brat Samsung Galaxy S II (i9100) - Page 548
Page 548 of 881 FirstFirst ... 48448498538545546547548549550551558598648 ... LastLast
Results 10,941 to 10,960 of 17615

Thread: Samsung Galaxy S II (i9100)

Registered User
    Quote Originally Posted by coldone View Post
    ) Ce o merge asa bine, nu stiu.
    Te tine bine bateria cu toate programele alea instalate?
    Dupa ce am sa scot toate programele care nu le folosesc gen "game hub" eu zic k o sa ma tina bateria suficient
    Abia l-am pus oricum este o diferenta majora, parerea mea.
    Singurul lucru care nu mi`a placut au fost rami care stau intre 450-550 dar nu am optimizat nimic inca..se poate si mai bine

Registered User Iiii's Avatar
    Sau am gresit sa fac upgrade-ul sau e ceva normal sa ramana totul ca inainte ..? Adica agenda, aplicatii, poze , etc.

Registered User
    Gaseste ultima versiune Sygic ca cea pe care o ai tu nu e optimizata pentru ics si ramane calcularea rutei blocata. Eu m-am bazat intotdeauna pe Sygic. Am fost pana la Praga si inapo cu el. Am vizitat Praga si Budapesta bazandu-ma pe el. In Bucuresti pana acum nu m-a dezamagit. Din punctul meu de vedere este per total mai bun ca igo nu si la harti.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Registered User
    Si totusi de ce mi se blocheaza filmele flash. Nu au un interval. Cateodata merg jumatate cateodata cateva minute. AM INCERCAT FOARTE MULTE ROMURI SI KERNEL TOT ASA FACE. VREO IDEE

keep calm and ride on Croocodillul's Avatar
    Quote Originally Posted by Luckgav View Post
    Da ce o merge rau nu stiu, zi-ne tu. Folosesc ICS de cam o luna, inainte de LPQ am avut LPH, fara probleme, cu vreo 160 de aplicatii instalate. Sincer am cam terminat-o cu GB. Singurele lucruri care personal ma deranjeaza, ar fi UI si TW launcher, amintesc de acelasi GB, dar sunt deja destule teme pe XDA si launcher-e pe market care sa ma multumeasca. Tot vin unii si sustin ca ICS nu aduce nimic bun, ca au numai probleme. In primul rand, se discuta aici si pe thread-ul lui SGS in sute de pagini despre cum sa instalezi un rom cu Odin sau Kies. Iar ICS aduce o viteza in browsing si in utilizarea telefonului substantial imbunatatita raportat la GB. Cine nu recunoaste sau observa treaba asta si are probleme cu lag-urile sau cu faptul ca bateria tine cu o jumate de ora sau o ora mai putin la utilizare intensa(da asta e adevarat, tine ceva mai putin), va trebui sa se mute la thread-ul cu marul muscat, la baietii cu ''muschi''.
    Nici mie nu mi-a plăcut ICS dar asta nu m-a făcut să-i fac stupizi indirect pe cei cărora le place.

LA4 (exceptând un bug cu un fel de restart alt telefonului, zic "un fel" deoarece nu mi se restarteză ca să fiu nevoit să introduc pin-ul) merge incomparabil mai bine cu ICS-ul folosit de mine. Bine, era LPB...

Şi da, ştiu să folosesc un ODIN...

Am ajuns şi eu la concluzia că acelaşi soft se comportă DIFERIT dacă e să comparăm mai multe S2-uri. Sunt prea multe variabile ca să poţi trage o concluzie clară...

K2K
    K2K is offline
    Registered User K2K's Avatar
    Sunetul e stereo, se foloseste de ambele microfoane; verificati setarile de la camera. Cei care fac update la ics recomand sa se faca pe curat. Eu am formatat/ curatat tot si nu am intampinat nici o problema. Bateria tine ok si e stabil. Inca putin si majoritatea aplicatiilor primesc update si nu vor exista atatea incompatibilitati(legate de soft).

Registered User shimizoo's Avatar
    Quote Originally Posted by smentoma View Post
    Si totusi de ce mi se blocheaza filmele flash. Nu au un interval. Cateodata merg jumatate cateodata cateva minute. AM INCERCAT FOARTE MULTE ROMURI SI KERNEL TOT ASA FACE. VREO IDEE

O fi ceva hardware , poate se incinge ceva prin el.

Registered User puiradu's Avatar
    Quote Originally Posted by puiradu View Post
    Salutare. Am pus si eu 4.0.3, varianta Polonia. Observ ca in setari la Player Muzica exista optiunea versuri. Am bifat acea optiune dar nu afiseaza nimic la o melodie la care am si versurile in format lrc. Mentionez ca atat versurile cat si melodia au acelasi nume. Unde gresesc? Ma poate lumina cineva despre cum functioneaza optiunea respectiva?
    Multumesc!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-2
    Stie cineva ce am intebat mai sus?

Sent from my GT-I9100 using Xparent Green Tapatalk
    Where there's faith in the future there's hope in the present!

Registered User
    Quote Originally Posted by shimizoo View Post
    O fi ceva hardware , poate se incinge ceva prin el.
    Nu se incinge nimic. Totul merge perfect numai continutul flash se blocheaza. Va ca si html5 se blocheaza.

Registered User
    salut
    am si eu nevoie de harti mai noi...pentru bulgaria , grecia ,, si italia pentru igo
    mersi anticipat...daca ma poate ajuta cineva
    ady_m33

Registered User crya's Avatar
    Din punctul meu de vedere este per total mai bun ca igo nu si la harti.
    inseamna ca e bun pe varza daca nu la harti . Aseara am instalat si eu de curiozitate mult laudatul sygic si concluzia pentru harta Romaniei este una singura : e jale !
    In orase ca Buzaul sau Ploiestiul abia apar denumirile catorva strazi...mentionez ca harta Romaniei are 19.5 mb si cred ca este ultima varianta pentru ca am descarcat-o cu Sygicul instalat din Market.
    Deocamdata IGO ramane sfant chiar daca sacadeaza doar in meniu, cu harti pe care te poti baza

Registered User
    Quote Originally Posted by Croocodillul View Post
    Nici mie nu mi-a plăcut ICS dar asta nu m-a făcut să-i fac stupizi indirect pe cei cărora le place.

LA4 (exceptând un bug cu un fel de restart alt telefonului, zic "un fel" deoarece nu mi se restarteză ca să fiu nevoit să introduc pin-ul) merge incomparabil mai bine cu ICS-ul folosit de mine. Bine, era LPB...

Şi da, ştiu să folosesc un ODIN...

Am ajuns şi eu la concluzia că acelaşi soft se comportă DIFERIT dacă e să comparăm mai multe S2-uri. Sunt prea multe variabile ca să poţi trage o concluzie clară...
    La LPB am renuntat si eu repede, dupa vreo 2 zile de utilizare, avea ceva bug-uri, cel mai groaznic pt mine aparea pe partea de telefonie, functie de baza. Incearca LPQ si ai sa vezi ca s-au schimbat destule si in bine.

My phone

Registered User
    Samsung a publicat mult asteptata sursa. Vom avea custom kernel pe ics. Tineti-ne si pe noi la curent cu progresul cm9.

Registered User
    Salut

Cine vrea sa incerce un CustomRom ICS ii recomand ROM - (16 March 2012) TurkbeyRom Ics V1 4.0.3 Blue-Black Themed XXLPQ ONL0NE - xda-developers. L-am instalat de ieri si pana acum este OK.

Registered User
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.png 
Views:	144 
Size:	162.9 KB 
ID:	934703
    dispozitivul dumneavoastra nu accepta upgrade de software prin intremediul kies

versiune android 2.3.3

a mai patit cineva ?
    o solutie ?

Registered User
    Samsung a publicat mult asteptata sursa. Vom avea custom kernel pe ics. Tineti-ne si pe noi la curent cu progresul cm9.

Sursa?

Registered User

Registered User
    sau asta Samsung Releases ICS Kernel Source–Let the Games Begin! | xda-developers

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

Abia astept urmatoarele nightly de CM 9

Registered User mrjay's Avatar
    Quote Originally Posted by broskoyuu View Post
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.png 
Views:	144 
Size:	162.9 KB 
ID:	934703
    dispozitivul dumneavoastra nu accepta upgrade de software prin intremediul kies

versiune android 2.3.3

a mai patit cineva ?
    o solutie ?
    esti sigur ca e ROM de Orange RO?
    nu prea pare. Orange are KL1 acum si inainte a fost KJ3 cel oficial cu care au venit primele SGS2.
    Get 2GB Free Cloud Storage with Dropbox!
    Primiti si voi si eu 250MB in plus pe langa cei 2GB standard, daca va inregistrati de pe linkul din home!

D3 & Hearthstone Battletag: mrjay#1195

Desk Diver Cypher's Avatar
    Tot KJ3 se numea si la Orange? Asa se numeste si la Vodafone.
    ORO e Orange Romania dar poate fi doar CSC-ul de ORO.
    Cumpar GTA V - PS3

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

1.