Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 53 of 53

Thread: Guild wars 2 performance problems (postati daca aveti probleme)

1. Back To Top | #41
    am rezolvat pana la urma, multumesc pentru ajutor. intr-adevar, trebuia sa bag ultimul driver de la nvidia beta. merge fara probleme, mai am insa crashuri insa foarte rare

2. Back To Top | #42
    Stie cineva cand incepe varianta de "28.08.2012" pentru Europa? La ce ora?

3. Back To Top | #43
    Overwatch darkeye's Avatar
    10:00 AM ora Romaniei (00:00 Pacific)
    V for Vuvuzela

4. Back To Top | #44
    Registered User warpath's Avatar
    Quote Originally Posted by yojnutz View Post
    am rezolvat pana la urma, multumesc pentru ajutor. intr-adevar, trebuia sa bag ultimul driver de la nvidia beta. merge fara probleme, mai am insa crashuri insa foarte rare
    Si eu mai sufar de crashes din cand in cand , iar daca nu rulez un fix dupa crash sunt din ce in ce mai dese; cu un fix, care dureaza ~ 5min, sunt mult mai rare dar nu inexistente din pacate )
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #45
    Registered User
    A jucat careva cu placa Intel HD 3000? Cum stă la FPS și folosind ce setări?

6. Back To Top | #46
    Am jucat eu in beta cu Intel HD simplu a fost jucabil cu setarile pe best performance dar nu mergea sa intru in dungeons imi dadea eroare la drivere, nu cred ca o sa ai probleme cu hd 3000

7. Back To Top | #47
    Mie pe sistemul din semnatura nu-mi merge prea bine jocul. Folosesc sistem de operare pe 32bits, deci nu pot folosi setarile maxime ( ex: high res textures/high textures ). In fullHD si restul setarilor pe max, am 24-50 fps in zona de start, cu o medie de 30-35 cred. Jocul se misca la fel ca in prima sesiune de close beta, optimizari din parti. Comic este ca in pvp se misca perfect, 45+fps. Din cate am inteles, celor ce au sistem de operare pe 64bits li se misca mai bine. A aparut si primul review legat de hardware performance al jocului: Guild Wars 2: Your Graphics Card And CPU Performance Guide : Guild Wars 2 Is Here. How Does It Run?

8. Back To Top | #48

9. Back To Top | #49
    Quote Originally Posted by Galvayra View Post
    Care semnatura?
    My bad, din profil ma refeream.

10. Back To Top | #50
    aveti si voi acum eroarea: 42:0:9002, ca "e de la firewall, jucati din campusul universitatii, probleme cu router-ul" ? sunt probleme de genu` asta si la voi? sau numai la mine sunt?

11. Back To Top | #51
    Registered User warpath's Avatar
    Nu esti singurul, a fost launch day pt cei fara headstart si posibil sa le fi dat iar jos loginul
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

12. Back To Top | #52
    Desi jocul nu l-am asteptat asa mult si a necesitat un upgrade la calculator doar ca sa pot sa il jok cum vreau la 101 fps uri in low ) ma bucur de fiecare minut petrecu...nu am foarte multe timp sa il joc dar e frumos fiecare clasa dinamica si frumoasa...am inceput un elementalist un thief si un warrior...sper sa pot sa mai cumpar sloturi pentru ca vreau sa le incerc pe toate :P
    Last edited by vendettaa; 28-08-2012 at 19:53.

13. Back To Top | #53
    Registered User
    Cu toate ca am un laptop ok ( i7 2670OM - 2.20 to 2.80, 8gb ram si gtx 560m 3gb) jocul imi merge undeva la medium. Acum jocul merge la 50-60 fpsuri dar cand a aparut nu merge constant nici macar cu 30 iar in eventuri FPS-ul scadea drastic. Asta inseamna ca cei de la ArenaNet lucreaza la optimizarea jocului ceea ce e bine.

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks