Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Guild Wars 2 - THIEF

1. Back To Top | #21
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Am mers initial pe un build bazat pe condition dmg, - 25 deadly arts, 25 acrobatics si 20 trickery. Gearul l-am selectat sa fie cam tot cu power/vit/condition + enchanturi corespunzatoare. Gear decent, majoritatea rare de lvl 80 , cu cateva exotice si masterwork - craftate la forja. Nu e un build pe care il recomand in pve, deoarece in zonele mari mobii au tot felul de abititati ( remove conditions, aoe heals si transfer conditions le-am urat cu pasiune) plus ca toti par a fi extrafast si te zerguiesc, asa ca pana ii termina dot-urile, te cam bat si ei pe tine. Nu stiu exact cum functioneaza condition dmg, dar ochiometric pot spune ca nu scaleaza deloc bine. Asta deoarece, pe noul meu build bazat pe crit, build cu 25 deadly arts, 20 crit strikes si 25 acrobatics, doturile din death blossom imi dau cam 50-57 dmg/per dot normal, iar condition dmg am vreo suta si ceva. Pe buildul anterior , bazat pe cond dmg, aveam 900 si ceva condition dmg iar un dot facea maxim 100 -110 dmg.
    In spvp a mers destul de bine buildul pe condition dmg/vitality, ofera o rezistenta buna si ii seaca constant de viata pe adversari, dar si acolo trebuie sa fugi destul de mult. In WvW nu pot sa ma pronunt, nu am jucat foarte mult si oricum acolo rezultatul luptei e hotarat de zerg. Cand am prins 1 vs 1 am castigat mai des dacat am pierdut.
    Dupa cum spuneam, acum am trecut pe un build bazat pe crit, in plus am ales heal per hit/heal per punct de initiativa consumata, iar in pve ma descurc mult mai bine si e si mai placut ochilor mei a vedea " big numberz " cum sar din mobi cand ii lovesc. In pvp nu am testat.
    Last edited by Dromihetes; 06-09-2012 at 23:31.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

2. Back To Top | #22
    Nick anterior: cryptogoth sleepyzor's Avatar
    Partea buna la condition dmg e ca nu e mitigat de toughness, e adevarat ca nu vezi big numbers, dar cel putin in pvp cred ca e mai viabil (btw eu joc ranger, nu thief, asa ca doar imi dau cu parerea :P ).

3. Back To Top | #23
    Registered User shimizoo's Avatar
    Am incercat pt PvE o multime de combinatii de traits si cel mai bun compromis este sa mergi pe full critical + acrobatic + trickery. Condition damage e frectie in PvE, e prea redus efectul , plus ca dureaza prea mult sa omori si de multe ori ai multi adversari simultan.

Stealth si backstab iar nu prea merg, dau fail de prea multe ori, mai ales daca ai lag sau joci cu altii si costul de initiativa e usturator rau; solo merge binisor si damage-ul e meserias, dar atat.

Cea mai bina alegere pentru mine: dual pistol / shotbow pt events cu multi adversari sau sa scapi dintr-o situatie dificila, sword+dagger/pistol ca finisher solo.

4. Back To Top | #24
    Nu, nu mai ma intorc la trickery tree, imi place prea mult buildul asta asta, merge si Aoe dmg decent cu pumnale, ambele le am exotice acum, unul de 80 si unul de 78.

5. Back To Top | #25
    In dungeons o sa fii cam mancat cu dual daggers, asta daca nu faci altceva decat sa spamezi doar skill 1, ca ramaii fara initiativa dupa 2-3 atacuri. Pana la urma fiecare cu perceptia sa, e bine ca iti place la ce ai ajuns.

6. Back To Top | #26
    Dungeons sunt oricum grele daca stai melee, iar exploring mode sunt chiar frustrante. In ultima explore mode in care am fost , aia cu sylvari, n-am reusit sa trecem de bosul ala hibrid planta/vierme, nici chiar cu ajutorul celebrului Sunculita - spider pig )

7. Back To Top | #27
    Hehe, tocmai am facut aseara temnita aia . Ironic, boss-ul ala , e cel mai greu, desi e primul, restul sunt foarte relaxati. Va recomand sa aveti un om concentrat sa distruga florile care creeaza otrava aia verde, si sa omorati viermii mici , cand apar...a , si mult dodge la ala mare. Noi am reusit dupa vreo ora sa il facem.

8. Back To Top | #28
    Si eu merg tot pe d/d cu DB spam cu conditions dar am maxat crit, 20 trickery si restul in power. A mers minunat pana acum, am max init de la trickery, init cand fur, init si pt signet use (si am 3 signets) plus init aproape full de la roll for initiative. Nu mi se termina initiativa, si sunt constant evading in death blossom. Plus steal ul mi se incarca foarte repede. Nu mi se pare o idee buna sa bagi in defence pt PVE cu atat mai mult sa ti faci seturi cu healing/life. Asta e strict pt PVe lvling fara dungeons. Acolo e alta poveste. Mai am 1 lvl si fac 80, o sa ma joc atunci cu buildurile. Am set cu precision cond si power cu runele corespunzatoare.
    Miscarea e cam asa: 3x DB, steal si apply steal, DB x2, signet/s (assasin's, malice daca ti-ai pierdut hp), si daca sunt pe moarte HeartSeeker, daca nu, inca un DB, un roll for initiative, rinse and repeat. Merge de minune, iar daca esti overwhelmed, bagi thief guild.

LE: asta e buildul meu: Build Editor :: Guild Wars 2 Skills

9. Back To Top | #29
    Registered User Raziel01's Avatar
    M-am apucat sa joc thief in sPvP, mi se pare mult mai fun decat warrior-ul.

Asta e build-ul pe care il folosesc acum, full stealth:
    Skill Calculator - Guild Wars 2 Database

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks