brat Samsung Galaxy S (i9000) - discutii generale - Page 1517
Thread Introduction
Aici veti discuta TOT ce este legat de Samsung Galaxy S (I), mai putin despre aplicatii. NU se mai deschid alte thread-uri despre Samsung Galaxy S (I).
Discutiile despre aplicatii se fac Aici !!

ATENTIE! De astazi, 1 MARTIE 2011 Cine va mai pune intrebari la care se gaseste raspuns in acest thread introduction va primi ban instant pentru o perioada determinata in functie si de infractiunile primite anterior.

Modemuri : Aici
Stock firmware's/ROM's : Aici
Stock APK's : Aici
Ce este ROMul deoxed si oxed : Aici
Codurile secrete accesibile de la dialpad pt SGS Aici -
Inainte de orice, /efs backup:Aici
Accesare Download Mode/Recovery Mode: Aici
Accesare Download Mode, metoda hardware, in caz ca orice altceva esueaza : Aici
RAZ-3-Button UNiVERSAL Combo FiX (se aplica daca nu se poate intra in recovery/download mode): Aici
Unlock (pt. telefoanele blocate in retea): Aici
Flash clean I9000XFJS2 (Froyo 2.2.1) firmware oficial pentru Vodafone RO / Orange RO cu Odin: Aici
Root folosind [CF-Root v1.3] pentru JPY/JS3/JS2/JS5 // Instalare kernel custom SpeedMod (by Hardcore) pentru JPY/JS3/JS2/JS5:Aici
Update oficial prin kies + kies patcher: Aici
Despre baterie si de ce nu arata 100% cand il scoti de la incarcat: Aici
Cele mai frecvente intrebari pe xda:Aici
Tutorial instalare 2.3.3 JVK :Aici

Inainte de a pune vreo intrebare folositi functia SEARCH si vizitati link-urile de mai sus !
Page 1517 of 1786 FirstFirst ... 51710171417146715071514151515161517151815191520152715671617 ... LastLast
Results 30,321 to 30,340 of 35715

Thread: Samsung Galaxy S (i9000) - discutii generale

Registered User
    Salutare, am si eu o intrebare. De cateva luni bune sunt pe miui, si sunt destul de multumit, insa maine plec pt revelion si as vrea sa am tvout (s-a dovedit a fi foarte bun in dimineata de 1 anul trecut, un film usurel etc). Pe miui nu exista asa ceva, normal ca tot din vina lu samsung, asa ca as vrea sa va intreb care este cel mai bun rom de 2.3.x in ultima vreme?
    Dupa 1 probabil ca o sa dau restore la backupul pe care deja m-am apucat sa il fac, asa ca romul il tin doar 4-5 zile. Nu ma intereseaza sa ma tina bateria foarte mult, ca nu ma duc la stână, vreau doar sa fie fc cat mai putine spre deloc

Multumesc frumos,
    Geooo

Invingator Pufosul's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Ce inseamna fc?

Program afiliere PC Garage

Codul tau de afiliere pentru campania Da pe goarna si iesi pe plus este Z524S8FJ. Cei care folosesc voucherul tau primesc un discount de 1,00% iar tie iti oferim inca 2,00% din valoarea cumparaturilor facute de ei in vouchere cadou PC Garage. Simplu!

Registered User
    Quote Originally Posted by Pufosul View Post
    Ce inseamna fc?
    fc=force close

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

a incercat cineva ultima versiune demiui v4 pt i9000 , ce buguri are?

Registered User Gaby20's Avatar
    se pare ca o sa avem update in prima parte a anului 2012 dar nu este vorba de ics.
    Value Pack Update (VPU)

• Improved Web Browser Experience

• Improved Multi-tasking

• Smoother User Interface (UI) look close to the ICS

• New Widgets to increase productivity

• Performance Enhancements & Bug Fixes

sa speram ca de aceasta data cei de la samsung nu o dau in bara.

Registered User
    Quote Originally Posted by Gaby20 View Post
    se pare ca o sa avem update in prima parte a anului 2012 dar nu este vorba de ics.
    Value Pack Update (VPU)

• Improved Web Browser Experience

• Improved Multi-tasking

• Smoother User Interface (UI) look close to the ICS

• New Widgets to increase productivity

• Performance Enhancements & Bug Fixes

sa speram ca de aceasta data cei de la samsung nu o dau in bara.

e o traducere proasta, vezi aici: [UPDATE] Galaxy S And Tab Will Probably Get Ice Cream Sandwich “Lite” | xda-developers

Registered User _-livio-_'s Avatar
    nu e nimic oficial, e mai degraba un zvon, mai ales ca e data aceeasi sursa peste tot.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG
    nu-mi dati add pe mess

Antibăsist MYSTIK's Avatar
    daca ar scoate 4.0 fata touchwiz as fi mult mai bucuros decat daca l-ar scoate cu. give me vanilla android, ffs. tw e facut ca sa ia ochii imbecilului, shiny, sparkly gay shit pentru manelisti si homo.

softul de pe galaxy nexus s e perfect in simplitatea lui. ce dracu tot fac astia de la samsung, motorola etc custom UI, nu pot sa inteleg. mananca resurse aiurea, creeaza incompatibilitati si dureaza o gramada sa faca update-uri, pe cand versiunea de android simpla e gata imediat, fara alte cacaturi.

daca ii freaca atat de tare sa scoata bling bling-uri, sa faca dupa ce lanseaza versiunea simpla de android, un fel de homo sparkle pack pentru poponari, manelisti si hipsteri. iar pentru aia normali la cap, sa lase versiunea de android asa cum e ea, ca e numai buna. am lucrat cu android stock pe niste telefoane prototip si mi-a placut aspectul standard tocmai pentru ca e facut cu cap.
    Last edited by MYSTIK; 29-12-2011 at 01:13.
    Esti basist? Stai jos, ai nota 6... 6%.

Alarma, redevin rational,
    Propagandistul scarbos e cel mai prost animal.

Registered User mosiso's Avatar
    Daca ii fac overclock la un i9001, i se poate intampla ceva rau ?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Nick anterior: draq2004 Dmo.Mihai's Avatar
    Quote Originally Posted by santino88 View Post
    Salut din nou. De cateva ore am pe telefon ultima varianta de 2.3.6 JW1 + kernel semapore 2.3.0 la 1.2 ghz + ext4 si pot sa afirm ca e cea mai rapida combinatie testata vreodata de mine. Ca reper scoate 2400-2500 in quadrant , ceea ce cred ca e respectabil. Se misca vizibil mai bine in browser, in meniu, si pentru cine intereseaza, gta3 ( vers 1.2) merge aproape flawless ( cu aplicatia chainfire 3d instalata ). De baterie nu stiu sa va spun acu, dar daca intreaba cineva revin zilele viitoare cu un raspuns. Sper ca am fost de ajutor.
    ma poti indruma si pe mine sa pun acelasi lucru ca tine ?
    Asigurari Casco , RCA , de sanatate si de locuinta la cele mai mici preturi !!! 0784100524 sau 0724960024

Registered User yo8rze's Avatar
    Va salut! Poate cineva sa-mi spuna care e ultima versiune stock orange? Multumesc.

Registered User
    intrebare rapida:

am un prieten cu galaxy S1 si are froyo pe el. daca vrea sa isi faca update the GB la un 2.3.5 sa zicem JVS sau JVT ( care din ele e mai buna apropo ? ) ce anume trebuie sa faca ?
    am inteles ca trebuie sa bifeze update bootloader dar ii trebuie neaparat si sa dea factory defaults sau merge si fara ?

Registered User Arise's Avatar
    Quote Originally Posted by geooo View Post
    De cateva luni bune sunt pe miui, si sunt destul de multumit, insa maine plec pt revelion si as vrea sa am tvout (s-a dovedit a fi foarte bun in dimineata de 1 anul trecut, un film usurel etc).[...] Pe miui nu exista asa ceva, normal ca tot din vina lu samsung[...]
    Multumesc frumos,
    Geooo
    Cum naigba e Samsung de vină pentru că nu există suport de TVOUT pe MIUI?

Registered User kriskrs's Avatar
    A incercat careva CoPilot Live Premium? Pareri?

Registered User
    baieti sa va intreb ceva daca nu mai am loc pe telefon si sa zic ca terebuie sa downladez 500mb si el nu mi baga pe card imi zice ca trebuie sa sterg ceva de pe telefon.Exista vreo comanda care sa puna automat pe card sau macar sai dau eu manual care sa o puna pe card .va rog

Nick anterior: florin18dragos mfd23's Avatar
    Quote Originally Posted by mosiso View Post
    Daca ii fac overclock la un i9001, i se poate intampla ceva rau ?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
    In cel mai rau caz , poate face pipi pe el. Poti incerca , nu ai nimic de pierdut. Duce , ca are de unde

Registered User sosodemi's Avatar
    In cel mai rau caz , poate face pipi pe el. Poti incerca , nu ai nimic de pierdut. Duce , ca are de unde
    tot ce ii posibil sa tot ti se restarteze daca ii faci overclock,se va incalzi...
    ps/ daca vreti firmware cautati pe i9001.blogspot.com plus poti invata sa faci upgrade la firmware,pentru incepatori mic-mare rezumat de pe net..(xda,samfirm,blabla,etc)

Nick anterior: florin18dragos mfd23's Avatar
    @sosodemi , aici este topic I9000. Si cei care sunt activi aici pe forum stiu suficiente surse dupa care putem descarca tot ce trebuie pentru SGS. In legatura cu OV , noile kernel-uri sunt mai stabile si pot rula fin de la 1200 mhz in sus. Acum depinde si de necesitatile fiecarui utilizator. Altii prefera sa ramana la valori normale , iar cei care vor mai mult pot face OV. Inainte , da , restartari si blocaje , dar asta face parte din trecut si , multumim pt initiativa ta , oricum .

Registered User z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by serj1996 View Post
    baieti sa va intreb ceva daca nu mai am loc pe telefon si sa zic ca terebuie sa downladez 500mb si el nu mi baga pe card imi zice ca trebuie sa sterg ceva de pe telefon.Exista vreo comanda care sa puna automat pe card sau macar sai dau eu manual care sa o puna pe card .va rog
    am gasit o rezolvare ca sa zic asa : settings/applications/manage applications .. dai pe oricare aplicatie de la downloaded si ai posibilitatea "move to phone/SD card". tot e mai bine decat nimic.

Registered User
    Deci sa inteleg ca nu stie nimeni de pe forum cum sa muti un joc de exemlu Asphalt 6 pe card si sa functioneze.

Registered User z3wl's Avatar
    ti-am explicat mai sus cum. bineinteles asta poti face doar daca aplicatia e deja instalata. o poti muta pe card sau pe telefon unde ai tu nevoie.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post