brat Samsung Galaxy NOTE 2 - Page 153
Page 153 of 358 FirstFirst ... 53103143150151152153154155156163203253 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 7146

Thread: Samsung Galaxy NOTE 2

Registered User feribalint's Avatar

Re: Samsung Galaxy NOTE 2

Pe voda am prins viteze mai bine, le postez cand sunt pe PC

Sent from my GT-N7100
    LG G3 & Chromecast User

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    Pentru utilizatorii proaspat posesori de Note2 si nu numai ce doresc a face ROOT, metoda de Root- Exynoxe Abuse este foarte sigura si usor de executat fara a folosii programul Odin. Avem nevoie de doua softuri ExynoxeAbuse ver.1.40 si QR Droid. Filmul acesta prezinta metoda Easiest way to Root Galaxy Note2 in less than 1 minute - YouTube . Descarcarea softului Exynoxe Abuse se face de aici [ROOT EXPLOIT+PATCH][2012.12.19] ExynosAbuse APK v1.40 - xda-developers . Instalarea lui in telefon se face cu softuletul gratuit QR Droid de pe Android Market. Dupa instalarea lui Exynoxe Abuse acolo in telefon in el, nu se bifeaza nici o casuta, doar se alege optiunea "Root Device" apoi se confirma "SuperSU" (drepturi de utilizator deplin) si procedura reuseste din prima. Este foarte simplu precum se prezinta si in film. Diferenta din film este ca la descarcarea si dezarhivarea in computer a softului, nu am gasit in fisierele rezultate nici unul cu extensia APK (executabilul). In filmulet se arata ca instalarea fisierul PK rezultat dupa dezarhivare se face in telefon pe cardul SD prinintermediulcalculatorului. Astfel personal am preferat sa instalez Exynoxe Abuse asa cum am zis mai sus, cu QR Droid direct in telefon. Pe forumul. XDA-Developers.com unde gasimprogramul pentru Dowload,linga arhiva Zip este in paranteza [Click for QR Code] pentru cei noi in domeniu, cu ajutorul acestei optiuni programul se poate descarca in telefon direct, sub forma unei imagini codate ce este citita cu softul QR Droid (se deschide softul si se scaneaza imaginea aparuta pe monitor cu camera foto al telefonului). Repet am preferat o descriere mai amanuntita pentru cei care nu au experienta si efectueaza aceasta procedura pentru prima data. Totodata observat ca multora le este teama de acesta procedura benefica, ROOT, mai ales cind ea este executata cu ajutorul programului ODIN. Pentru linistea sufleteasca a celor neincrezatori confirm faptul ca si in service-ul oficial Samsung alaturi de altele se foloseste acest soft (amicul meu' Laskaric' si alte surse de incredere mi-au confirmat inca o data aceasta). Bafta si curaj. Amintesc faptul ca, in cazul cind se doreste demontarea Root exista optiune in soft pentru renuntarea la acesta, practic cu un Clik se revine ca la inceput . Amintesc faptul ca aceasta procedura nu afecteaza si influenteaza in vreun fel garantia. Mai mult de atit, pentru cei care instaleaza tot felul de Custom ROM in momentul cind se doreste dezinstalarea acestora si instalarea unuia Stok ( original ) apare Counterul incarcat (in loc de 0, apar diferite cifre in functie de cite Custom ROM s-au instalat).Avem si un filmulet http://www.youtube.com/watch?v=8o0lHYDOWwk Astfel aici http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1494114 gasim Download la softuletul TrianleAway ver.2.55 iar procedura de instalare in telefon este identica ca ce-a descrisa mai sus. Amintesc ca resetarea are efect doar la incarcarea unui ROM Stok (original, gasit pe http://www.sammobile.com/firmware/?p...ype=1#firmware, exemplul de fata fiind pentru Orange ).
    Last edited by iulianx2000; 13-01-2013 at 00:24.

keep calm and ride on Croocodillul's Avatar
    Toate bune si frumoase numai ca pe ultimul build s-a reparat bug-ul. Adica 4.1.2 LL7 nu merge rootat asa.

Registered User
    Buna seara tuturor. De curand m-am pricopsit si eu cu un Note 2. Sunt foarte incantat de telefon, dar am o mica problema. Imi apare o iconita in partea stanga (cea incadrata in patratul rosu) sus fara sa am si vreo notificare ca sa pot vedea ce este cu acea iconita. Daca are cineva habar de la ce ar putea fi si m-ar lumina i-as fi recunoscator.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Clipboard01.jpg  

Registered User
    Quote Originally Posted by Croocodillul View Post
    Toate bune si frumoase numai ca pe ultimul build s-a reparat bug-ul. Adica 4.1.2 LL7 nu merge rootat asa.
    Dar Sudden Death s-a carpit cu ocaizia asta sau trebuie sa pun Perseus 31.2?
    i7 2600k |Scythe Ninja2|Asus P8P67-LE| 4 x 4196 MB KINGSTON KHX1600C9D3K2/8G |HIS HD5750 iCooler IV 1GB| aVerTV Hybrid Super 007|NZXT Gamma |Antec VX 550W PSU|SAMSUNG LT27A550EW

Registered User
    Dupa instalarea 4.1.2 am descoperit un bug destul de stresant... Daca am activata privirea rapida si dau cu mana pe la senzor sa se aprinda incepe sa palpaie si led-ul ca si cum as avea o notificare si nu se opreste pana nu aprind ecranu :|. a mai intampinat cineva problema asta? Acum am dezactivat privirea rapida dar imi placea ca nu mai trebuia sa aprind ecranu ca sa ma uit la ceas

Registered User
    Quote Originally Posted by f3br4 View Post
    Buna seara tuturor. De curand m-am pricosit si enotificationu un Note 2. Sunt foarte incantat de telefon, dar am o mica problema. Imi apare o iconita in partea stanga (cea incadrata in patratul rosu) sus fara sa am si vreo notificare ca sa pot vedea ce este cu acea iconita. Daca are cineva habar de la ce ar putea fi si m-ar lumina i-as fi recunoscator.
    Nu cumva ţi-ai instalat aplicația my data manager?
    Eu de la aceasta am icoana aia și când dau în jos notification bar-ul îmi arată sub slide-ul de brightness ce trafic am făcut conform planului setat, o aplicație pe care o găsesc foarte utilă de când opera Mobile browser mi-a mancat peste 200 mB într-o singura zi din mobile data.

Intra in aplicație și vezi ca ai o opțiune la setări sa-ți apară în notification bar sau nu, asta daca te decizi sa păstrezi aplicația.

Registered User
    Quote Originally Posted by Alexino91 View Post
    Dupa instalarea 4.1.2 am descoperit un bug destul de stresant... Daca am activata privirea rapida si dau cu mana pe la senzor sa se aprinda incepe sa palpaie si led-ul ca si cum as avea o notificare si nu se opreste pana nu aprind ecranu :|. a mai intampinat cineva problema asta? Acum am dezactivat privirea rapida dar imi placea ca nu mai trebuia sa aprind ecranu ca sa ma uit la ceas
    Ce versiune de firmware?
    i7 2600k |Scythe Ninja2|Asus P8P67-LE| 4 x 4196 MB KINGSTON KHX1600C9D3K2/8G |HIS HD5750 iCooler IV 1GB| aVerTV Hybrid Super 007|NZXT Gamma |Antec VX 550W PSU|SAMSUNG LT27A550EW

Registered User
    N7100XXDLL7

Registered User
    Pfoaaa...mersi mult. De la asta era. Nici prin ca nu mi-a trecut pentru ca pana acum am avut un S3 mini si aceeasi aplicatie instalata si nici urma de iconita respectiva. Mersi inca o data.data.

Registered User

dar imi placea ca nu mai trebuia sa aprind ecranu ca sa ma uit la ceas

Adică tu vrei să spui că dacă ecranul e stins şi te uiţi la el, se aprinde?

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2
    Sarcasm is the ability to insult idiots without them realizing it.

Registered User
    Confirm, eu am 412 Android revolution hd custom rom, n7100xxdlk7, și face Cum zici tu, cu următorul amendament:

cand in notification bar NU exista nici o notificare de email, deci practic notification bar e goala de orice notificări, atunci face bug-ul respectiv (telefonul e stins, cu fata în sus, dai cu mana prin dreptul senzorului de lumina, ledul începe sa pâlpâie, ecranul se aprinde, îți arată ce trebuie, se stinge la loc, însă ledul continua sa pâlpâie.

Dacă însă între timp îţi vine vreun email, Facebook ceva, bug ul dispare.

Nu bag mana in foc, am facuf de prea putine ori ca sa fie o regula generala, insa e clar un bug, daca nu spuneai insa nici nu il observasem

---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

Quote Originally Posted by mesersmith View Post
    Adică tu vrei să spui că dacă ecranul e stins şi te uiţi la el, se aprinde?

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2
    Ha ha, nu, e vorba de quick glance.

Registered User 2dor's Avatar
    Am 4.1.2 stoc de Franta si da cand dai cu mana peste senzor, se aprinde partea de sus sa vezi ceasuri si ce mai ai mailuri, sms, missed calls, dar incepe sa clipeasca si ledul albastru. Se stinge ledul doar cand apesi pe Home sau Power.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

Registered User
    ia uitati Samsung Galaxy Note 2 - Okazii (122224213) ...sa umplut romania de tepari...oare o mai "hali" cineva povesti d'astea ?

Registered User
    Quote Originally Posted by bbbobbbo View Post
    ious post was at 13:34 ----------

Ha ha, nu, e vorba de quick glance.
    Pai de ala stiu si eu si-mi merge foarte misto. Daca esti atent la cum a scris colegul, o sa vezi ca spunea ca se uita la el si se aprinde.

Registered User dsirius's Avatar

Quote Originally Posted by spawn2012 View Post
    ia uitati Samsung Galaxy Note 2 - Okazii (122224213) ...sa umplut romania de tepari...oare o mai "hali" cineva povesti d'astea ?
    Poti sa dai mai multe amănunte despre teapa respectiva dacă stii? În afară de preț. Mersi.

Sent from my Galaxy Note 2 with Tapatalk

Registered User
    mi-am luat inima in dinti si l-am root-at dupa metoda lui iulianx2000 ... acum as dori sa imi recomandati un soft cu ,care sa-i fac back-up la room-ul pe care il are el acum !

Registered User

Quote Originally Posted by danny22tm View Post
    mi-am luat inima in dinti si l-am root-at dupa metoda lui iulianx2000 ... acum as dori sa imi recomandati un soft cu ,care sa-i fac back-up la room-ul pe care il are el acum !
    Titanium Backup

Sent from my GT-N7100 using Xparent ICS Tapatalk 2

Registered User ZiDan's Avatar
    Nu va mai chinuiti atata cu backup la romul curent. E o mare porcarie de cele mai multe ori.

Daca faceti restore contorii raman modificati. Root-ul si eventual cwm ramane si dupa restore. Daca faci backup cu titatanium si ii dai restore uneori te trezesti cu force close-uri la greu.

Cand dai restore mai ales pe S2 si Note 1 multi s-au ales cu caramizi.

Singura justificare pentru un backup/resotre ar fi sa zicem ca ai avea prea multe aplicatii de reinstalat dupa un reset sau instalare a sistemului. Desi cand iti pui contul de google ala stie mititelul sa iti reinstaleze singur tot daca ai avut optiunea de backup a aplicatiilor bifata.

Cel mai safe e sa faci root daca vrei neaparat si ai nevoie cu adevarat, nu ca face bine la oase sau cerebel si apoi cand vrei sa revi stock il scrii pur si simplu cu Odin. Nu Mobile Odin ca ala e alta mancare de peste.
    Stiu ca multi spun ca au facut backup/restore de f multe ori si nu au avut nimic, dar eu ii cunosc pe cei care au fost in acceasi situatie si apoi au ajuns la JTAG si am constata brickuirea memoriei interne in foarte multe zone si fara posibilitatea de a fi reparata.

Registered User
    Quote Originally Posted by ZiDan View Post
    Desi cand iti pui contul de google ala stie mititelul sa iti reinstaleze singur tot daca ai avut optiunea de backup a aplicatiilor bifata.
    Unde este optiunea asta? Eu daca intru in pagina mea de pe play, imi arata tot ce am sau am avut instalat vreodata, dar nu imi face back-up de unul singur, daca pun androidul pe curat si bag contul.
    E vreo setare pe care nu o stiu eu?

1.  
    Jerry DHB14 - Last post