Page 242 of 243 FirstFirst ... 142192232239240241242243 LastLast
Results 4,821 to 4,840 of 4860

Thread: Samsung Galaxy S7

1. Back To Top | #4821
    M-am uitat si eu de curiozitate, zice ca am 341 cycles si 82% health, 2946/3600mah. Il incarc full in fiecare zi, cel putin o data. Noaptea sta permanent la incarcat, dar fara fast charge.

Sincer diferenta fata de nou mi se pare mai mare de 18%, cat zice ca s-a uzat; as zice minim 30% dupa 2ani+

S7 Edge
    Last edited by EQUANT; 27-03-2018 at 12:31.

2. Back To Top | #4822
    Registered User MoshuXXL's Avatar
    Quote Originally Posted by MoshuXXL View Post
    385 cicluri de încărcare și 77,78% sănătatea bateriei. L-am cumpărat pe 1 iulie 2016.
    Înainte să expire garanția o să îl duc să îi schimbe bateria și îl mai țin până apare S10.
    L-am dus ieri la Samsung Plaza ca să îl repar pe garanție. M-au întrebat ce are și le-am zis că mi s-a redus autonomia la jumătate și că butonul Home nu mai merge bine. Nu au cerut alte detalii, nu au pus întrebări. Au înlocuit bateria și ecranul. Totul a durat, de când am ajuns și până am plecat cu telefonul reparat, vreo oră și 10 minute. Au dat jos skinul dbrand de pe spate și l-au resetat. După o zi de utilizare după reparație autonomia pare a fi crescut cu ~50%, oricum sesizabil. Butonul Home funcționează perfect acum. Deci se poate repede și bine. Sunt foarte mulțumit.
    Adevărul e dincolo de noi.

3. Back To Top | #4823
    Ai dus si factura?
    Fa ce vrei dar sa nu iti para rau mai tarziu...

4. Back To Top | #4824
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Si eu vreau sa stiu. Eu nu am factura. Doar bon fiscal.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

5. Back To Top | #4825
    Al meu e luat din germania și am bon fiscal de acolo...

6. Back To Top | #4826
    La cate am cumparat nu am primit factura niciodata. Nici la frigider nu am avut factura.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

7. Back To Top | #4827
    Aveam factura la mine și i-am arătat-o. Nu știu dacă e sau nu obligatorie.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

8. Back To Top | #4828
    Registered User feribalint's Avatar
    Verifica IMEI, stați liniștiți

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    LG G3 & Chromecast User

9. Back To Top | #4829
    Am întrebat acum, daca e funcțional (că să poata sa citeasca imei-ul din setări) se rezolvă și fără factură.
    Și da, bateria se poate schimba pe garanție.

10. Back To Top | #4830
    10x. Cand ma apropii de 2 ani dau o fuga la schimbat de baterie. Sa fie acolo.

11. Back To Top | #4831
    Registered User dx11's Avatar
    Salutare. Cine ma poate ajuta sa scap de reclamele pop up ? Am dezactivat serviciile ads personalization de la google si tot imi apar. Alte idei ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Foloseste VOUCHERUL WMHC88VO si beneficiezi de 1% DISCOUNT la orice comanda PC GARAGE

12. Back To Top | #4832
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Nu de la alea sunt ci de la o aplicatie instalata.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

13. Back To Top | #4833
    Registered User dx11's Avatar
    Pai imi apare in colt un patratel. Ad choices. Aplicatii am doar din magazin.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Foloseste VOUCHERUL WMHC88VO si beneficiezi de 1% DISCOUNT la orice comanda PC GARAGE

14. Back To Top | #4834
    Alea din magazin au reclame clandestine o grămadă.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

15. Back To Top | #4835
    L-am dus ieri la Samsung Plaza ca să îl repar pe garanție. M-au întrebat ce are și le-am zis că mi s-a redus autonomia la jumătate și că butonul Home nu mai merge bine. Nu au cerut alte detalii, nu au pus întrebări. Au înlocuit bateria și ecranul. Totul a durat, de când am ajuns și până am plecat cu telefonul reparat, vreo oră și 10 minute. Au dat jos skinul dbrand de pe spate și l-au resetat. După o zi de utilizare după reparație autonomia pare a fi crescut cu ~50%, oricum sesizabil. Butonul Home funcționează perfect acum. Deci se poate repede și bine. Sunt foarte mulțumit.
    Hmm m-ai pus pe ganduri, ca mai am si eu vreo 2 luni de garantie. Oare imi schimba doar bateria? ca nu am alte probleme cu el.

La schimb stiu ca trebuie dezlipit, oare mai ramane water resistant dupa aia?

16. Back To Top | #4836
    Schimbă și doar bateria. Telefonul, în principiu, după reparație e adus la starea inițială, deci se păstrează și caracteristicile IP68.

17. Back To Top | #4837
    Merci pt info, cum imi fac timp le fac si eu o vizita.

18. Back To Top | #4838
    Cam peste tot pe internet se mentioneaza ca IP68 nu prea se pastreaza dupa ce l-ai desfacut. Am intrebat si eu la un service. Oricat de bine ar incerca sa lipeasca la loc capacul, tot nu iese ca din fabrica.

19. Back To Top | #4839
    Registered User dkreventon's Avatar
    La Orange, de exemplu, m-au asigurat ca iese ca nou

Sent from my iPhone using Tapatalk
    S, iP4, S2, G Nexus, S3, i5, N4, HTC M7, S4, N5,Note 3, HTC M8, S5, Note 4, S6, S7, S8, iPad Air

20. Back To Top | #4840
    Dar lipesc capacul original la loc sau il schimba cu totul?

Pana la urma nu ma deranjeaza asa tare daca nu mai ramane IP68, oricum nu l-am bagat niciodata in apa, si are aproape 2 ani tel, nu e ca si cum mai e nou sa-mi para asa rau de el

Quote Originally Posted by dkreventon View Post
    La Orange, de exemplu, m-au asigurat ca iese ca nou
    Tel meu tot de la orange e luat, dar la ei in service dureaza reparatia; astia la Samsung Plaza se lauda ca-l repara intr-o ora.

1.  
Page 242 of 243 FirstFirst ... 142192232239240241242243 LastLast

Bookmarks

Bookmarks