Page 37 of 38 FirstFirst ... 273435363738 LastLast
Results 721 to 740 of 748

Thread: Apple Watch - Discutii Generale

1. Back To Top | #721
    Quote Originally Posted by Bogdan_P View Post
    Daca n-ai neaparat nevoie sa faci baie in piscina cu el si sa folosesti GPS incorporat (valabil la exercise, iti memoreaza traseul si il vezi later tot pe telefon) nu prea vad de ce n-ai lua Series 1, care acum e si la pret redus si pana la urma e aceeasi generatie ca Series 2.

Eu unul am ales Series 2 pentru swimming, dar inafara de sa ma spal pe maini cu el nu am facut nimic, in special pentru ca am nylon band(pic), iar dus nu m-as risca pentru ca am inteles ca e contraindicat sa il expui la sapun/gel si chiar clorul din piscina pentru ca isi pierde water resistanceul, deci nu prea vad unde e win-ul cu Series 2, poate mai tarziu inainte sa imi iau un Series 4/5 mi-as permite sa il "spal" dar acum mi-e tarsa, oricum trebuie sa imi iau un sport band intai care e mai potrivit pentru apa. Teoretic sunt egale ca splash resistance, difera rezistenta la adancime. (1m vs 50m)

Attachment 1505402
    Cică și dacă îl uzi își pierde water- resistance-ul.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

2. Back To Top | #722
    Leather SM's Avatar

3. Back To Top | #723
    Registered User

Apple Watch - Discutii Generale

Eu am luat o folie care acoperă tot ecranul de pe Smart protection și nu schimba cu nimic aspectul ceasului. Sticla securizata o sa schimbe aspectul ceasului.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Back To Top | #724
    Registered User
    Pentru cei care au achiztionat ceasul, in special ultima generatie, aveti idee daca are memorie interna, sa poti pune muzica si cand iesi la alergat sau sala sa nu fie dependent de telefon. adica sa ascult din airpods dar fara sa iau telefonul dupa mine, doar ceasul, spre ex daca alerg sa nu am grija telefonului

5. Back To Top | #725

Merge. Eu nu am airpods încă, is pe wishlist. Și am series 1.

6. Back To Top | #726
    Registered User Mandea's Avatar
    Quote Originally Posted by giogio View Post
    Pentru cei care au achiztionat ceasul, in special ultima generatie, aveti idee daca are memorie interna, sa poti pune muzica si cand iesi la alergat sau sala sa nu fie dependent de telefon. adica sa ascult din airpods dar fara sa iau telefonul dupa mine, doar ceasul, spre ex daca alerg sa nu am grija telefonului
    AW3 gps only are 8gb memorie interna din care stiu ca vreo 2 sunt de muzica, iar aw3 lte are 16gb din care logic ar fi sa fie 2+8, dar nu stiu sigur. oricum, da, poti asculta.

7. Back To Top | #727
    Registered User cft's Avatar
    Se poate pune muzica pe apple watch si da, se poate asculta cu airpods direct dupa ceas, fara telefon.

Silence

8. Back To Top | #728
    Registered User
    Ceasul îl voi achiziționa în special pentru jogging și alte activități sportive. Util în alte privințe nu-l prea văd, deși s-ar putea să mă obișnuiesc( n-am avut până acum Smart pentru că nu i-am văzut utilitatea).Dacă tot am airpods, Iphone și alte cele ar fi păcat să sincronizez alt brand pentru acest lucru. Mulțumesc pentru răspuns

9. Back To Top | #729
    Registered User
    Ps: era să uit. Cât ține bateria?

10. Back To Top | #730
    la un watch 3 ma tine 3 zile pline. sa zicem 2 cu folosinta serioasa. dar eu nu pricep ceva. de ce, desi asa gps, nu pot folosi navigatie fara sa activez si gps din telefon? am inteles, nu are harti proprii, desi avea ceva spatiu, si are nevoie de hartile din telefon. deci e nevoie de telefon sa fie in raza lui. dar de ce ma obliga sa am si gps din telefon activ? care e sensul pt care mai am gps in ceas? stiu ca la alergat nu mai are nevoie de gps din telefon, dar eu nu alerg, mie imi era util sa navighez pe ceas cand mai am de mers undeva pe jos si nu stiu toate stradutele.

11. Back To Top | #731
    Registered User
    Chiar daca nu avea nevoie de gps-ul din telefon, navigatia pe ceas arata si se misca cam praf.

12. Back To Top | #732
    pe watch 3 se misca super ok. nu asta e problema. problema e ca nu pricep de ce sa suga baterie si din tel si din ceas? cand oricum doar de 1 ai nevoie.

13. Back To Top | #733
    Registered User
    Am de gând să-mi cumpăr în viitorul apropiat un Apple watch series 3, dar care ar fi mai rezistent la zgârieturi în această situație . Mi-ar plăcea negru complet. Ați aplicat ceva pentru ecran, folie sau chestii de genul ???

14. Back To Top | #734
    Eu nu. Am un series 1 de un an și nu are nicio zgârietură. Și l-am dat de balustrada când urcam un cuptor de microunde la etajul 4 de am crezut ca nu rămâne nimic din el. La faza asta o fi norocul, dar nu are nici o urma de zgarietura in 14 luni.

15. Back To Top | #735
    Am eu un series 2 negru complet si e superb. O singura zgarietura are, facuta la o zi dupa ce l-am cumparat si nici acum nu stiu cum am reusit, mai ales ca era nou si aveam mega grija sa nu il ating de ceva... Se vede doar din anumite unghiuri, ai poze mai in spate pe topic. Eu nu i-as pune folii, carcase, ca nu e telefon sa il scapi pe jos. De balustrade, tocuri de usa l-am dat si eu si e ca nou, in afara de zgarietura mentionata mai sus.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

16. Back To Top | #736
    Registered User
    Pai asta era ideea că n-aș pune nimic pe el. Dar inevitabil te mai atingi de chestii: pereți, balustrade etc. Rezistență la astea mă refeream

17. Back To Top | #737
    E mult mai rezistent decat ai crede, te lovesti la mana/incheietura inainte sa faci un semn pe ceas.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

18. Back To Top | #738
    Registered User 2dor's Avatar
    Am prins si eu un Watch 3 de 42mm la emag la super pret. Astept sa vina sa vad daca il tin. Eu sunt fan ceasuri automate.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

19. Back To Top | #739
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by 2dor View Post
    Am prins si eu un Watch 3 de 42mm la emag la super pret. Astept sa vina sa vad daca il tin. Eu sunt fan ceasuri automate.
    Cat fu halatu’?

20. Back To Top | #740
    Registered User 2dor's Avatar
    1386 lei resigilat, argintiu cu curea alba.
    Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.

1.  
Page 37 of 38 FirstFirst ... 273435363738 LastLast

Bookmarks

Bookmarks