brat Samsung Galaxy NOTE - Page 88
Page 88 of 127 FirstFirst ... 38788586878889909198 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 2527

Thread: Samsung Galaxy NOTE

Registered User
    iti dai seama ca S3 e nava amiral a Samsung si va fi prima care va beneficia de Jelly Bean...cred ca note 2 va veni cu un value pack...sa impace si capra si varza, asta pana cand jb va fi gata pt s3...dupa aceea va veni si pt note2....si cine stie ce alte modele....eu inca nu sunt lamurit cu acel gt i9800...ce ar putea fi....oare sa fie noul nexus?

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

Quote Originally Posted by florin18dragos View Post
    Ha ha ha . Ironicule e de condamnat faptul ca vreau sa merg pe Note 2 si nu pe SGS 3 ?
    nu e de condamnat...e vorba de faptul ca esti foarte "hotarat" ...pana acum ai fost impresionat de s2...apoi de galaxy nexus...apoi de note...acum note 2...pana te hotarasti...cred ca iese s7) si note 5

Registered User
    Telekom - 300 - Thread
    Salut,
    De cateva zile sunt si eu un fericit posesor de SGN.
    Momentan am 2.3.6 si as vrea sa trec pe 4.0.3 ICS oficial, prin Kies (stiu ca asta implica niste riscuri in recovery si sunt dispus sa mi le asum, mai ales ca telefonul este in garantie).

Pentru a putea face revert la soft-ul actual, am niste nelamuriri si sper ca ma puteti ajuta.
    Nu stiu ce soft trebuie downloadat de aici.
    Am atasat ceea ce imi arata telefonul cat si ceea ce imi arata Kies si banuiesc ca softul meu curent este acesta:
    N7000XXLA6--------2.3.6 2011 December---------N7000OXXLA1------------------Open Austria------------------------ Download (al 4-lea din post-ul #3)

Totodata nu cred ca gasesc soft-ul 4.0.3 la care imi va face update (considerand datele de la Country/Carrier...)

Va rog sa imi confirmati ca soft-ul curent este acela mentionat de mine sau, in caz contrar, un ajutor cu versiunea corecta soft-ului meu curent ar fi apreciat

Va multumesc pentru ajutor!

PS: Aveti o recomandare de 4.0.4 oficial cu CSC de Orange Romania? Please share.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails note.png   kies.jpg  

Desk Diver Cypher's Avatar
    Quote Originally Posted by k_mikaze View Post
    iti dai seama ca S3 e nava amiral a Samsung si va fi prima care va beneficia de Jelly Bean...cred ca note 2 va veni cu un value pack...sa impace si capra si varza, asta pana cand jb va fi gata pt s3...dupa aceea va veni si pt note2....si cine stie ce alte modele....eu inca nu sunt lamurit cu acel gt i9800...ce ar putea fi....oare sa fie noul nexus?

nu e de condamnat...e vorba de faptul ca esti foarte "hotarat" ...pana acum ai fost impresionat de s2...apoi de galaxy nexus...apoi de note...acum note 2...pana te hotarasti...cred ca iese s7) si note 5
    Acelasi i9800 a fost scurs si inainte sa iasa S3. Si totusi inca nu se stie daca macar va face urmatorul Nexus Samsung.
    Cumpar GTA V - PS3
    Vand camera marche arrier si display !

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

Nick anterior: florin18dragos mfd23's Avatar
    Quote Originally Posted by k_mikaze View Post

Recunosc... nu prea sunt hotarat

Registered User
    tot samsung va face noul nexus....nu prea vad motorola sa produca..sau cine stie..poate google va risca....htc-ul scade....lg...nici vorba.....momentan samsung e pe val si cred ca va ramane acolo...google are interes sa se asocieze cu nr 1 de pe piata...

Desk Diver Cypher's Avatar
    Daca ai vreo sursa asa sigura spune-ne si noua te rog. E o informatie interesanta
    Asus nu e/era no 1 de pe piata daca e sa o luam statistic si totusi iata-l. Sunt de acord ca Samsung are cele mai multe sanse speculative,dar asta nu inseamna ca Motorola sau HTC nu e in stare sa faca. Sau poate cine stie,Asus va face si un smartphone.

Dar totusi de ce discutam despre Nexus pe topicul Note?
    Cumpar GTA V - PS3
    Vand camera marche arrier si display !

LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic 17 jwls vintage (in renovare)
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M
    HAMILTON Khaki Navy GMT - WR 200M (DE VANZARE)
    Tissot PRC 200

Holy Grail - DOXA SUB

Registered User

Registered User ZiDan's Avatar
    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Daca ai vreo sursa asa sigura spune-ne si noua te rog. E o informatie interesanta
    Asus nu e/era no 1 de pe piata daca e sa o luam statistic si totusi iata-l. Sunt de acord ca Samsung are cele mai multe sanse speculative,dar asta nu inseamna ca Motorola sau HTC nu e in stare sa faca. Sau poate cine stie,Asus va face si un smartphone.

Dar totusi de ce discutam despre Nexus pe topicul Note?
    Motorola e mult mai stabil cu al sau Razr in comparatie cu S2-ul. Pacat ca nu e softul atat de permisiv ca la Samsung. Dar daca vor face urmatorul Nexus, ar trebui sa fie ceva foarte foarte bun.

LE: Scuze de OT, dupa ce am postat am vazut ca suntem pe topicul de Note )

Administrator Colo's Avatar
    I expect nothing. I fear no one. I am free.

Registered User InVari's Avatar
    Se zvonea de anul trecut ca au inceput productia pt aceste paneluri flexibile.

E la fix, tocmai ce au aratat recent niste cercetatori (nu mai stiu de la ce companie) model de baterie ultra thin si flexibila, deci nu mai avem mult si o sa avem deviceuri flexi

A MobileFirmware.com addict and SGS user

Registered User drq928's Avatar
    http://www.hama.co.uk/portal/action*...cleId*29605337

Tocmai mi-am luat adaptorul asta.Nu am simtit niciun fel de lag la redarea filmelor pe tv.
    De mentionat ca era foarte cald telefonul in partea din spate dupa 2 ore de redare 1080p.
    Recomand

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Registered User
    Salutari tuturor posesorilor acestui minunat telefon! As dori sa intreb in legatura cu acest brickbug, caci deja ma cutremur cum se vorbeste despre aceasta situatie: este posibil si in cazul unui factory reset cu *2767*3855# ?

Quote Originally Posted by Luckgav View Post
    Salutari tuturor posesorilor acestui minunat telefon! As dori sa intreb in legatura cu acest brickbug, caci deja ma cutremur cum se vorbeste despre aceasta situatie: este posibil si in cazul unui factory reset cu *2767*3855# ?
    Da e posibil daca softul care il ai in telefon are aceasta vulnerabilitate inclusa. In unele versiuni in 4.0.3 sau 4.0.4 (la S2) erau astfel de probleme.
    Daca ai softul tau original in telefon poti sta linistit totusi.

Registered User
    Deci sa inteleg ca pe Note, incepand cu 4.0.4 s-au sfarsit si problemele legate de brick? Adica problema era doar pe 4.0.3?

Quote Originally Posted by Luckgav View Post
    Deci sa inteleg ca pe Note, incepand cu 4.0.4 s-au sfarsit si problemele legate de brick? Adica problema era doar pe 4.0.3?
    Asta nu mai stiu, nu am apucat sa ma documentez, dar nu am cunostinta de 4.0.4 oficial pe Note.

Registered User todorandaniel's Avatar
    Va salut! Ce parere aveti utilizatorii care aveti de Speedmod kernel despre el ?

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 02:35 ----------

Last edited by todorandaniel; 12-08-2012 at 21:23.
    ...aventura e totul!

Registered User
    Baieti, am reusit sa fac update la Android 4.0.4...si merge. am folosit N7000XXLRI_N7000OXXLP9_N7000XXLRB pentru tarile baltice (de pe sammobile.com) am debifat F.reset din Odin. Facusem update-ul la 403, dar am fost nemultuimit, asa ca am revenit la 236 open europe. de la 236 open (OXA) am updatat la 404 baltic. am ramas surprins ca nu a trebuit sa ii rescriu CSC-ul...asa cum cerea S2-ul. Din primele impresii ...pare ca merge mai bine decit 236 si 403... revin peste vreo citeva zile cu alte impresii... daca vreti sa stiti ceva...va stau la dispozitie...

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Quote Originally Posted by adddi17 View Post
    Salut,
    De cateva zile sunt si eu un fericit posesor de SGN.
    Momentan am 2.3.6 si as vrea sa trec pe 4.0.3 ICS oficial, prin Kies (stiu ca asta implica niste riscuri in recovery si sunt dispus sa mi le asum, mai ales ca telefonul este in garantie).

Pentru a putea face revert la soft-ul actual, am niste nelamuriri si sper ca ma puteti ajuta.
    Nu stiu ce soft trebuie downloadat de aici.
    Am atasat ceea ce imi arata telefonul cat si ceea ce imi arata Kies si banuiesc ca softul meu curent este acesta:
    N7000XXLA6--------2.3.6 2011 December---------N7000OXXLA1------------------Open Austria------------------------ Download (al 4-lea din post-ul #3)

Totodata nu cred ca gasesc soft-ul 4.0.3 la care imi va face update (considerand datele de la Country/Carrier...)

Va rog sa imi confirmati ca soft-ul curent este acela mentionat de mine sau, in caz contrar, un ajutor cu versiunea corecta soft-ului meu curent ar fi apreciat

Va multumesc pentru ajutor!

PS: Aveti o recomandare de 4.0.4 oficial cu CSC de Orange Romania? Please share.
    Sa stii ca CSC de orange pt Note nu vei gasi.....pentru ca nu exista! Orange vinde Note-ul cu CSC COA ...adica Cosmote si nu sunt codate....pentru ca e imposibil....Eu am Galaxy Note luat de la Orange si am CSC COA. (aviz amatorilor....eu zic sa luati cu incredere ca nu e blocat in retea, cit timp ei nu au inca softul de blocat pe 226 10...dar nu garantez in viitor. Cert e ca nu au ORO pe Note). Mai e ceva... din cite am aflat, Samsung nu va lansa un Open europe OXA pe 404 curind. Eu am 404 luat de pe sammobile pt tarile baltice.(vezi postul meu anterior)

Registered User
    Quote Originally Posted by valim1975 View Post
    Baieti, am reusit sa fac update la Android 4.0.4...si merge. am folosit N7000XXLRI_N7000OXXLP9_N7000XXLRB pentru tarile baltice (de pe sammobile.com) am debifat F.reset din Odin. Facusem update-ul la 403, dar am fost nemultuimit, asa ca am revenit la 236 open europe. de la 236 open (OXA) am updatat la 404 baltic. am ramas surprins ca nu a trebuit sa ii rescriu CSC-ul...asa cum cerea S2-ul. Din primele impresii ...pare ca merge mai bine decit 236 si 403... revin peste vreo citeva zile cu alte impresii... daca vreti sa stiti ceva...va stau la dispozitie...

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Sa stii ca CSC de orange pt Note nu vei gasi.....pentru ca nu exista! Orange vinde Note-ul cu CSC COA ...adica Cosmote si nu sunt codate....pentru ca e imposibil....Eu am Galaxy Note luat de la Orange si am CSC COA. (aviz amatorilor....eu zic sa luati cu incredere ca nu e blocat in retea, cit timp ei nu au inca softul de blocat pe 226 10...dar nu garantez in viitor. Cert e ca nu au ORO pe Note). Mai e ceva... din cite am aflat, Samsung nu va lansa un Open europe OXA pe 404 curind. Eu am 404 luat de pe sammobile pt tarile baltice.(vezi postul meu anterior)
    Felicitari pentru upgrade-ul reusit laJB! Este mai rapid? Tine bateria mai mult? Se poate da wipe? Are ca interfata acelasi TouchWiz ca la GB sau ICS? Poate fi rootat direct, exista tutorial? Ce alte noutati are ca deosebiri majore fata de ICS?

Nick anterior: ScorpioCV Scorpio's Avatar
    4.0.4 nu e JB ...

Registered User
    Da. 404 nu e JB. E tot un ICS. Mie mi se pare ca merge mai repede. Dar nu pot sa va spun decit dupa cel putin citeva zile. Eu am avut probleme cu 403 la citeva site-uri optimizate pentru 236, in sensul ca anumite butoane mi le vedea ca si poze si nu reactiona la atingerea lor. Am mai avut probleme si cu citeva aplicatii (una dintre ele era aplicatia mobila de la ING, care acum vad ca merge, dar cred ca a fost updatata intre timp) care dadeau niste erori la lansare... vad ca acum nu mai sunt astfel de probleme....dar nu am nici 24 de ore de cind il folosesc efectiv. Am sa revin cu impresii...

completez.... M-ati intrebat daca se poate da factory reset. Sincer....nu cred. Am avut inainte un S2 pe care efectiv l-am stricat umbland la CSC-uri (practic...am facut greseala capitala sa ii rescriu CSC-urile dupa ce l-am regionalizat de vreo 3 ori, si sa nu reprotejez la scriere directoarele din root, pe care mi -le-a sters fara macar sa mai pot roota dinnou fara sa imi contorizeze) si acum stiu ce rol are CSC-ul. Pe S2 am reusit sa ii pun un 236 open europe si apoi sa ii pun un 403 de orange....si l-am plasat sotiei. Stiu ca daca va trebui sa ii dau factory reset acest device se va bloca atunci cind nu va gasi directorul de CSC respectiv....adica se va restarta la nesfarsit. Deci raspunsul meu este....no factory reset, cind il scrieti cu odinul sa debifati casuta din dreapta.

Nu stiu daca are root direct. Spuneti-mi cum pot sa testez si va scriu. o sa caut Root explorerul sa vad daca pot sa deprotejez directoare....dar aplicatia de superuser nu este prezenta.
    Last edited by valim1975; 13-08-2012 at 12:10.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post