Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 29 of 29

Thread: Guild Wars 2 - Hacked Account

1. Back To Top | #21
    Registered User notfunny's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Azi nu. In 2-3 zile. Da recovery password. Sper ca nu aveai acelasi pass si la email
    Nu, am parole diferite dar din ce vad se poate schimba mail-ul fara verificare. Nu mai zic ca am primit si mail in care eram informat ca acesta mi-a fost schimbat si dupa cautarile pe google foarte multa lume a patit la fel. In mod normal n-ar trebui sa primesti un mail in care sa fie o verificare, ceva ca vrei sa-ti schimbi parola/mail-ul ?

Am primit raspuns de la anet, mi-au cerut datele ca sa-mi recuperez contul si acum sunt in astaptare.

2. Back To Top | #22
    Banned

Guild Wars 2 - Hacked Account

Nu poti schimba mailul. Nu stiu unde ai vazut tu asta. Poti sa faci un printscreen?

3. Back To Top | #23
    Nici eu nu am crezut in prima faza dar chiar nu-mi explic si nu sunt singurul.

ImageShack

4. Back To Top | #24
    mda ... si ti-ai mai si postat mailul, te sfatuiesc sa stergi screenul ala, sau sa stergi in paint toate datele personale )
    Daca esti atat de neglijent, probabil e tot vina ta. Ai rabdare sa primesti raspuns de la support, iti vei recupera contul.

5. Back To Top | #25
    Stiu, cu sau fara el e degeaba acum, iti dai seama ca nu am cerut sa-mi fie pus contul pe acelasi mail si nici n-am cine stie ce informatii secrete sa-mi sparga cineva mail-ul de yahoo, de asta nici nu l-am acoperit.
    Nu vad unde ar fi vina pentru ca nu am intrat pe X site-uri, nu am downloadat X programe sau sa dau cuiva parola.

6. Back To Top | #26
    Registered User
    Eu ieri am primit mail de confirmare a unei noi locatii de login din nu stiu ce provincie din China. Evident ca nu sunt in china. Mi-am schimbat parola imediat

7. Back To Top | #27
    Banned
    Nu, nu mi-a furat nimeni contul....inca... dar daca va place sa umblati pe internet cu acelasi user si aceeasi parola ca la gw2 mai bine o schimbati preventiv. Un prieten bun de-al meu si-a luat-o. Saracul e atat de casual ca avea 5 chars lvl 10. Pt a trece peste acest eventiment aveti pasii jos:
    Si s-a intamplat si a 2-a oara pe acelasi cont. Cineva a dat Recover Account. Dupa o saptamana, am aflat deja ca era o disputa pe acest cont intre mai multi propietari iar ANet a decis sa anuleze cd key-ul sa inchida contul si sa returneze banii primului propietar.

Probleme: cel care mi-a vandut contul pe care eu l-am dat mai departe unui amic nu mi-a spus ca are acel cont luat de pe un site EliteNpc ci mi-a dat contul cu datele lui si-a trecut peste aceasta problema. Nu numai ca acel cont nu era cumparat cu bani dar era cumparat cu ISK sau cu nu stiu ce moneda in game, informatii care au ajuns ulterior la mine cand am cerut domnului in cauza informatii extra pe mess. So, intr-un final

tl:dr. Un gamer din Eve vinde un cont de Gw2 pe Isk unui user de pe cg la ora asta banat, ala mi-l vinde mie pe 200ron iar eu il dau mai departe unui prieten, ca de fapt pt el il luasem. Buuuuun. Il pierde ala 1-a, il recupereaza, il mai pierde inca 1-a si acum vanzatorul roman ridica din umeri. Din pacate nu am cum sa-mi dau seama daca povestea romanului e tru, ideea e ca tzeapa-i, tzeapa.

Ma simt exact ca Walker acum

Guild Wars 2 - Hacked Account-hey-taxi.jpg

8. Back To Top | #28
    Eu primesc un mail din ala " somebody changed your email bla bla come to our site and login" amuzant e ca nu am contul inregistrat pe mailul obisnuit, astia au boti de trimit la toate mailurile care le au in baza de date pana dau de idioti?

Tot imi trimit si pentru diablo si WoW desi nu mai am cont la blizzard de ani de zile

9. Back To Top | #29
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    tl:dr. Un gamer din Eve vinde un cont de Gw2 pe Isk unui user de pe cg la ora asta banat
    Cum il cheama pe userul ala?

Quote Originally Posted by Galvayra View Post
    Eu primesc un mail din ala " somebody changed your email bla bla come to our site and login" amuzant e ca nu am contul inregistrat pe mailul obisnuit, astia au boti de trimit la toate mailurile care le au in baza de date pana dau de idioti?

Tot imi trimit si pentru diablo si WoW desi nu mai am cont la blizzard de ani de zile
    Exact, ei trimit la tot ce au in baza lor ciordita de la diferite forumuri fan site-uri etc. chiar daca cel care primeste emailul nu are cont pentru jocul in cauza.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks