Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 57 of 57

Thread: Guild Wars 2 - Legendary weapons.

1. Back To Top | #41
    )) Asta mi se pare buna. Dupa ce am citit pe aici ca un mare plus al jocului este eliminarea grind-ului acum inteleg ca eliminarea lui se face de fapt ignorandu-l ).
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9
    Kinship: Nine Worlds
    Server: Snowbourn

2. Back To Top | #42
    Registered User warpath's Avatar
    De fapt grindul aici este complet optional; acele legendare nu au decat efecte estetice, nu sunt necesare ca sa progresezi la in pvp/pve. Pt cine are 15 ore pe zi ca sa joace GW 2 s-au bagat si niste lucruri care s aii tina ocupati
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

3. Back To Top | #43
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    De fapt grindul aici este complet optional; acele legendare nu au decat efecte estetice, nu sunt necesare ca sa progresezi la in pvp/pve. Pt cine are 15 ore pe zi ca sa joace GW 2 s-au bagat si niste lucruri care s aii tina ocupati
    Pai nu inteleg. Itemele astea legendare nu au stats mai bune pe ele? Si o alta intrebare ar fi de unde si cat de greu obtii itemele cu cele mai bune stats?
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

4. Back To Top | #44
    Banned
    Its all about the looks, baby! No grind in Guild Wars 2. If you want grind, you get better looking itemz!

5. Back To Top | #45
    "Legendary weapons are a set of high end weapons that have unique appearances" , citat de pe wiki. Nu castigi stats/dps daca le ai, ci doar arati lumii cat de kewl esti. GW 2 se axeaza mult pe aspectul estetic ca recompensa pt jucatorii cu adevarat "dedicati"; asa aia ies in evidenta cand se plimba pe harta ( si capata ceva din acea superioritate fata de omul de rand care inca face leveling ) dar nu limiteaza experienta unui jucator mai casual care nu vrea ca jocul sa se termine cand face level max pt ca nu are timp sa faca raiding 6 ore pe noapte.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

6. Back To Top | #46
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Its all about the looks, baby! No grind in Guild Wars 2. If you want grind, you get better looking itemz!
    Bine bine, am inteles. Da-l in rahat de look. Da-mi un rapsuns la a doua intrebare din postul meu anteriror.
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

7. Back To Top | #47
    Banned
    Teoretic si practic, nu trebuie sa-ti ia mai mult de o saptamana casual gamer sa-ti faci full set end game gear. Casual gamer = 4 ore pe zi farming = 15g mats de la Tp. Dupa care iti craftezi 1 set de armuri si ai end game set de Exotice. Cred ca atat ai nevoie. Important este ce faci dupa.

Exista vreo 6 seturi diferite cu stats and shit + rune pe ele poti face combinatii frumoase dupa stilul tau.

8. Back To Top | #48
    Teoretic si practic, nu trebuie sa-ti ia mai mult de o saptamana casual gamer sa-ti faci full set end game gear. Casual gamer = 4 ore pe zi farming = 15g mats de la Tp. Dupa care iti craftezi 1 set de armuri si ai end game set de Exotice. Cred ca atat ai nevoie. Important este ce faci dupa.

Exista vreo 6 seturi diferite cu stats and shit + rune pe ele poti face combinatii frumoase dupa stilul tau.
    Eu sunt destul de casual si nu joc 4 ore, si oricum nu le-as arunca pe toate pe grind . Dar ce lumea tre sa inteleaga e ca nu ai NEVOIE de end game gear imediat ce esti level 80, poti sa iti vezi de treaba si cu ai strans de pe drum ceva vreme.

9. Back To Top | #49

Am inteles. Merci de raspuns. Intreb pentru ca inca am dubii daca sa cumpar jocul sau nu ... Si dupa ce ai obtinut end game gear-ul marea distractie este PvP-ul pentru ca inteleg ca din punct de vedere PvE ai cam terminat treaba?
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

10. Back To Top | #50
    Pervs R me TheCrusher's Avatar

Te referi la seturile de PVP? Sau de seturile alea de T3 pe care le poti cumpara din orase?

11. Back To Top | #51
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    @Darkmada: End Game Gear este un termen care nu se prea aplica la GW2. Eu am ajuns in zona de level 80 si am o arma de nivel 70 cu care ma descurc mai mult decat onorabil. Chiar nu am simtit nevoia sa imi caut o arma mai buna. Jocul asta nu te face sa te simti undergear, nu te face sa cauti gear mai bun, joaca si vei vedea

Ca si PvE ai Personal Story, ai Dungeon-uri, ai Dynamic Events, ai Crafting, Jumpin Puzzles, of, lista poate continua. Chiar daca ai ajuns level 80 jocul te scaleaza la zona in care esti, in jos, si bataliile nu sunt 1 shot = mob kill. De multe ori uit chestia asta si mi-o iau in freza

Legat de Personal Story, mi se pare foarte bine facuta. Abia astept sa vad cum sta treaba si cu celelalte rase/orders. Ma rog, intai sa o termin pe cea de pe Warrior, ca abia am ajuns la momentul in care OOPS, SPOILER
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

12. Back To Top | #52
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    @Darkmada: End Game Gear este un termen care nu se prea aplica la GW2. Eu am ajuns in zona de level 80 si am o arma de nivel 70 cu care ma descurc mai mult decat onorabil. Chiar nu am simtit nevoia sa imi caut o arma mai buna. Jocul asta nu te face sa te simti undergear, nu te face sa cauti gear mai bun, joaca si vei vedea
    Ma intereseaza mai mult partea PvP pentru ca PvE am in LOTRO suficient, chiar mai mult decat imi trebuie. Poate nu am fost eu foarte clar in exprimare. Ce ma intereseaza de fapt este cat de greu obtii gear-ul pentru PvP. In LOTRO de exemplu sunt seturi de armuri de PvP care se obtin doar din PvP rewards, dar armele tot in PvE le obtii. Tu zici ca ai o arma de lvl 70. Arma aia nu o folosesti si in PvP? Si daca da atunci unul care are arma "highest level" nu este in avantaj?
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

13. Back To Top | #53
    GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Any character used to enter structured PvP retains their race and profession. The character is given a fixed maximum level, and all skills and items are available without the need to unlock them first.
    In PvP ai alte arme decat in PvE, ai acces la toate din prima, la fel si pentru armuri. In principiu esti complet echipat de la inceput, diferenta intre tine si ceilalti jucatori se face pe baza de skill, coordonare cu ceilalti membri ai echipei si strategie.

Asa a fost PvP-ul si in GW1, au pastrat reteta de succes si in GW2

Unlike WvW, structured PvP doesn't grant rewards usable in PvE. Instead, players earn glory and rank which are used to obtain better looking gear for use only in structured PvP.
    Glory - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
    Rank - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

14. Back To Top | #54
    Quote Originally Posted by stevecelrau View Post
    In PvP ai alte arme decat in PvE, ai acces la toate din prima, la fel si pentru armuri. In principiu esti complet echipat de la inceput, diferenta intre tine si ceilalti jucatori se face pe baza de skill, coordonare cu ceilalti membri ai echipei si strategie.

Asa a fost PvP-ul si in GW1, au pastrat reteta de succes si in GW2

Glory - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
    Rank - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
    Multumesc pentru raspunsuri. Incepe sa-mi fie mai clar acum
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

15. Back To Top | #55
    Daca vrei sa faci pvp in zone instantiate ( pug sau echipa ) ai acces la acelasi gear ca si restul lumii ) cum ti-l customizezi cu runes, amuleta/jewel ( asta pe langa, weapon sets, traits, utility skills ) te diferentiaza de restul lumii

Daca vrei WvW ( open world siege stuff ) iti cumperi gear.... facand pvp acolo ; nu dureaza asa de mult si nu simti ca esti mai slab decat restul lumii caci esti ridicat automat la stats generice de level max in zona aia ( gear-ul mai adauga putin pe ici pe colo, dar in mare doar te ajuta sa iti definesti personajul in felul in care vrei tu ; poate vrei sa fii tanky si alegi setul de vitality/toughness, daca vrei sa te bazezi pe conditions mergi pe condition damage, burst pe precision/power, support pe healing/boon duration, etc, etc )

16. Back To Top | #56
    Cine vrea sa vada legendary staff o sa il crafteze asta aici Xalkyriez daca nu se buguieste eventu din nou, ii mai trebuie doar itemele de la temple of balthazar

17. Back To Top | #57

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks