brat Samsung Galaxy S4 - Page 8
Page 8 of 397 FirstFirst ... 5678910111858108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 7933

Thread: Samsung Galaxy S4

Registered User 2dor's Avatar
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Yeah custom stuff ... de altfel hai sa ne uitam pe threadul OneX/OneS si pe cel cu s3/note2. Sa vedem unde se vorbeste de probleme software si unde se schimba rom-uri in prostie....
    Imi pare rau, Samsung a ajuns departe cu calitatea softului. Vorbim de varfurile de gama. Nu am blocaje, nu am restartari si culmea nu mai simt nevoia de custom ROM. Intradevar, One X mi-a dat acest sentiment inaintea lui Note 2. HTC stiu si ei sa faca softul ok.
    Android: HTC G1 Dream/Motorola Milestone/Samsung Galaxy S/LG Optimus 2x/Samsung Galaxy S II/Samsung Galaxy Nexus/HTC One X/Samsung Galaxy Note II/Sony Xperia Z/HTC One/Samsung Galaxy S4/Samsung Galaxy Note 3/Motorola Moto G/LG G3
    WP: LG Optimus 7
    iOS: iPhone 5

Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

Donaudampfschiffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft

Nick anterior: ScorpioCV Scorpio's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Note 2 la sugestia mea :
    me:
    zi-mi pe scurt

experienta cu note 2

ca nu mai gasesc posturile unde-l injurai etc

10:30pm
    Marius

pana i-am pus soft custom a fost fail

cum am pus custom omega

superb

Eu nu am contestat ca merge bine Note2-ul.. dar ti-am zis .. arunca un ochi pe threadul s3 si zi-mi despre ce se vorbeste.

Banned
    Dati-mi voie sa fiu si eu subiectiv.
    Aud pe multi ca scartaie plasticul pe s3. Personal n-am auzit vre-o data pe al meu sa scartaie.
    TW-ul este cel care m-a facut sa revin de la GNex la GS3. Ecranul e minunat. Daca vreau sa vad culori naturale ma uit in jur, cand ma uit la telefon vreau si trebuie sa vad culori suprasaturate.
    Una peste alta, experienta de utilizare pt mine este mai mult decat satisfacatoare, in consecinta urmatorul meu telefon va fi un S4.

Da nicio problema ... unii se multumesc cu mai putin si cad victima marketing-ului si traditiei.

Iar ecranul e "minunat" din punctul tau de vedere ...

Banned
    Da nicio problema ... unii se multumesc cu mai putin si cad victima marketing-ului si traditiei.
    Dap, nu avem toti ochiul format al unui developer sa stim ce ne place si ce nu...

Da clar ... e vorba de parerea generala amice ...

HTC Droid DNA vs. iPhone 5 (And Everyone Else): Who's Got the Best Display? (UPDATED)

S3'ul nu e nici macar in top 3 .... (pot sa-ti dau astfel de top-uri de la majoritatea site-urilor internationale).

Dar na ... daca e al tau e cel mai bun. Pana si site-urile Android : We can only dream of the day that Samsung starts properly calibrating their high end displays. Maybe they’ll start with the GS4? That’s not to say that OLED is awful, but even the hardcore Samsung fans have to admit that they’re a bit … off.

Registered User gs_man_yak's Avatar
    Si altii traiesc prin benchmark-uri, de parca viata nu ar mai avea sens fara sa iti apara cel mai mare numar pe ecran dupa ce rulezi quadrant. Cata vreme nu exista aplicatii care sa va puna probleme, nu vad rostul acestei obsesii. Intr-adevar, amoled are culori foarte aprinse dar este eyecandy, se vede frumos, mai ales daca ai copii mici... li se lumineaza fata cand vad ecranul, odata am primit chiar o limba pe display din cauza unei "inghetate" de pe ecran.

Imi aleg telefonul in functie de parerile mele, nu ale altora.
    Angajez clovn, rog seriozitate!

Banned
    Poate sa fie si din horseshit ecranul, ca daca mie imi place mi se indoaie de ce zice altcineva.
    Eu aleg telefonul in functie de gustul meu, Daca tu iti alegi telefonul in functie de ce zice unul si altul...no comment.
    Si da am spus de la inceput ca sunt subiectiv.

P.S
    N-am spus ca al meu e mai bun, ci doar ca pt mine este satisfacator, dar cum tu citesti pe diagonala...

Registered User crya's Avatar
    Quote Originally Posted by MrHarrlequin View Post
    Poate sa fie si din horseshit ecranul, ca daca mie imi place mi se indoaie de ce zice altcineva.
    Eu aleg telefonul in functie de gustul meu, Daca tu iti alegi telefonul in functie de ce zice unul si altul...no comment.
    Si da am spus de la inceput ca sunt subiectiv.
    era mai simplu asa :
    "EMI: -Englezu ala doar isi da cu parerea, nu la el in buzu sunt banii."
    Avem o țară frumoasă, dar plină de javre

Daca mi-as lua telefoane in functie de ce zice unu' altu' ... as lua galaxy-uri. Pana una alta intre doua produse imi aleg mereu pe cel care mi se potriveste cel mai bine si are cele mai multe plusuri din punctul meu de vedere....

Si asta cu subiectiv .. subiectiv subiectiv dar... am si eu un vecin care crede ca Logan-ul lui este peste majoritatea masinilor din fata blocului. Asta nu inseamna ca si trebuie sa-l credem ...

Banned
    Uite, asta e romanul frate, de grija vecinului nu potoate dormi noaptea ? =))
    Pana la urma ce te freaca pe tine ce crede el, lasa-l in durerea lui.

Ti se pare tie ca ma agit sau ceva ? As prefera ca toata lumea sa-si cumpere S4 si doar eu sa am One-ul ...

Si aia cu ce crede el -> lasa-l in lumea lui ... pnm poate e mai bine sa nu mai avem niciunul prieteni si sa fim singuratici. Ca oricum doar parerea noastra conteaza si restul sunt inutile ...

keep calm and ride on Croocodillul's Avatar
    Note 2 la sugestia mea :
    me:
    zi-mi pe scurt

experienta cu note 2

ca nu mai gasesc posturile unde-l injurai etc

10:30pm
    Marius

pana i-am pus soft custom a fost fail

cum am pus custom omega

superb

Eu nu am contestat ca merge bine Note2-ul.. dar ti-am zis .. arunca un ochi pe threadul s3 si zi-mi despre ce se vorbeste.
    Praf a?

Ia uite ce se poate face pe stock:

Attached Thumbnails Attached Thumbnails uploadfromtaptalk1361105171720.jpg  

Decand te-ai lasat de dota 2 te-ai apucat de desen .... . Aproape esti la nivelul nepoatei mele ..... poate ti se trage de la display : The Galaxy Note II is clearly the worst of this lot and anyone yelling at us for not including it yesterday should feel embarrassed right now.

---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

Quote Originally Posted by MrHarrlequin View Post
    Una peste alta, experienta de utilizare pt mine este mai mult decat satisfacatoare, in consecinta urmatorul meu telefon va fi un S4.
    Btw ai ajuns ca fanii Apple ... care isi cumpara un produs despre care nici nu stiu cum arata . GJ

Registered User angry's Avatar
    Adevarul e ca Samsung la fiecare telefon nou din serie si-a dat silinta. Exceptand plasticul si pentile.
    S1<<<S2<<<<S3
    Aici nu exista negare.

3g<3gs<4<4s<5 ... same shit.

Nick anterior: florin18dragos mfd23's Avatar
    @Scorpio , cred ca esti cel mai nemultumit user de pe aici. tare-ti mai place sa-i etichetezi pe altii si sa o tii numai in replici contra. Te simti mai bine , asa-i?

Quote Originally Posted by florin18dragos View Post
    @Scorpio , cred ca esti cel mai nemultumit user de pe aici. tare-ti mai place sa-i etichetezi pe altii si sa o tii numai in replici contra. Te simti mai bine , asa-i?
    Tu îţi iei s4 sau îl sari şi pe asta ca nu are cine ştie ce .... Ne era dor de tine .

Pe langa asta ... sunt foarte multumit de oneX .. unde vezi tu ca sunt nemultit ? As fi nemultumit daca as avea amoled-uri cu tw.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

ams
    ams is offline
    Registered User ams's Avatar
    Quote Originally Posted by Colo View Post
    da jos capacul din spate de la s3 si cambreaza-l putin.
    Doar atât te intreb: câţi dintre posesorii de S3 fac aşa ceva? 10? Din 60 de milioane? Foarte relevant testul pentru a certifica perfect calitatea unui material. Nu am ce zice. Eşti deţinătorul adevărului absolut. Cât despre culori, îţi recomand următorul test. Luăm o maşină de pe stradă vopsită roşu intens. Vino tu cu cei IPS vrei tu. Şi vin eu cu AMOLED. Să-mi arăţi cum poţi tu să te apropii mai mult de culoarea vopselei maşinii cu telefonul tău. Dacă tot trebuie să vorbim de culori naturale. De negru nici nu mai zic, că la ăsta oricum nu ai pe unde scoate cămaşa. Doar negrul natural de fapt e un gri mov aşa.

Si de alb sau restul culorilor nici nu mai zic .. hai nene lasa-ma cu amoled-ul.... Deschide browser-ul in one x si s3 o sa vezi cat de jalnic pare griul acela (care se vrea alb)

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 8 of 397 FirstFirst ... 5678910111858108 ... LastLast