Page 80 of 80 FirstFirst ... 307077787980
Results 1,581 to 1,598 of 1598

Thread: Samsung Galaxy S8

1. Back To Top | #1581
    Quote Originally Posted by cristee View Post
    Vizibil doar ceasul de pe lockscreen este diferit. Altceva nu am observat
    Ce are diferit ..ca nu am observat

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

2. Back To Top | #1582
    Va salut!
    Root are cineva pe S8 plus?
    Device 1: LG N5
    ROM: SLIMKAT 4.4
    Device 2 : Nexus 7 2012

3. Back To Top | #1583
    Root S8/S8+ =tripp knox= pa...pa garantie , iaca de ce e mai bine fara Samsung...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

4. Back To Top | #1584
    Da la ce iti mai trebuie root la s8?????

5. Back To Top | #1585
    Doar că sa te distrezi
    ..atat

6. Back To Top | #1586
    Registered User
    Mă ajuta cineva cu emoji-urile?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4160 @3.6GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Zalman Z3 || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

7. Back To Top | #1587
    Quote Originally Posted by rocadasta View Post
    Va salut!
    Root are cineva pe S8 plus?
    Pe bune acum...de ce vrei sa faci root?

8. Back To Top | #1588
    Quote Originally Posted by lynxbell01 View Post
    Da la ce iti mai trebuie root la s8?????

Root= titanium (backup/restore la aplicatii si datele acestora), AdAway (fara reclame), twrp (nandroid backup) etc. + ar fi singurul tel pe care sa nu fac root Samsung Galaxy S8
    Chestia cu knox o stiu.
    Softbrick se poate repara iar hardbrick (placa de baza arsa) nu mai contează knox.
    Device 1: LG N5
    Device 2 : Nexus 7 2012

9. Back To Top | #1589
    Registered User cristee's Avatar
    Quote Originally Posted by lynxbell01 View Post
    Ce are diferit ..ca nu am observat

E mai mare si inainte avea un efect de coborâre. Cel puțin al meu.
    Galacsy ESS Eight

10. Back To Top | #1590
    va deranjez cu o intrebare: cei care aveti un s8 sau s8+ si il tineti fara husa... intampinati si voi probleme cu faptul ca se zgarie foarte usor? Mi se pare strigator la cer pt un telefon de 4.000 de lei sa se zgarie din absolut nimic. M-a scos din sarite acum cand il stergeam cu o carpa din microfibra cu care sterg si ochelarii...si s-a zgariat vazand cu ochii. Nu imi dau seama ce o fi fost, dar efectiv a aparut brusc o zgarietura fina vizibila la lumina pe ecranul din fata si vreo 2 pe spate.

11. Back To Top | #1591
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Toate se zgarie: s8, lg g6, s7 edge, iphone 7 , absolut toate. Nu s-a inventat o sticla care nu se zgarie (doar cristalul safir nu se zgarie usor dar e foarte scump- doar htc mi se pare ca are un model). Unii spun ca telefonul lor nu se se zgarie, dar nu observa ei (cele mai fine linii se observa doar la un anumit unghi, in lumina). De aceea trebuie sa-i pui folie. Sau daca nu suporti folia, treci cu vedere zgarieturile. Dar nu isi bate nimeni joc de tine, pur si simplu aici s-a ajuns cu tehnica. Daca descoperi o noua formula chimica pentru o sticla care sa fie mai rezistenta, milionar ajungi.

P.S. Nu s-a zgariat de la carpa cu care ai sters, mai mult ca sigur a prins cateva fire de praf (nisip foarte fin). Astea nu se zgarie de la chei, cutite etc, ci de la banalele fire de nisip/praf (care sunt imposibil de eliminat in totalitate- nu traim in mediu steril)
    Time is on my side

12. Back To Top | #1592
    As intelege daca nu ar promova sticla de pe s8 ca fiind cea mai rezistenta ever. Or mie mi se pare ca e reclama mincinoasa asta. Sa spuna clar - sticla se zgarie de la cele mai mici firicele de praf si asta este. Sau sa nu mai faca nici o referire la rezistenta sticlei, pentru ca in mod evident e o pacaleala. Un prieten are un s6 de mai bine de un an si nu am vazut pe al lui asemenea zgarieturi ca pe s8-ul meu de 2 saptamani.

