Page 70 of 127 FirstFirst ... 20606768697071727380120 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 2527

Thread: Samsung Galaxy NOTE

1. Back To Top | #1381
    Registered User
    Quote Originally Posted by k_mikaze View Post
    Fa root, nu te mai chinui cu tot felul de aplicatii ca sa inchizi alte aplicatii..pur si simplu cu SystemApp remover sau root uninstaller dezinstalezi aplicatiile inutile.Ideea e ca aplicatia cu care ingheti va fi tot timpul deschisa si va consuma resurse.
    ........................................................................
    Tu decizi ce pastrezi sau scoti, in functie de necesitati.
    Multumesc k_mikaze! Sunt hotarat sa fac root, am citit destul, numai ca la intervale mai mari de timp si nu am o viziune de ansamblu cristalizata asupra acestei operatii. Nu mai stiu ce metoda sa folosesc ca sa nu imi apara triunghiul galben, foarte multe tutoriale sunt vechi sau se ocupa direct de root pentru ICS. Nu imi este clar daca trebuie sa fac intai un downgrade la o varianta mai veche decat Gingerbread 2.3.6. Nu am gasit nici de unde sa downloadez versiunea de GB stock pe care o am.
    Acum am pe telefon:
    Model Number: GT-N7000
    Android Version: 2.3.6
    Baseband Version: N7000XXLA4
    Kernal Version: 2.6.35.7-N7000XXLA6-CL907341 dpi@DELL174#2
    Build Number: GINGERBREAD.XXLA6
    Iar Kies imi arata:
    PDA:LA6 / PHONE:LA4 / CSC:LA1 (COA)

M-ar ajuta mult o indrumare verificata si concisa pe care sa o urmez punct cu punct. Multumesc anticipat!

2. Back To Top | #1382
    Este foarte usor sa faci root, mai ales la GB.
    Pui CF Kernel de AICI cu odin.Nu iti va arata triunghi. Vezi ca este un zip, il dezarhivezi si vei avea un fisier.tar.Acela il pui la PDA in odin.
    Acum ai acces la CWM recovery si root.
    In continuare iti recomand sa pui abbysnote kernel. il iei de AICI . Nu conteaza ce versiune iei, toate sunt la fel, difera doar chestii de interfata.
    Ca si rom, pentru GB iti recomand CheckRom .
    Pentru ICS, nu stiu ce sa zic, personal am mai multe preferinte
    Criskelo si KingDroid.
    Kernel pentru rom ICS recomand Franco r4 sau r6.

3. Back To Top | #1383
    Registered User
    Este foarte usor sa faci root, mai ales la GB.
    Pui CF Kernel de AICI cu odin.Nu iti va arata triunghi. Vezi ca este un zip, il dezarhivezi si vei avea un fisier.tar.Acela il pui la PDA in odin.
    Acum ai acces la CWM recovery si root.
    In continuare iti recomand sa pui abbysnote kernel. il iei de AICI . Nu conteaza ce versiune iei, toate sunt la fel, difera doar chestii de interfata.
    Ca si rom, pentru GB iti recomand CheckRom .
    Pentru ICS, nu stiu ce sa zic, personal am mai multe preferinte
    Criskelo si KingDroid.
    Kernel pentru rom ICS recomand Franco r4 sau r6.
    Multumesc k_mikaze! Saptamana viitoare imi voi sufleca manecile si voi trece la treaba sa fac root pe Gingerbread.
    Deocamdata nu ma intereseaza ICS cel putin din motive de durata baterie.
    Ce se intampla daca ma opresc dupa ce pun CF Kernel, castigand numai root si system recovery si nu mai pun abbysnote kernel?
    Presupun ca interfata actuala de la GB2.3.6 se pierde oricum, adevarat?
    Nu pot sa pastrez ROM-ul stock actual si sa dezinstalez eu aplicatiile de care nu am nevoie? Ce avantaje are CheckRom-ul?

4. Back To Top | #1384
    Registered User
    Revin cu intrebarea, LQ3 prin ce metoda se poate root-a?

5. Back To Top | #1385
    Registered User
    Asa.

6. Back To Top | #1386
    Încă o dată....cel mai uşor e să pui un kernel pentru root. E gata în câteva secunde.
    @longhaul abbysnote kernel permite overclocking şi undervolting ceea ce cf root nu permite. Mai e vorba şi de scheduler....module. ..abbysnote kernel se mişcă cel mai bine pe gb

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
    Smart phones, dumb people.

7. Back To Top | #1387
    Nick anterior: thehangover
    Care este metoda cea mai sigura prin care pot reveni la gingebread 2.3.6 de la ics 4.0.3?

8. Back To Top | #1388
    Daca vrei sa revii la stock,pune cu odin,inclusiv cu pit repartition.
    Daca vrei un rom.custom,pune abbysnote kernel,da reboot to recovery si abia de acum poti da wipe si instalare la romul custom.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

Am o veste proasta, azi mi-am scapat note-ul cu display-ul in jos pe un colt metalic. Gorilla glass a ramas intacta, in schimb displayul pe interior e facut praf .
    Acum ma uit sa vad cat ma costa un display.
    Poate cineva sa imi spuna daca ASTA e bun?Totusi pretul e cam mic, desi omul spune ca e original samsung.
    Decat sa dau 7-800 pe un display, mai bine mai astept si imi iau altceva.
    Daca aveti alte surse pt display, va rog sa postati aici. Multumesc.

9. Back To Top | #1389
    Registered User
    din ce vad, e din bucuresti. Tu de unde esti?...ca ai putea sa demontezi de la telefonul tau display-ul si sa te duci cu el in batista si sa verifici daca e la fel, atat cat se poate vizual.
    Daca ai nevoie de manualul serivice al telefonului ti-l pot da eu cu placere.

10. Back To Top | #1390
    Registered User
    Quote Originally Posted by Berti View Post
    .... am incercat varianta lui Dr. Ketan, cea cu CWM si SU pe SD card, totul merge brici... dar dupa reboot, verific si nu-i root-at. Are cineva vreo sugestie?

Cum ziceam si mai devreme, varianta asta am incercat-o... chiar inca o data dupa ce mi-ati recomandat-o. Dupa ce rulez SU-Busybox-installer.zip imi da Install from sdcard complete. Dar cand testez cu Root check basic, imi spune This device does not have proper root acces.

N-as instala un kernel custom, imi place cum ruleaza cel stock. Alte sugestii? Multumesc!

11. Back To Top | #1391
    Cf root este stock.doar ca are cwm si root.si crede-ma ca stock se misca aiurea
    Mda.am vorbit cu omul si nu mai are pe stock. Asta cred ca il dau la piese si iau altul...sa vad.ma mai gandesc.

12. Back To Top | #1392
    Registered User
    Mai asteapta ca in toamna poate apare Note 2.
    Ti-l vindeam eu pe al meu, ca e virgin suta la suta, insa nu am ce sa-mi iau altceva. S3 imi place, insa e mic ecranul si nu ma aranjeaza.

13. Back To Top | #1393
    Desk Diver Cypher's Avatar
    Quote Originally Posted by mesersmith View Post
    S3 imi place, insa e mic ecranul si nu ma aranjeaza.
    Nu aud asta prea des.

BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic Anti-Magnetique
    LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    Sector Diver 600 Automatic Limited Edition
    Tissot PRC 200
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M

Holy Grail - DOXA SUB

14. Back To Top | #1394
    Registered User
    Pai lucrul asta nu ai cum sa-l auzi decat de la cei care au si sunt obisnuiti cu ecrane mai mari decat cel al S3-ului.
    Telefonul imi place f tare, insa ecranul mi se pare mic.
    Si ca sa intelegi ce spun, ia in mana acum un telefon cu ecranul mai mic cu 0.5 inch(1.27cm) decat cel al telefonului tau actual si ai sa intelegi.
    Daca porti un Note o saptamana, crede-ma ca le dai foc teelfoanelor pe care le ai acum, ca in reclama aia cu nu stiu ce model de Renault.
    Si nu pentru ca telefoanele tale nu ar fi bune, ci pentru ca te vei obisnui cu un ecran intr-adevar generos.

15. Back To Top | #1395
    Desk Diver Cypher's Avatar
    Stiu stiu,m-ma jucat destul de mult cu Note.
    Cand mi-am luat S2-ul,veneam de la S1 si mi se parea gigant. Iar imediat am tinut prima oara Note-ul,S2-ul era o jucarie ) desi si S2 mi se parea mare pe atunci.
    Kosmocos stie :d

Sent from the Dark Side using the Force

BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic Anti-Magnetique
    LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    Sector Diver 600 Automatic Limited Edition
    Tissot PRC 200
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M

Holy Grail - DOXA SUB

16. Back To Top | #1396
    Registered User tibosee's Avatar
    Cf root este stock.doar ca are cwm si root.si crede-ma ca stock se misca aiurea
    Mda.am vorbit cu omul si nu mai are pe stock. Asta cred ca il dau la piese si iau altul...sa vad.ma mai gandesc.
    Pff.. Și tu ai pățit-o? Ghinion, nu prea avem parte de telefoanele astea, eu l-am vândut urgent pe al meu cu 700 complet full, arăta de 10/10. Dacă știam îl păstram și îl făceam bucăți, ieșeam mai bine și tu la fel la display.

17. Back To Top | #1397
    Registered User
    700 de lei?
    Era ala brick-uit?

18. Back To Top | #1398
    Da....ala brickuit...sa vad ce fac...mai am o promisiune de undeva.....daca nu...imi iau nokia 1100 cu lanterna si radio).sincer,nu dau 200 euro pe un display..mai pun 100 si iau alt note...deja am vazut cateva surse la 1350 lei.....

19. Back To Top | #1399
    Registered User
    1. Revening la tema platilor pentru aplicatii din Play Store, stie cineva cum se poate plati altfel decat cu card bancar, daca din contul prepay nu se poate? In ultima instanta se poate plati cu cash undeva in Romania?

2. A mai auzit cineva despre vreo dezvoltare noua pentru iGo pe SG Note?

20. Back To Top | #1400
    Registered User tibosee's Avatar
    Vezi ce iei, sa nu iei fără imei, au apărut la băieți niște loturi de note și nexus furate, toate fără sticker pe spate, sub baterie. Asta de acum 3-4 luni, și vad ca încă se vând peste tot.. Ele merg dar nu cred ca vrei un telefon ca ăla. Eu am dat 1550 pe unul cu garanție si aproape nou.

1.  
Page 70 of 127 FirstFirst ... 20606768697071727380120 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks