Results 1 to 4 of 4

Thread: taiere mkv

1. Back To Top | #1
    Registered User motorzbh's Avatar

taiere mkv

Am facut greseala sa-mi iau gopro si acum am vreo 3 Tb de filme. Din calculele mele cam un sfert sau sa zicem o treime din filme sunt interesante si as vrea sa le pastrez.plus ca in ritmul asta o sa-mi umplu casa cu HDD-uri.
    Din acest motiv m-ar interesa 2 soft-uri:
    1. As vrea ceva sa-mi puna ora pe filme. Gopro-ul nu afiseaza ora desi aceasta informatie exista.
    2. Vreau sa tai filmele si sa pastrez doar partile interesante. am incercat mai multe chestii dar toate vor recodare. vreau o chestie care doar sa taie filmul fara recodare.
    Eu recodez filmele din Gopro cu handbrake si dureaza o noapte un card , dar nu ma deranjeaza ca le dau batch cand plec de la birou si a doua zi le am gata. la editare as vrea sa am ceva care sa dureze putin ( de aici fara recodare) si sa-mi mentina calitatea si dimensiunea fisierului original. adica daca tai 3 minute dintr-un film de 10 minute sa aiba o treime nu sa-l gasesc dupa 3 ore ca era de 10 ori mai mare.
    multumesc.
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

2. Back To Top | #2
    Pentru taiat filme, mkvtoolnix, iar pentru re-encodat ramane handbrake. Ambele sunt foarte grafice si intuitive, cel putin pentru mine si nu sunt o persoana rabdatoare cand e vorba de softuri care ar trebui sa fie simple.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

3. Back To Top | #3
    Registered User motorzbh's Avatar
    ok mersi. o sa incerc.
    Cea mai mare reushita a Bisericii a fost sa convinga lumea ca Dumnezeu are nevoie de mijlocitori.

4. Back To Top | #4
    Vezi si avidemux, face fix ce vrei tu la #2 cu direct stream copy, e mic, simplu si gratis.
    and anarchy smiles in the Royal Mile

1.  

Bookmarks

Bookmarks