brat Guild Wars 2 - Discuţii Generale - Page 70
Page 70 of 200 FirstFirst ... 20606768697071727380120170 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 3998

Thread: Guild Wars 2 - Discuţii Generale

Banned
    deci sa inteleg ca pve ul iti ofera doar lucruri cosmetice...si ca sunt oarecum fortat sa fac pvp ca orbu ?...un fel de lineage 2 unde pve ul era grind maxim si pvp ul era destul de fun cu toate ca era imbalanced ?

Roter Blitz's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Trecand peste exprimarea ta semi-incoerenta, tu ce cauti mai exact aici fara sa fi jucat jocul? Motive ca sa nu-l cumperi sau ce? Toate obiectivele de durata din GW si GW2 au fost si vor fi chestii care nu afecteaza in nici un fel gameplay-ul, atat in pve cat si in pvp.

Banned
    caut opinii. Nu inteleg ce ti se pare tie asa semi-incoerent...Cineva a zis ca tot ce primesti in pve e doar cosmetic...Incerc sa inteleg daca jocul ofera si altceva inafara de zerging zi si noapte. Am vazut videouri pe net si tot ce vad e world pvp si mindles zerging...imi placea acest lucru si la lineage 2, dar totusi in lineage 2 mai trebuia sa si grindezi , o arma, o armura, cristale sau mai stiu eu ce. Asta incerc eu sa inteleg, ce ofera si pve ul...am inteles toate deontologiile voastre despre jocul este orientat spre pvp, nimeni nu vorbeste despre ce iti ofera pve ul....Si asta am si intrebat, "sa inteleg ca pve ul ofera doar lucruri cosmetice?"...E destul de coerent acuma ca sa intelegi si tu ?

Never mind, o sa inteleg mai bine de pe youtube sau citind vikipedia decat sa stau sa intreb toti profesori de romana pe forumuri...si sa primesc raspunsuri partiale in care nu explica nimic gen roter blitz.

Roter Blitz's Avatar
    Ti s-a raspuns cu cateva posturi inainte. GEAR COSMETIC=grind doar daca vrei sa ai un skin mai rasarit la arme sau armuri. In primul GW iti puteai alege de exemplu cele mai bune arme (dpdv. al statisticilor) ca rasplata la quest-uri din storyline-ul principal. Armurile ti le puteai cumpara foarte ieftin. Daca vroiai skin-uri mai misto te puneai si faceai putin grind, dar nu castigai nimic la statistici. In pvp de exemplu aveai ca rasplata pentru timp investit fame ranks, care nu iti dadeau nici un bonus la statistici ci doar un emote special si un titlu de pus langa numele tau. Puteai juca Heroes's Ascent in pvp si daca ajungeai la finalul rundelor si castigai primeai un chest din care puteau pica cele mai scumpe skin-uri pentru arme. Deci lucruri COSMETICE. Comprendre?

Banned
    frumos explicat...ciudat, nu ma asteptam sa zica "will be really sad when gw2 will die." Cu atat mai mult nu ma asteptam sa zica ca skill ceilingul este mic...nu am testat, nu am de unde sa stiu...probabil nimeni nu a ajuns in end game sa zica clar daca asa e...dar pare ciudat ca un joc care promite sa fie the next generation o sa aiba aceleasi probleme ca toate mmo urile...customibilizarea charurilor.

Isoroku Yamamoto's Avatar

Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Quote Originally Posted by vendettaa View Post
    Asta incerc eu sa inteleg, ce ofera si pve ul...am inteles toate deontologiile voastre despre jocul este orientat spre pvp, nimeni nu vorbeste despre ce iti ofera pve ul....Si asta am si intrebat, "sa inteleg ca pve ul ofera doar lucruri cosmetice?"...E destul de coerent acuma ca sa intelegi si tu ?
    Daca vrei pve cu reward ia altu joc, asta-i pvp based si probabil nimanui nu-i pasa de pve.

Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    vendentta: min 3:20, asa intr-o fraza lunga despre endgame
    Sau pe scurt: omori muste!
    [*]Post your keybindings (we assume you use keybindings): i use keybord and mouse

Registered User warpath's Avatar
    frumos explicat...ciudat, nu ma asteptam sa zica "will be really sad when gw2 will die." Cu atat mai mult nu ma asteptam sa zica ca skill ceilingul este mic...nu am testat, nu am de unde sa stiu...probabil nimeni nu a ajuns in end game sa zica clar daca asa e...dar pare ciudat ca un joc care promite sa fie the next generation o sa aiba aceleasi probleme ca toate mmo urile...customibilizarea charurilor.
    Nu exista end game acilea efectiv; daca ai acces la battlegrounds ca lvl 80 cu FULL pvp gear + traints, enchants ce o sa ai in plus la lvl 80. Daca poti sa mergi in ORICE zona din lume si sa iti faci de cap , avand stats boosted la nivelul zonei + poti sa participi la WvWvW de la lvl 2 , iar cu stats boosted....... Singura chestie care conteaza mai mult sau mai putin pt nivel max este nr de trait pts care le ai unlocked.