13. Back To Top | #1593
    Banuiesc ca habar nu ai cat are nisipul on Mohs scale...
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

14. Back To Top | #1594
    Registered User
    Eu am taiat cu cuterul colturile la folia alien ca se tot dezlipeau cu ea montata pe telefon, am ridicat putin folia si nu are nimic, nu stiu cum sa se zgarie de la praf atat timp cat varful cuterului nu a afectat.

Dupa noul update nu am observat nici o schimbare majora, parca sa zic ca focalizeaza mai repede camera doar atat

15. Back To Top | #1595
    EnhanceD SpEEdY's Avatar
    DarkSun a pus punctul pe i. Nu inteleg de ce mai exista posturi de genul "nu stiu cum sa se zgarie de la praf atata timp cat varful cuterului nu a afectat". Tu crezi ca varful cutterului daca este ascutit are duritatea necesara? Da-i un search pe google dupa Mohs Scale si o sa intelegi de ce nu se zgarie de la cutter.

16. Back To Top | #1596
    Ca e praf, nisip, cutter...din observatiile mele si ce am mai reusit sa citesc pe subiect...pare destul de clar ca sticla folosita pe s8 se zgarie foarte usor. Incomparabil mai usor decat in cazul oricarui samsung de pana acum. Ma uitam la A5-ul pe care il am de 2 ani si nu are vreo zgarietura cum am sesizat ca are s8 plus-ul pe care il folosesc de 2 saptamani.
    Daca o sa ne resemnam cu asta...sunt convins ca cei de la samsung o sa se bucure sa scape cu un astfel de fail. Cum ar fi facut-o si in cazul bateriilor de la note daca nu se ajungea la atata valva.

17. Back To Top | #1597
    mihaifogoros orice ar scoate samsung sau apple se va vinde ,telefoanele nu sunt testate pentu client ci pentru ei , le fabrica "cu ceas" astfel incat dintr.un motiv sau o problema sa te arda la buzunar la service sau altul nou , se mai bazeaza si pe clienti retardati care au devenit fideli si nu vad decat partile pozitive pentru ca sunt cele mai bune simplu fara motiv , un telefon de 1k euro se zgarie/sparge/strica/acumulator praf mai rau decat unul la 100 euro , procentul clientilor pe care ii deranjeaza aspectul si au un minim de logica/judecata e mic si nu merita luat in seama

18. Back To Top | #1598
    Registered User
    Folosesc si eu S8-ul de o saptamana si sunt multumit pana acum de el. Nu stiu ce e asa mare problema cu senzorul de amprenta ca eu chiar ma descurc cu el. Se intampla foarte rar sa nu imi ia amprenta, dar se poate ajunge usor tinand telefonul doar in mana dreapta pana la senzor. Comparativ cu iPhone 6, este un upgrade din toate punctele de vedere. Ecranul e fenomenal, bateria e ok(ajung seara cu baterie acasa, ceea ce e in regula), se misca bine momentan(la urmatorul update ma astept sa devina lent, probabil o sa raman pe 7.0). Camera nu prea imi place pe noapte (mi se pare ca scoate extrem de mult zgomot). Overall sunt multumit de achizitie.
    BTW, folia de sticla de la Cellara e chiar ok (merge sa folosesc chiar si Force Touch-ul). Ce aplicatii mai folositi? Merita schimbat launcher-ul?
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4160 @3.6GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Zalman Z3 || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

1.  
Page 80 of 80 FirstFirst ... 307077787980

Bookmarks

Bookmarks