Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 51 of 51

Thread: Guild Wars 2 - Crafting: Q/A

1. Back To Top | #41
    Banned
    Yup. Intri in joc si te intrebi ce ai chef sa faci...si aia faci. Daca ai inceput sa te joci cu "Azi trebuie sa...." peste o luna de zile esti pa si pusi

2. Back To Top | #42
    Registered User warpath's Avatar
    Pai cam de asta sunt abia level 50 inca . Mai faci un alt, mai pierzi vremea in sPvP sau WvW, mai faci un leveling, un crafting
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

3. Back To Top | #43
    Sa savurez ce? in world vs world cuceresti ceva si 5 minute mai tarziu il cucereste inamicu si tot asa un dute vino care nu te duce nicaieri, in pve la fel .. chiar mai rau ca de o saptamana ma chinui sa fac risen priest of balthazar si tot timpu cand ma duc acolo e buguit si nu merge, se tot blocheaza southern invasion

Daca voi ati gasit ceva de facut ca sa puteti ignora toate rahaturile de care ma lovesc eu, bravo voua ,deocamdata singurul motiv care ma impinge inainte in jocu asta e ideea de a avea ceva cat de cat rar , care nu il vezi peste tot

Au facut o gramada de promisiuni si s-a ales prafu de ele, dar hei daca tot am dat banii macar sa inchidem ochii si sa zicem ca e ok asa cum e, ei bine NU , nu e

4. Back To Top | #44
    Registered User shimizoo's Avatar
    Vezi prea mult partea goala a paharului. DA, jocul are bugguri peste tot, ma deranjeaza sa vad Evenimente Dinamice blocate, cam in orice locatie, skill points defecte, de stai si te uiti la monitor si te intrebi daca o fi vreo smecherie nemaivazuta.

In acelasi timp, am avut acces la joc , fara probleme majore ( am avut downtime vreo 2h de cand joc ) din headstart. Nu exista coada ca sa poti accesa jocul, ceea ce e fantastic, daca privesti alte MMO-uri ( exceptand WvW, unde e alta branza ). Daca ai oameni cu care sa joci , jocul e mult mai placut, desi si solo e acceptabil.

Nu s-a ales praful de nimic, e un MMO, priveste-l ca pe un copil mic, care abia a iesit in lume. Traieste si respira, dar trebuie ajutat sa creasca. Gasesti un bug ? Raporteaza-l si ajuta jocul sa se imbunatateasca.

5. Back To Top | #45
    Eu m-am lovit de ceva bugs majore ( skill point challenges, personal story, etc ) dar de fiecare data erau rezolvate in 1-2 zile.... Atat timp cat lucrurile progreseaza si se vede interesul lor fata de feedback-ul comunitatii nu sunt foarte deranjat.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

6. Back To Top | #46
    @warpath - dupa ce standard apreciezi tu ca bug major faptul ca un SP/personal story e blocat? sunt sute de skill points si faptul ca story-ul nu merge nu te impiedica sa faci level.
    @galvayra - ai incercat sa faci defend organizat cu o ghilda? sa faci siege weapons defensive... sa fortificati/upgradati punctul respectiv... sau esti ca marea majoritate care merg cu zerg-ul si dupa aia te plangi ca nu e nimeni la defend
    LE: legat de Gossomer scraps... nu am multe dar toate le am din salvage, cloth items de 80 si din ramasite din alea de spart
    Last edited by FireFox; 17-09-2012 at 15:07.

7. Back To Top | #47
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Quote Originally Posted by Galvayra View Post
    Sa savurez ce? in world vs world cuceresti ceva si 5 minute mai tarziu il cucereste inamicu si tot asa un dute vino care nu te duce nicaieri
    Asta pentru ca lumea nu joaca organizat, se duce cu zerg-ul si dupa ce cuceresc o cetate/tower nu stiu sa o tina. WvW este alta mancare de peste cand joci organizat cu 40-50 de oameni. Dar pentru asta trebuie o guilda buna, intr-adevar.

Legat de Dynamic Events bugs, da, se gasesc cateva, dar la cate sute de events sunt e normal sa mai apara belele, important e ca le rezolva. Eu mereu am dat report si a doua zi problema era rezolvata, in special cu Skill Points Challenge.

Si sa nu uitam ca:
    - GW2 a aparut de cat timp?
    - a avut probleme game-breaking? Care sa te faca sa nu te poti juca deloc?
    - rezolva mereu bug-urile aparute.
    - trading post-ul se misca mai mult decat OK acum, dupa problemele de inceput.

In final, Galvayra, tu stii ce anume te tine intr-un joc si numai tu poti sa apreciezi daca acel joc merita jucat sau nu. Vad ca este prea putina lume care se plange de joc, iar asta inseamna ceva
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

8. Back To Top | #48
    Quote Originally Posted by FireFox View Post
    @warpath - dupa ce standard apreciezi tu ca bug major faptul ca un SP/personal story e blocat? sunt sute de skill points si faptul ca story-ul nu merge nu te impiedica sa faci level.
    @galvayra - ai incercat sa faci defend organizat cu o ghilda? sa faci siege weapons defensive... sa fortificati/upgradati punctul respectiv... sau esti ca marea majoritate care merg cu zerg-ul si dupa aia te plangi ca nu e nimeni la defend
    LE: legat de Gossomer scraps... nu am multe dar toate le am din salvage, cloth items de 80 si din ramasite din alea de spart
    Faptul ca un personal story nu merge pentru o intreaga rasa ( Sylvari in cazul meu ) este oarecum un bug major; iar la skill points pb nu este ca duc lipsa efectiv de puncte si nu pot sa fac map completion ( si e oleaca frustrant sa ai 98% si sa mergi mai departe cel putin temporar). Dar toate asta nu ma deranjeaza atat cat ai crede, ci in ciuda lor jocul este foarte atractiv, caci daca ceva nu merge ai destule alte lucruri de facut pana cand te poti intoarce sa termini acel ceva...

Quote Originally Posted by Galvayra View Post
    Sa savurez ce? in world vs world cuceresti ceva si 5 minute mai tarziu il cucereste inamicu si tot asa un dute vino care nu te duce nicaieri, in pve la fel .. chiar mai rau ca de o saptamana ma chinui sa fac risen priest of balthazar si tot timpu cand ma duc acolo e buguit si nu merge, se tot blocheaza southern invasion

Daca voi ati gasit ceva de facut ca sa puteti ignora toate rahaturile de care ma lovesc eu, bravo voua ,deocamdata singurul motiv care ma impinge inainte in jocu asta e ideea de a avea ceva cat de cat rar , care nu il vezi peste tot

Au facut o gramada de promisiuni si s-a ales prafu de ele, dar hei daca tot am dat banii macar sa inchidem ochii si sa zicem ca e ok asa cum e, ei bine NU , nu e

Ce ai zis tu se paote rezuma prin : "Purplez or i quit!!!"

9. Back To Top | #49
    Quote Originally Posted by shimizoo View Post
    Nu s-a ales praful de nimic, e un MMO, priveste-l ca pe un copil mic, care abia a iesit in lume. Traieste si respira, dar trebuie ajutat sa creasca. Gasesti un bug ? Raporteaza-l si ajuta jocul sa se imbunatateasca.
    Nu am zis ca s-a ales prafu de joc, am zis ca s-a ales praful de lucrurile pe care le laudam dupa ce citeam interviuri si press releasuri ca vai ce frumos o sa fie Gw2 cand o sa aibe X si Y si Z, care acum nu sunt in joc

Dar metoda asta de a face afaceri cu "bait and swich" e populara rau

Quote Originally Posted by FireFox View Post
    spart
    Cand ai cucerit un tower si 3 minute mai tarziu ai berbecu inamic in poarta si 0 supply ca nu a avut timp nici o caravana sa ajunga la tine, ce faci?

Eu nu vorbesc de faptul ca nu poti sa tii o cetate, ok mai si castigi mai si pierzi, eu vorbesc de faptul ca se schimba ownershipul la unele obiective de la server la server din 5 in 5 minute. Si 3 ore mai tarziu esti exact de unde ai plecat

Quote Originally Posted by warpath View Post
    Ce ai zis tu se paote rezuma prin : "Purplez or i quit!!!"
    Asa ai invatat tu sa faci rezumate la scoala? Citesti o propozitie si extrapolezi restu?

In fine, hai sa terminam ca am luat threadu de crafting ostatec , oricum nu o sa ne intelegem. Voua va place cum e acum, mie nu, end of story.

10. Back To Top | #50
    Registered User lord2005's Avatar
    Cati oameni pot juca simultan pe un server, aproximativ? Ma chinui de vreo doua ore sa intru pe Far Shiver si nu coboara de la full.

Edit
    Multumesc warpath!
    Last edited by lord2005; 18-09-2012 at 13:46.

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by lord2005 View Post
    Cati oameni pot juca simultan pe un server, aproximativ? Ma chinui de vreo doua ore sa intru pe Far Shiver si nu coboara de la full.
    La pagina de server select alegi serverul unde vei juca cu toate caracterele de pe acel cont ( pana alegi sa te muti pe alt server) . Daca este pe full si nu te lasa sa il selectezi inseamna ca nr max de conturi alocate pt acel server a fost atins. Daca reusesti in cele din urma sa fii alocat pe server ( oamenii se mai muta, se mai elibereaza locuri ) nu vei mai sta in queue deloc; limita de populatie pe server este per zona, iar daca ea este atinsa vei fi bagat in overflow , care.... vezi mai jos

Basically, if a map on your home world is full, you are moved to the overflow map and given the option to queue for the home world map. The overflow map is identical to the home world map in all aspects. One thing to note is that an overflow map contains players form multiple worlds and there can be multiple overflow maps for the same area. You can check to see if you are in an overflow map by pressing B and see if the WvW stats show up. If they don't, then you are in the overflow map.
    If you and your party members are in the same location and can't see each other, there is a good chance that one of you is in the overflow map. You can join a party member's overflow map by right clicking on their portrait in the party UI (even if their portrait doesn't show up) and then select "join".

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks