brat Samsung Galaxy S4 - Page 353
Page 353 of 410 FirstFirst ... 253303343350351352353354355356363403 ... LastLast
Results 7,041 to 7,060 of 8198

Thread: Samsung Galaxy S4

Registered User CubEdIn's Avatar
    Quote Originally Posted by decemeu View Post
    poate te intereseaza si indicele SAR !!!
    G2= 0.41 W/kg (head) 0.47 W/kg (body)
    S4= 0.28 W/kg (head) 0.40 W/kg (body)
    I5= 1.00 W/kg (head) 0.80 W/kg (body)
    HTC ONE=
    0.86 W/kg (head) 0.36 W/kg (body)

Acum va explicati si voi de ce sunt Iphone boii asa de "inflacarati"
    nobody cares.
    Cyanide & Happiness!

Registered User
    imbunatateste cu ceva bateria 4.4.2 ? merita update-ul sau sa asteptam o versiune mai buna?

Registered User
    Bateria,personal nu mi se pare ca o imbunatateste,autonomia a ramas cam aceeasi.Parca se misca mai bine in aplicatii,este mai fluid.

Registered User
    a facut cineva updatul acesta I9505XXUFNB8 4.4.2 prin kies
    ceva probleme?

Am re-vazut postul meu din varful paginii si m-a lovit asa o remuscare cum ca as fi fost prea troll.

Ca sa nu murim neinformati, poate ar trebui sa ajut si cu niste clarificari:
    Digital Society
    Sar Ratings - Do They Ensure Cell Phones Safety?
    Specific Absorption Rate (SAR) For Cell Phones: What It Means For You | FCC.gov

Si pentru lenesi:
    The first problem with this is that new evidence shows that a low-SAR handset doesn’t give us a safety advantage, after all. In fact, it can actually be worse than a high-level SAR handset, because the radiation in some low-SAR phones emit higher total SAR into brain tissue than higher SAR phones. It’s just spread out a lot more through the brain tissue.
    Low SAR phones are less efficient at getting their signal to the base station and so need to work at a much higher rate to compensate. The FCC finally admitted their mistake in 2010.
    It is quite possible that a phone that emits less overall electromagnet microwave energy can actually produce a higher SAR measurement depending on its antenna geometry and the phone’s orientation and position on the human body. Case in point, one of the “worst” cell phones according to the EWG actually has one of the lowest SAR values of 0.40 watt/kg when it’s measured against the body. One of the “best” cell phones according to the EWG has one of the highest SAR values of 1.27 watt/kg when it’s measured against the body.
    Dar, ca de obicei, e mai usor sa alegi dupa un numar aleatoriu fara sa te documentezi despre ce reprezinta de fapt. Marketing victims, unite!
    Cyanide & Happiness!

Registered User Iris's Avatar
    Prin OTA a trecut cineva la 4.4.2, am vazut ca a aparut dar parca nu as mai face factory reset si apoi iar install (asa am facut pina acum si a fost ok - acum s-au strins citeva aplicatii)?
    When you lose, don't lose the lesson.

Registered User Haplea01's Avatar
    Eu sunt de acord cu postul tău precedent: nobody cares. E doar un număr pe care îl mai bagă în față fanii plasticului.

Registered User

Mergi pe black edition.

Registered User
    Multi mi-au spus ca fiind imitatie de piele se zgarie mai repede, cum ar fi se gojeste..pe cand la plastic e ma resistent si in cazul de zgarieturi nu este asa vizibil.

Din contră: plasticul lucios se zgârie foarte ușor. Și pe black edition este tot un plastic, doar că e mai moale, mai fin și mult mai plăcut la atingere (e același material ca la Note 3 negru). Nu se cojește că nu e mușama din aia obișnuită (e doar plastic... n-are nimic textil in el).

Registered User dkreventon's Avatar
    E net superior feeling-ul și durabilitatea în timp (zgârieturi) la capacul stil note 3. Sa nu mai zic ca ne fiind plastic lucios nici nu mai e magnet de amprente.

Sent from my Note 3 using Tapatalk
    SmartPhones: Galaxy S, iPhone 4, Galaxy S2, Galaxy Nexus, Galaxy S3, iPhone 5, Nexus 4, HTC One, Galaxy S4, Nexus 5, Galaxy Note 3, HTC One M8, Galaxy S5, Galaxy Note 4, iPad Air

Registered User
    salut...am 4.4.2 nee...si nu mai merge aplicatia email stock...introduc emailul si dupa cand sa se inacarce emailurile scrie sincronizare dezactivata..am afacut acelasi operatiuni ca pe 4.3 si acolo n.am avut probleme..ba mai mult am folosit si tuturialul de la ei pt sincronizare si nu vrea..stie cineva ce sa.i fac?

Registered User Grofu's Avatar
    Mi-am luat si eu un force stop la settings. Cred ca e pentru prima oara cand iau force stop de la S1 incoace.
    S-au cam grabit baietii cu updateul.

Registered User crixalis's Avatar
    Și eu primesc mai multe force close. Market, settings,...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Registered User decemeu's Avatar
    Quote Originally Posted by CubEdIn View Post
    Am re-vazut postul meu din varful paginii si m-a lovit asa o remuscare cum ca as fi fost prea troll.

Digital Society

Si pentru lenesi:

Dar, ca de obicei, e mai usor sa alegi dupa un numar aleatoriu fara sa te documentezi despre ce reprezinta de fapt. Marketing victims, unite!
    De curiozitate, ce telefon deții? Nu de alta dar am o bănuială. Dacă te uiți mai bine la postul meu ai să vezi că sunt 2 valori. Una pentru rata de absorbție la cap și a doua pentru corp.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Da, și dacă citești cu atenție articolele respective vei înțelege cât de insignifiante sunt diferențele astea și de ce.

Am note 3.

Sent from my 3310 using Magic!
    Cyanide & Happiness!

Registered User decemeu's Avatar
    Quote Originally Posted by CubEdIn View Post

Digital Society

Si pentru lenesi:

Mai învață engleză și pe urmă recitește ce scrie acolo.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Registered User
    Pentru cei cu probleme gen "Force close" dupa update: resetati telefonul, binenteles cu backup in prealabil.

Ok bro. M-ai făcut. Decât cu argumente mai bine cu "mai învață engleză", because fuck logic, right?

The experiments on rats that indicate some possible health risks were using 100 to 1000 times more energy than a cell phone would ever emit, and those slightly elevated risks may have easily been induced by thermal effect.
    Pe asta stii s-o traduci?
    Deci iti trebuie de 100-1000 de ori mai multa radiatie ca sa creasca riscul la sobolani, si asta doar din cauza ca le cresti temperatura corpului.
    Dar atata timp cat te simti tu protejat, asta conteaza.
    Eu zic sa porti si folie de staniol pe cap, ca sa stii o treaba!

edit: pacat ca nici macar folia nu ajuta...
    SAR levels aren’t even the most important issue. As it turns out, they may be rather irrelevant. This is because the research shows that the non-thermal* radiation from a cell phone (the energy waves that connect cell phones to cell towers) can damage our immune system and alter cellular functioning. This has nothing to do with how high or low the SAR level of your phone is. All cell phones emit a hazardous amount of non-thermal radiation.
    Last edited by CubEdIn; 07-03-2014 at 19:49.
    Cyanide & Happiness!

1.