Page 243 of 243 FirstFirst ... 143193233240241242243
Results 4,841 to 4,860 of 4860

Thread: Samsung Galaxy S7

1. Back To Top | #4841
    Imobiliare Alex2007's Avatar
    Pe fostul s6 l am dus pe decebal la garantie. Probleme cu batarie...cam juma de zi. A fost inlocuita blaca de baza si baterie....nu s a rezolvat nici 1% din problema bateriei. Asa ca zburat pe olx.
    Visele iau forma casei tale!

2. Back To Top | #4842
    Quote Originally Posted by EQUANT View Post
    Merci pt info, cum imi fac timp le fac si eu o vizita.
    Am dus si eu tel astazi, mi l-au rezolvat in 45min pe ceas. Pe langa acumulator mi-au schimbat si display-ul, habar nu am de ce fiindca nu reclamasem nimic in neregula cu el. Sincer as fi preferat sa-mi schimbe spatele, in schimb am vazut ca l-au lipit la loc, deci IP68 - highly unlikely (nu am vazut daca macar au schimbat lipiciul sau l-au pus tot cu cel vechi)

M-au cam enervat ca "e musai sa resoftam telefonul", asa ca mi l-au resoftat/sters/formatat si mi-au pus o versiune mai veche decat aveam pe el. Acum iar trebuie sa-i fac update, sa configurez totul pe tel etc.

Oricum, prin felul cum s-au miscat am ramas impresionat. Au un soft ce face niste teste automate, din ce-am vazut si eu prin geam daduse FAIL la unul, probabil baterie.

Merci @Moshu pt pont Totul s-a facut pe garantie.

3. Back To Top | #4843
    Registered User MoshuXXL's Avatar
    Acum ai telefon aproape nou. Până la anu' ești asigurat.
    Adevărul e dincolo de noi.

4. Back To Top | #4844
    Il mai tin mult si bine, cu exceptia bateriei eram super multumit de tel, iar acum sper ca am rezolvat-o si pe asta. Sa vad cat de mult de simte diferenta.

5. Back To Top | #4845
    Il mai tin mult si bine, cu exceptia bateriei eram super multumit de tel, iar acum sper ca am rezolvat-o si pe asta. Sa vad cat de mult de simte diferenta.

6. Back To Top | #4846
    Eu am câștigat aproximativ o oră de ecran aprins după schimbarea bateriei.

7. Back To Top | #4847
    Grrr Nu stiu ce au facut baietii aia, dar acum am observat ca tastele de volum au un sunet f ascutit si puternic, ma zgarie pe creier cand le apas. De apasat se apasa bine, doar ca scot un zgomot anormal, nu erau asa inainte; cel de power face si el, dar mai incet.

@Moshu - tu ai sesizat vreo diferenta? Mai am un S8 prin casa si la aia abia se aud cand le apesi, la mine fac zgomot f pronuntat.

Butoanele astea oare vin cu ecranul nou? sau nu le-au montat bine la loc?
    Fuck me daca trebuie sa-l duc inapoi

8. Back To Top | #4848
    Nu, la mine "clicăie" la fel ca înainte.

9. Back To Top | #4849
    Registered User IONUTBLV's Avatar
    După 6 luni. http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4b6e9e4765.jpg

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    Nu dispreţui lucrurile mici; o lumânare poate face oricând ceea ce nu poate face soarele niciodată:
    să lumineze în întuneric.

10. Back To Top | #4850
    Quote Originally Posted by MoshuXXL View Post
    Eu am câștigat aproximativ o oră de ecran aprins după schimbarea bateriei.
    Am fost de dimineata cu el inapoi la ei, aparent e normal sa faca asa. Au fost ok baietii, mi-au aratat un display nou, care inglobeaza si butoanele, si ala facea exact la fel. Nu avea rost sa-l mai schimb, asa ca am ramas cu el asa. Nu stiu care e faza de astea noi au un alt 'feel' fata de alea vechi. M-am jucat si cu unul nou, intr-un magazin, si nici ala nu facea cum face asta.

In fine, fuck it.

11. Back To Top | #4851
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Nu inteleg de ce ai ales schimbarea ecranului daca nu aveai probleme. Bateria si ura si la gara. Ce-i original, original ramane.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

12. Back To Top | #4852
    Nu a ales el. Eu acum un an cand am schimbat ecranul, mi-au schimbat si bateria pentru ca cica asta e instructajul de la Samsung. Ca sunt lipite sau ceva de genul. Dar chiar si asa, schimbarea ecranului e de bun augur, a scapat de burn in-ul existent. Cu toate astea, desi intrarile astea in garantie cu usurinta sunt de salutat, nu trebuie uitat ca in final costul reparatiei oricum il vedem in pretul de achizitie mai mare al echipamentelor.

13. Back To Top | #4853
    Cum a spus si ams, eu nu am reclamat nimic de display, era in stare perfecta, n-am vazut sa aiba niciun burn-in. Cand mi-au dat tel inapoi am vazut ca l-au schimbat. Nu stiu exact care e faza, spre expl unui coleg care a mers astazi cu un S8 cu probleme la camera frontala i-au schimbat camera+baterie+display pe motiv ca are nu stiu ce banda care se uzeaza la desfacere (?!).

De original oricum e original. Display-ul cred ca e 3/4 din telefon, vine cu tot cu butoane si rama metalica laterala. Cred ca fac si ei 'vanzare' pe garantie

14. Back To Top | #4854
    M-am cam razgandit cu schimbatul bateriei. La voi cat tin astea noi?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Samsung Galaxy S7-screenshot_20180406-192126.jpg   Samsung Galaxy S7-screenshot_20180406-192130.jpg  

15. Back To Top | #4855
    Tine prea bine a ta, sincer nu stiu cum reusesti. Personal am vazut o imbunatatire, insa nu majora. As estima un 15% improvement fata de bateria veche.

16. Back To Top | #4856
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Quote Originally Posted by EQUANT View Post
    Tine prea bine a ta, sincer nu stiu cum reusesti. Personal am vazut o imbunatatire, insa nu majora. As estima un 15% improvement fata de bateria veche.
    Unde ai fost cu el in service? La care sediu mai exact?

17. Back To Top | #4857
    Samsung Plaza, Apaca. Iuliu maniu nr. 7 parca e adresa.

18. Back To Top | #4858
    Registered User dx11's Avatar
    Cam asa arata reclamele minunate. In coltul de jos: ad services. Cum pot scapa de ele ?http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c33cb4651b.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Foloseste VOUCHERUL WMHC88VO si beneficiezi de 1% DISCOUNT la orice comanda PC GARAGE

19. Back To Top | #4859
    Sterge toate aplicatiile suspecte.

20. Back To Top | #4860
    Baterie schimbata acum 1 sapt, acum imi apare in Phone Info:
    Discharge Cycles: 536
    Battery health: 98%

Imediat dupa ce au schimbat-o m-am uitat si zicea 0 charge cycles si 99.x % health. Cred ca e dusa cu pluta si aplicatia asta

1.  
Page 243 of 243 FirstFirst ... 143193233240241242243

Bookmarks

Bookmarks