered pt nivelul mobilor.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

4. Back To Top | #24
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    M-am apucat de zona de start pt Asura si incep sa imi revin cu craftingul, pana cand o termin sper sa ajung sa ma pot folosi de Iron/Silver . E frumos ca ma aduce la nivelul zonei astfel incat pot sa ma si bucur de eventuri si altel fara sa fiu overpowered pt nivelul mobilor.
    esti adus doar la nivel de hp+raw stats la nivel de 8 , insa itemele de lvl 30 de exemplu deja fac diferenta . Alea nu sunt aduse la nivelul zonei si o arma cu 250 dmg + 15 power sa zicem deja se simte , omori un gandac din ala din 3 bucati , pe cand atunci cand erai un obosit cu 900 hp si cu nadragi de carpa rupti pe tine cu 5 def si + 5 power te luptai cu el 3 minute , daca veneau 2 deja te gandeai cum sa rupi pamantu cu fuga sa nu mai zic de skilluri , ce skilluri aveai la lvl 5 si ce ai acum la 30+ , ai niste aoe-uri din alea ce ca dmg clar sunt 2xhp-ul la un mob. Deci e cam frectie asta cu echilibrul . Stiu ca de multe ori am si eu nevoie sa ma intorc pt basic mats la craft si stiu ce zic. Bossi de inainte imi dadeau 2 shots cand eram mic acum de multe ori ii fac solo . dar tot te poti bucura de questuri . Eu le fac pt daily sa stii stii ca iti trebuie 5 events si daca sunt in zona le fac rapid , una e sa faci un event la lvl 31 si alta la zona de start , se misca mai rapid treaba . Mie sincer nu imi plac bulucelile alea . Plus ca devin destul de repetitive dupa un timp , o sa vezi . Imi place sa ma plimb si sa culeg in schimb sunt mare explorator
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #25
    Registered User Darkthrone's Avatar
    nu ca nu ai piele e problema ci ca nu ai tiny claw,scale si alte materiale rare albastre.

6. Back To Top | #26
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    De unde pot face rost de niste Jute Scrap?

7. Back To Top | #27
    spargi cloth armor

8. Back To Top | #28
    Quote Originally Posted by zacusca_man View Post
    spargi cloth armor
    Asta daca gasesc un NPC care vinde armuri de lvl 5-10 in zona Norn.

Cica ar fi o zona undeva in zona de start a oamenilor intr-o mini instanta cu niste centauri.

9. Back To Top | #29
    Registered User warpath's Avatar
    Orice armor/weapon vendor vinde items pt nivelul personajului tau ( +/- 5 nivele ). Daca vrei level 5 items pt jute eftin ( eu asa am facut ) fa-ti un caracter de level mic, pune niste silver in banca , ii retragi cu ala mic si cumperi level 5 items ( gloves sunt eftine parca). Apoi le pui in banca si le iei cu ce caracter ai nevoie, profit !!!! Asta cat timp nu merge mail-ul, apoi o sa fie mai usor
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

10. Back To Top | #30
    Registered User shimizoo's Avatar
    Pentru materiale, salvage FTW ! Ai nevoie de salvage oricum pentru achievement-ul lunar, asa ca tot trebuie sa il faceti.

Eu nu am avut probleme majore cu materialele, iar ingredientele secundare le cumperi de la piata. Am ajuns Master ( 400 ) la Leatherworking si Huntsman fara probleme , doar ca iti trebuie ceva banuti sa cumperi materiale de la piata si sa descoperi junk, pe care il vinzi la orice NPC. Pe moment iesi in pierdere, evident, dar daca vrei sa ajungi la maximul profesiei , e obligator sa faci doar descoperiri de retete noi.

11. Back To Top | #31
    Depinde pe ce faci salvage, de multe ori un item care il poti vinde la vendor pe un silver iti da 1-2 iron ore care valoreaza 10 copper la trade post

Asa ca mai bine vand tot ce gasesc si cumpar materiala si ies mai bine.

12. Back To Top | #32
    materialele de craft au locuri bune de farmat... mergeti pe wiki-uri si vedeti ca se discuta despre locuri... pentru jute scraps eu am farmat aseara intr-un bandit cave... langa o inima de level 3/4 din zona de start la humani, mai la sud de livada de mere... respawn bun, cadeau armuri cloth/leather+salvage trophy+saculeti cu materiale (inclusiv fine)... dupa cam 45 de minute adunasem 120 jute scraps, vreo 70 leather, in jur de 20 de fine mats, copper+pietricele, cateva bucati de arme si armuri heavy pe care le-am vandut.

13. Back To Top | #33
    Am ajuns la concluzia ca nu prea se merita sa farmezi anumite materiale.

Cumpar de la TP mai ales ca oferta este foarte mare => preturi destul de mici.

Spre exemplu ma tot luptam sa fac rost de ceva Jute Scrap, am luat de la TP cu 30-40s cam 60 de bucati si am rezolvat problema cu lvl la Armourcrafting.

14. Back To Top | #34
    mda... de ieri/alalteieri cand au scos de la shop ingredientele de cooking merge cam greu la adunat de materiale, le-au bagat in loot-table la Bags of goods si in 2 zile m-am umplut de unt... iar materiale la jumate fata de ce iesea in mod normal

15. Back To Top | #35
    Cum se zicea si mai sus, nu merita sa farmezi ingrediente, indiferent de ce profesie dezvolti. Jocul e facut sa il joci cu idea de fun, nu de farm, iar ce iti cade prin loot, ori il folosesti in uz propriu, ori il pui la piata.

Daca vrei farm neaparat , ar fi token-urile din dungeons, am niste maniaci care deja au full set din CoF. E o idee, dar personal, vreau sa joc sa ma distrez , nu neaparat sa ajung mensa level

16. Back To Top | #36
    Am facut 400 armorsmithing yeppe .. acum sa vad cum strang materiale sa imi fac si un set de armura, ingredientele alea de 400 skill sunt rare si scumpe la tp nu am bani sa le cumpar

17. Back To Top | #37
    Registered User Darkthrone's Avatar
    orichalcum ore se gaseste destul de usor in Orr zones. mai greu cu ectoplasmele si gossamer scrap care se gasesc infernal de greu.

18. Back To Top | #38
    Am cam terminat toate itemele de care aveam nevoie, mai imi trebuie rune , in rest nu mai imi trebuie nimic , strang bani sa imi fac legendara >.> poate termin si eu una pana la sfarsitul lumii

19. Back To Top | #39
    Banned
    Dar care e chestia asta cu farmingul de Legendara? E-peen? Are aceleasi statsuri doar ca e un pic mai colorata. Sincer m-as bucura sa vad ca lumea are 10.000/50.000/100.000 kills in pvp decat 1000 de ore de farming pt un item cu un alt look.

Daca era la store il cumpara lumea cu bani pana acum. Deh, epeen broz!

20. Back To Top | #40
    Eh, fiecare cu stilul lui, dar dupa aia o sa se planga de faptul ca nu mai au ce face si jocul suge :-) Ce se mai grabeste lumea, pacat, jocul e asa de distractiv, daca il savurezi ca pe un pahar de vin vechi.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

1.  
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks