Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28

Thread: Guild Wars 2 - Engineer

1. Back To Top | #21
    Registered User Darkthrone's Avatar
    ok, guardian thrad is that way --->

on topic: eu pana acum am jucat doar PvE cu un build bazat pe dual pistols/condition damage iar la utilitare, rifle turret si rocket turret+ bomb kit pentru Big Ol Bomb (merita sa iti faci inginer doar pentru skillul asta ). pana acum la level 70 a mers foarte bine dar incepe sa devina putin monoton asa ca o sa trec pe power rifle to spice things up a little.
    A jucat cineva ambele builduri in pve? este viabil un build pe power rifle in pve ?

2. Back To Top | #22
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Eu momentan (level 63) joc cu Dual Pistols + Grenade Kit (I love grenades. Mai ales in apa) + Rocket Turet + Thumper Turret (de test). Skill-ul elite e cel de la Charr care cheama 2 aliati sa te ajute.

Ca si build am pus 20 puncte in Explosives + Firearms si 10+ puncte in Tools.

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

Destul de misto Big Ol'Bomb. Am trecut si eu pe Bomb kit doar pentru acest spell. 30 seconds cooldown nici nu e mult. O folosesc inainte sa fac dodge.
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

3. Back To Top | #23
    warpath> e asa de bun mesmerul? Inafara de 1h sword, celelalte arme mi s-au parut inutile - dar poate doar ca eram low level...cu GS abia daca zgariam inamicii.
    If people are good only because they fear punishment, and hope for reward, then we are a sorry lot indeed.

4. Back To Top | #24
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Se poate sa nu mai vorbiti de alte clase in topicul de Engineer?

mersi
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

5. Back To Top | #25
    Registered User Darkthrone's Avatar
    Voi ce set de level 80 aveti ? prima data am incercat glass cannon cu full berserker items / power rifle build. M-am distrat in WvW cu acest build si gear, mai ales cand mergeam cu zergul, insa simt ca sunt prea squishy asa ca am inceput sa imi craftez knight's set (exotic lvl 80), cel cu power, precision, toughtness + rune of the soldier power/toughtness. Mi-a scazut dps-ul foarte mult insa ma simt mai mai confortabil si rezist mai mult.

Voi ce gear/rune folositi la 80 ?

6. Back To Top | #26
    Registered User Raziel01's Avatar
    E greu de jucat inginerul in sPvP. Nu reusesc sa-mi gasesc un spec calumea. Am incercat dual pistols cu grenades kit, si nu e destul de dinamic, ground targeting ma incetineste si nu fac fata, daca pot sa stau undeva sus fara sa ma atace nimeni in timp ce echipa se bate termin adversari, dar altfel nu reusesc. Am incercat si flamethrower/pistols build si cu build-ul asta m-am batut cu un gardian vreo 6 minute, fara sa castige nici unul din noi, nu pot sa dau finish off cu el. Ramane sa testez build-ul de turete care am auzit ca este bun, dar pe mine nu ma atrage deloc, fiind static nu pot decat sa apar obiective sau sa stau la canon/trebuseta. Ar mai fi elixir/elixir gun build care pare interesant, dar ca si flamethrower-ul nu cred ca are destul damage si full support cu medkit.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

7. Back To Top | #27
    eu joc rifle cu turrets si ca ultim skill Supply Crate, tre' sa vina 2-3 sa ma omoare, daca apare decat 1 ma stric de ras, alearga chiaun de colo colo si trag alea in el

8. Back To Top | #28
    I s-a mai parut cuiva foarte greu sa treaca de "torches" in CoF partea cu tribunul (path 3)? Pentru mine (engineer exotic lvl 80 armor si arme) e cam nasol. Ma strica intr-un mare hal "ooze" alea. E adevarat ca am intrat cu 2 pistoale, poate ar fi mai potrivit sa incerc pistol cu scut...
    Daca ati trecut pe acolo, povestiti ce si cum , sa stie si gura mea.
    Multumex.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks