brat Recuperare poze Samsung Galaxy S2
Results 1 to 7 of 7

Thread: Recuperare poze Samsung Galaxy S2

Registered User

Recuperare poze Samsung Galaxy S2

Salutare,

Am un S2 GT-I9105P cu Android 4.1.2 pe care aveam setat mailul de la munca. Acesta fiind corporate necesita drepturi de admin pentru o aplicatie de securitate, mobile iron, ce encripta cardul SD din motive de securitate. La un moment dat a trebuit sa dezinstalez aplicatia si am scos si cardul din telefon, iar apoi dupa ce am reinstalat-o si am bagat cardul SD pozele pe care le avem pe card au fost corupte si nu mai puteau fi folosite. Am cautat pe net vre-o aplicatie sa pot refolosi pozele insa nu am gasit nimic.

Are cineva vreo recomandare pentru un tool, free preferabil, cu care sa pot decripta pozele respective sau orice alta metoda ?

Thanks!

Registered User
    any1 ?

Registered User gs_man_yak's Avatar
    poate le ai salvate deja pe dropbox
    Angajez clovn, rog seriozitate!

Registered User
    din pacate nu, am updatat dropbox-ul dupa ce s-au corupt

Registered User ZiDan's Avatar
    Am si eu o parere destul de pertinenta zic eu: daca mobile iron cripteaza datele pentru securitatea informatiei din firma, crezi ca poate sa iti ofere cineva gratis un soft care sa depaseasca o criptare care mai mult ca sigur este si platita pentru a proteja confindentialitatea?

Exista doar aplicatii foarte scumpe care sunt capabile de asa ceva si de obicei le au cei de la politie, sri etc.
    Deci din pacate este o cauza pierduta!

Registered User
    Thanks!

M-am documentat despre cum functioneaza encriptarea folosita de mobile iron si aparent folosesc AES-256 destul de complicat pentru softurile freeware. Partea buna este ca am aflat ca ei ofera si support pentru situatii de genu acesta, o sa incerc sa vad daca rezolv ceva cu ei daca nu asta este .

Registered User ZiDan's Avatar
    Quote Originally Posted by mikey000 View Post
    Thanks!

M-am documentat despre cum functioneaza encriptarea folosita de mobile iron si aparent folosesc AES-256 destul de complicat pentru softurile freeware. Partea buna este ca am aflat ca ei ofera si support pentru situatii de genu acesta, o sa incerc sa vad daca rezolv ceva cu ei daca nu asta este .
    Samsung baga un soft pe unele telefoane din Coreea care nu te lasa nici macar sa faci o poza. Nu te lasa sa folosesti BT... si tot asa, cica politici de firma. Mai aiurea e ca si daca resoftezi telefonul nu scapi de restrictii
    Este bine totusi ca ai posibilitatea sa te ajute firma producatoare. Succes!

1.