Lumea a ramas asa de incrancenata pe ideea ca trebuie sa "muncesti" pt rewards in MMO's incat daca toata lumea e relativ la acelasi nivel de "power" fac atacuri de apoplexie.....
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

Registered User Darkmada's Avatar
    Quote Originally Posted by m-m-c View Post
    Daca vrei pve cu reward ia altu joc, asta-i pvp based si probabil nimanui nu-i pasa de pve.

Sau pe scurt: omori muste!
    Am si eu o intrebare, doar pentru a-mi satisface o curiozitate. In situatia in care o persoana nu este interesata deloc de PvE ci numai de PvP atunci de ce nu ar juca Counterstrike (sau orice alt shooter) unde conteaza efectiv doar skill-ul jucatorului si s-ar apuca de un MMO unde tot timpul vor fi nemultumiri legate de balance-ul intre clase?
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9
    Kinship: Nine Worlds
    Server: Snowbourn

myx
    myx is offline
    Registered User
    Pentru ca de aia ii zice MMO si nu FPS.

Asta vrea sa fie un raspuns la intrebarea mea?
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

Quote Originally Posted by Darkmada View Post
    Am si eu o intrebare, doar pentru a-mi satisface o curiozitate. In situatia in care o persoana nu este interesata deloc de PvE ci numai de PvP atunci de ce nu ar juca Counterstrike (sau orice alt shooter) unde conteaza efectiv doar skill-ul jucatorului si s-ar apuca de un MMO unde tot timpul vor fi nemultumiri legate de balance-ul intre clase?
    Sau de ce nu am juca sah, ca acolo e 100% skill.....
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

Quote Originally Posted by warpath View Post
    Sau de ce nu am juca sah, ca acolo e 100% skill.....
    E o idee ...
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

Registered User CrusaderKnight's Avatar
    Eu nu inteleg de ce oamenii vin pe un thread plin de fanii jocului respectiv si pun intrebari colorate (ca sa nu spun stupide) doar ca sa enerveze lumea... Daca nu iti place jocul de ce sa instigi la discutii care nu-si au rostul? In fine, ieri mi-am luat warning pentru flame pentru ca postul meu de 3 paragrafe a continut un singur cuvant nelalocul lui ("stupid"), asa ca nici nu ma mai intereseaza...

GW2 is here stevecelrau's Avatar
    dar pare ciudat ca un joc care promite sa fie the next generation o sa aiba aceleasi probleme ca toate mmo urile...customibilizarea charurilor.
    "customibilizarea" La ce anume te referi prin "customibilizarea"?

Aspectul fizic? Mai jos sunt cateva linkuri si poti sa dai search pe youtube dupa "gw2 character creation" pentru mai multe.
    Guild Wars 2 - Human Character Creation - YouTube
    Guild Wars 2 - Norn Character Creation - YouTube

Armuri? Mai jos gasesti imagini cu armurile ce au fost prezentate pana acum:
    Armor - Guild Wars 2 Wiki (GW2W)
    Dungeon Armor Extravaganza - Guild Wars 2 Guru
    GW2 dungeon and cultural armor/weapon galleryDulfy | Dulfy

Daca citeai si link-urile pe care ti le-am dat intr-un post anterior legate de traits, runes, sigils si jewels mi se pare cel putin ciudata afirmatia ta, ca ar fi probleme la "customibilizarea" caracterelor...
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

Registered User airman4nba's Avatar
    are cineva probleme cu pre-purchase de pe site-ul oficial ?

Quote Originally Posted by CrusaderKnight View Post
    Eu nu inteleg de ce oamenii vin pe un thread plin de fanii jocului respectiv si pun intrebari colorate (ca sa nu spun stupide) doar ca sa enerveze lumea... Daca nu iti place jocul de ce sa instigi la discutii care nu-si au rostul? In fine, ieri mi-am luat warning pentru flame pentru ca postul meu de 3 paragrafe a continut un singur cuvant nelalocul lui ("stupid"), asa ca nici nu ma mai intereseaza...
    Daca te referi la intrebarea mea iti precizez ca nu intentionez sa enervez pe nimeni. Doar incerc sa inteleg ce avantaje are un MMO fata de un FPS pentru o persoana care vrea sa joace 90% din timp PvP. Si intreb asta pentru ca cele mai mari nemultumiri legate de PvP in MMO-uri sunt legate de balance-ul claselor, ceea ce in FPS este o problema 100% rezolvata.
    Level 100 Elf Hunter
    Rank 9

GW2 is here stevecelrau's Avatar
    Problema vine deoarece gameplay-ul intr-un MMO presupune si elemente de RPG, nu doar pac-pac / headshot ca intr-un FPS, de aici si problemele legate de balansarea claselor.
    I am valiant, boisterous, strong-willed and passionate. I am Norn. Jormag, feel my wrath!

GW2 guild - World Guardians[WvW]

Ca si cum ai intreba de joaca lumea Baldur's Gate in loc de Doom 3 cand tot ce vor sa fac e sa omoare creaturi....si in Doom poti sa faci asta mai repede si mai sangeros

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post