Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Guild Wars 2 - Warrior

1. Back To Top | #1
    Banned

Guild Wars 2 - Warrior

Hai sa adunam aici discutiile despre warrior. Am stat si m-am gandit mai bine si mi-ar placea sa joc 2h/range. Pana acum fiindca nu am testat prea mult, mi-a placut 2h hammer/bow insa vad ca mai toti se duc pe 1h+shield/gun. Nu am apucat sa testez asta. Cum e ?Altii se duc pe dual wield 1h sword. Altii 2h sword. Range dps, warriorii vad ca aleg gun-ul.

Second, cum e ideal in Bg-uri si WvW-uri sa te specializezi ? Dots, burst dps, survabilitate? Un mix intre anumite spec-uri ? Voi, care ati testat warrior-ul mai mult ca mine (adica fix pix) ce parere aveti ?

Se schimba treaba si cu specul in PvE ? Ai nevoie imba burst dps sau tot asa, o combinationes intre skilluri ?

Multumesc.

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Eu m-am dus pe dual wield - (sabie + secure) si pusca. Asta pt a avea un gap closer si un cripple de la sabie - main hand si dps destul de bun - inclusiv aoe de la atacurile bazate pe secure in offhand.
    In ce priveste pusca , am ales-o pt ca am gasit una relativ repede si mi-au placut atacurile cu ea. Pana s-a am posibilitatea sa echipez si al doilea set de arme, respectiv pusca, mi-am luat-o in pvp de la toti ranged, dar dupa aia treaba s-a schimbat. Inclusiv in 1vs1 am castigat doua lupte contra unor thiefs , e drept aveam si skilul bolas unlocked si a ajutat destul de mult. Din punctul meu de vedere, jocul asta e foarte fain pt ca cere combinatii de skiluri facute cu cap , nu prea da rezultate spam haotic. E drept , am ajuns doar la lvl 8 aseara, dar aceasta e impresia cu care am ramas.
    In ce priveste specializarea pe warrior, sunt convins ca exista mai multe posibilitati, eu am incercat un pic si sabie+scut si a fost ok, ai mai putin dps, dar mai multa rezistenta in lupta, pvp/pve, ai un stun in plus si cateva secunde de block care il fac pe adversar sa-si iroseasca skiluri de atac, dupa care contraataci.

3. Back To Top | #3
    Banned
    Deci, deci, deci warrior range dps.....ce dmg are !!!!!!
    Guild Wars 2 BWE3 Warrior Day 3 Rifle - YouTube

si asta e interesant:
    Guild Wars 2 - Warrior Highlights & Tricks [BWE3] - YouTube

4. Back To Top | #4
    Eu sunt noob n am inteles faza cu traits/skills...cum le iei, cum le aloci etc?

5. Back To Top | #5

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    AI 5 skills, corespunzatoare armei/armelor echipate, ele sunt alocate din start tastelor 1-5 si se deblocheaza pe masura ce masacrezi inamici cu un anumit tip de arma, restul de 5 skills ,alocate tastelor 6-0, le alegi tu dintre mai multe disponibile pe masura ce cresti in nivel

7. Back To Top | #7
    Banned
    Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

GW2 - Hundred Blades, Amazing PvP Gear - YouTube

---------- Post added 04-08-2012 at 11:15 ---------- Previous post was 03-08-2012 at 22:39 ----------

Hmm, va juca cineva in pvp, cc warrior ?

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

cc warrior/100b spec

Super Squad vs Team Paradigm #1 BWE3 (Fredzw - Warrior pov) - YouTube

8. Back To Top | #8
    Banned
    Pana acum in Pve

2h sword / Rifle = Op spec 100b = super op skill
    axe/axe/rifle = Op spec = whirlwind = imba

100b = super op skill

9. Back To Top | #9
    Banned
    Ce armuri high end (set) se merita pt un crit/bleed spec de war ?

10. Back To Top | #10
    Registered User Raziel01's Avatar
    Runele sunt cele mai importante, pentru crit superior rune of divinity sau superior rune of the eagle sunt cele mai tari pe care le-am vazut, pentru bleeds superior rune of the afflicted sau superior rune of the adventure.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

11. Back To Top | #11
    Banned
    Mystic Claymore broz!

Guild Wars 2 - Warrior-sabie-1.jpgGuild Wars 2 - Warrior-sabie2.jpg

12. Back To Top | #12
    Skill Calculator - Guild Wars 2 Database

Asta e build-ul meu de WvW si sPvP si functioneaza foarte bine. Folosesc pe gear rune of warrior si pentru WvW am vitality-toughness-power gear. Am chain CC si comb-uri foarte bune, nu fac damage foarte mare, dar pot sa tin foarte multi adversari pe loc si in acelasi timp sa si supravietuiesc o perioada mai indelungata. Cu sword si bull's charge am si mobilitate. Singurele mele probleme sunt thiefs din cauza damage-ului si teleportarii enervante, gardienii pentru ca sunt mai rezistenti ca mine si rangerii pentru ca sunt foarte gay, dar si asa pot castiga daca joc bine.
    Vreau sa mentionez ce am observat legat de shake it off si alte stun breakers, daca sunt in cadere si le folosesc nu functioneaza, trebuie sa ating pamantul ca sa-si faca efectul, altfel irosesc skill-ul degeaba, nu stiu daca face parte din mecanica skill-urilor sau este un bug.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

13. Back To Top | #13
    foarte interesant build ai acolo Raziel~
    foarte unique as putea zice!
    o sal incerc si eu pe war sa vad cum e

14. Back To Top | #14
    Registered User Crociffixio's Avatar
    Asta e buildul cu care ma joc acum in sPvP cu warrior :

Into The Mists - Guild Wars 2 - PvP WvW Character Builder, Videos and Community!

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by WraithBV View Post
    foarte interesant build ai acolo Raziel~
    foarte unique as putea zice!
    o sal incerc si eu pe war sa vad cum e
    Sa-mi spui daca ti-a placut si cum te-ai descurcat cu el. Eu l-am gandit de prin beta si l-am testat atunci si mi-a placut cum functioneaza asa ca l-am pastrat cu mici ajustari.

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

Quote Originally Posted by Crociffixio View Post
    Asta e buildul cu care ma joc acum in sPvP cu warrior :

Into The Mists - Guild Wars 2 - PvP WvW Character Builder, Videos and Community!
    Nu consider ca se merita frenzy pentru PvP, o sa te bata un thief in cateva secunde, trebuie sa o folosesti in acelasi timp cu endure pain si sa folosesti cooldown-ul defensiv ca sa poti folosi cooldown-ul ofensiv mi se pare total aiurea, practic tu folosesti un skill pe 2 slot-uri.

16. Back To Top | #16
    Registered User Crociffixio's Avatar

Re: Guild Wars 2 - Warrior

Înseamnă ca nu stii să folosești frenzy cand trebuie.

Buildul este si defensiv si ofensiv. Ofensiv este foarte bun datorită rapiditatii cu care toporul da si cuplat cu ce am build, aproape tot timpul fac crit. Frenzy este backup, il poti pune ca fiind un backup. Am destul de multe stunuri si tortoise defense incat sa supravietuiesc destul de mult incat oponentul ramane fara orice rotatie valabila.

Vei fi foarte uimit ca thieful chiar mi se pare de rasul cucilor cu acest build. Singura clasa cu care am probleme este mesmerul, dar cine nu are de furca cu ei. Nu poți sa ai 100% victory impotriva lor.

Buidul este facut pe placul meu si nu este foarte întâlnit, ceea ce imi oferă un avantaj in plus.

17. Back To Top | #17
    Am testat greatsword mai serios in PvP, inutile mai sunt skill-urile la arma asta. Nu pot sa cred ca s-au chinuit atat sa faca doua arme legendare si o mitica asa cool looking pentru greatswords si skill-urile de warrior sunt o bataie de joc.
    Hundred Blades e dea dreptul stupid, se aplica pe target, dar nu se roteste dupa target si e static, degeaba are damage nu atingi decat idiotii cu ea.
    Whirlwind Attack e ok, dar rar pot sa fac full damage cu skill-ul asta, e bun pentru mobilitate.
    Bladetrail e o idiotenie, un concept stupid, arunci o sabie cat tine dupa inamici sa dai slow, e inceata abilitatea si slow-ul ala nu te ajuta sa-ti aplici calumea skill-urile 2 si 3.
    Rush ar fi fost ok daca restul skill-urilor erau utile.

18. Back To Top | #18
    Banned
    100b merge bine cu charge-ul ala cu knockback + frenzy charge > frenzy > 100b si-i omori pe toti care sunt in raza ta de actiune. ez fight.

19. Back To Top | #19
    Daca sunt prosti da, dar versus jucatori buni e inutil, te lasi kiteat mereu. Parca sunt mai dinamici si mobili ranged in jocul asta decat melee.

20. Back To Top | #20

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks