Page 3252 of 3399 FirstFirst ... 225227523152320232423249325032513252325332543255326233023352 ... LastLast
Results 65,021 to 65,040 of 67968

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65021
    Am dat azi niște bani unor băieți să-mi înlocuiască sticla de pe iPhone 6, după ce acesta a ratat intrarea în buzunar și a mușcat din niște trepte. Toate bune și frumoase, pare să funcționeze totul în parametri. Însă văd că sticla nouă este puțin mai "înaltă". Sau, altfel spus, diferența de nivel față de buton este un pic mai mare, iar butonul are un mic joc. Merită deranjul să mai merg o dată în service? Risc să-mi pice butonul pe stradă, sau nu e nicio problemă în afară de faptul că se simte altfel la atingere? (Nu de alta, dar n-aș vrea să-i strice senzorul umblând aiurea la el.)
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

2. Back To Top | #65022
    Nick anterior: Keeper_Gismo gismo's Avatar
    In temnita intunecata creata cu truda si sudoare de loialii mei supusi
    nu iti cade pe strada. butonul, sub carcasa, are un fel de cleme/urechi, il tin sa nu cada.
    https://shop.brando.com/prod_img/zoom/SREPR022400_3.jpg

Al meu are un joc mai mare si nu am probleme. Motivul fiind ca s-a defectat lamela care face posibila revenirea la pozitia zero.... asta dupa ce tot ei l-au desfacut ( "nu mai tine, dom'le" )

Doar se simte altfel la atingere.

3. Back To Top | #65023
    Registered User
    Quote Originally Posted by noris08 View Post
    Moto Z e concurenta pentru iPhone și impune standarde?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asta e standardul:
    Leagoo Shark 1 [REVIEW]
    -baterie de 6300 mAh (incarci si aifoanele prietenilor cu el)
    -bezeluri mici, octa core etc.

LE: scuze pentru offtopic

4. Back To Top | #65024
    Fun... anyone? Catallin's Avatar
    Daca si phablet mai e standard... Tot nu s-a terminat cu batalia specificatiilor? Incarci iPhone-ul prietenilor. Si?

Pana acum ceva vreme Samsung tot o dadea inainte una si buna ca ei nu sunt "wall huggers" ca cei care au iPhone, ca ei au baterie care se poate schimba si nu stau agatati de ziduri. Au slot de card, spatiu cat vrei... aveau la un moment dat si o chestie ca puteai sa faci scroll cu privirea. Guess what! In ziua de azi, in cazul flagshipurilor, nu mai au baterie care se poate schimba, nu mai au slot de card si nici naiba nu foloseste sau a folosit serios (nu sa arati prietenilor, ci asa sa folosesti tu mereu) acel scroll.

Asta ca o paranteza la "incarci si aifoanele prietenilor cu el". Si tot ca o paranteza, poti sa incarci si alt fel probabil dar ce super e cand te raportezi la iPhone, nu? Pana la urma Steve Jobs a reusit sa faca asta: iPhone si alte telefoane. Daca nu reusea acum ziceai ca Lego shark incarca nu stiu ce Samsung sau alta marca. Iar despre octa core, cum ai zis si tu... etc.

LE: nu sunt fanboy sau alte boli de care se sufera pe acest thread.

5. Back To Top | #65025
    Sunt aproape convins ca el glumea cu acel phablet.

6. Back To Top | #65026
    Registered User Mandea's Avatar
    singurul lucru la telefonul ala e ca au bagat un ecran mai mare ca la plus, intr-o carcasa aproape cat plusul. dar o data ce scoate apple butonul de home, termina si ei cu dimensiunile mari. sau poate pun ecrane mai mari si lasa dimensiunile asa. e irelevant ce batarie are. e relevant cat il tine. ca daca tot inl fiecare seara il incarci si mai ai si ditamai bateria (care atarna la cantar, apropo)...e jale.
    plus ca ala pare cam gros din poze. si apple poate, fizic si financiar vorbind, sa iti puna ditamai bateria. dar sunteti siguri ca toti userii sunt de acord cu un telefon mult mai gros si mai greu. unii da, probabil ca altii nu.

7. Back To Top | #65027
    S7-ele meu are slot SD, dar l-am luat pe sub mână. Ca și iPhone-ul de altfel, la mine Siri n-are probleme cu numele românești.

8. Back To Top | #65028
    Registered User
    O baterie mai potentă n-ar deranja pe nimeni sincer... Și anumite specificații probabil au rolul lor în marketing ca să-ți atragă atenția... Evident că trei sferturi din ele sunt inutile. Lumea, din ce am observat, se uită după design, ecran și baterie bineînțeles. Doar pe astea ar trebuie să se axeze producătorii, restul e cancan

9. Back To Top | #65029
    Uiți de rami, fără 6 gb e nasol rău )

10. Back To Top | #65030
    Quote Originally Posted by radurdx View Post
    S7-ele meu are slot SD, dar l-am luat pe sub mână. Ca și iPhone-ul de altfel, la mine Siri n-are probleme cu numele românești.

tu mai trolezi mult? ca de altceva nu te tii pe aici.

11. Back To Top | #65031
    Registered User
    Sau poate a vrut să ne zică cum engleza noastră de baltă și accentul rusesc nu se pupă cu siri, dânsul având o engleză nativă

12. Back To Top | #65032
    nu stiu cine intra la a "noastra", eu sigur nu.

13. Back To Top | #65033
    Registered User
    A fost o ironie și cam atât

14. Back To Top | #65034
    iar la siri problema nu e de pronuntie, e ca nu cunoaste acele denumiri romanesti. nu cred ca ati inteles cum "stie" siri engleza.
    poti sa iei 10 englezi/americani/alte natii nativ vb de engleza sa ii pui sa pronunte aceleasi denumiri romanesti si siri tot nu va pricepe. dar nu ca nu intelege pronuntia.

15. Back To Top | #65035
    Registered User noris08's Avatar
    Aveți idee dacă la o masina care știe Apple Car Play se poate face ceva sa apăra mai mult decât cele 5-6 aplicații standard?
    Ma interesează in special navigatia - Waze, Google Maps, Here, etc.
    Mulțumesc!

Everybody lies! (House M.D.)

16. Back To Top | #65036
    Registered User

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

@ Catallin ->era o ironie, nu avea sens comparatia cu android (in plus e putin cam "offtopic" subiectul pe aria asta)
    Adica degeaba ai baterie mare daca sistemul de operare o epuizeaza intr-o noapte stand in stand-by. Printr-o eroare, da, se mai întâmpla. Idem si pentru RAM(i) etc.

Quote Originally Posted by SerbanMS View Post
    Sunt [...] convins ca el glumea cu acel phablet.
    Fixed.
    Last edited by trandafirdoru; 16-03-2017 at 23:26.

17. Back To Top | #65037
    For Sale - Buy Now SeikQ's Avatar

Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

Quote Originally Posted by noris08 View Post
    Aveți idee dacă la o masina care știe Apple Car Play se poate face ceva sa apăra mai mult decât cele 5-6 aplicații standard?
    Ma interesează in special navigatia - Waze, Google Maps, Here, etc.
    Mulțumesc!

Nu poti face nimic daca aplicatiile nu au suport pt. CarPlay. Din toate aplicatiile instalate in iPhone, doar Spotify si TuneIn imi apar si pe ecranul masinii. Cauta prin App Store dupa "carplay" si o sa-ti apara aplicatiile compatibile, desi majoritatea sunt aplicatii radio. Acum ca sunt deja cateva masini compatibile CarPlay pe piata, iar numeroase alte modele sunt anuntate pt viitorul apropiat, sper sa vedem mai multi developeri interesati de CarPlay.
    Do you know the difference between an error and a mistake? Anyone can make an error. But that error does not become a mistake until you refuse to correct it.

18. Back To Top | #65038

19. Back To Top | #65039
    imi vine greu sa cred ca fac toata fata sticla, doar ca sa lasa mai mult de juma de inch pt un buton de care nu ai nevoie continuu. nici macar nu ar mai reduce din dimensiunile fizice asa, ori ideea e ca vor pune 5.8 in corp de 4.7. nu e stilul lor sa piarda atata spatiu chiar degeaba. vom sti mai sigur cand se hotarasc la designul final.

20. Back To Top | #65040
    Quote Originally Posted by giogio View Post
    Sau poate a vrut să ne zică cum engleza noastră de baltă și accentul rusesc nu se pupă cu siri, dânsul având o engleză nativă

Nu, chiar deloc, merge foarte ok de ceva timp cu pronunția numelor în limba română. La unele din denumirile localităților în schimb se întâmplă ceva ciudat, de exemplu la prima solicitare scrie corect numele localității în românește apoi oferă o denumire în engleză. După aceea oferă rezultat numai în engleză. Încă un lucru interesant este că la denumirile POI-urilor care chiar sunt în Apple Maps în baza lor de date și nu afișate acolo din alte aplicații (Tripadvisor, Facebook, etc.) îți găsește denumirea indiferent în ce limbă este (cu pronunție englezească). Am spus toate lucrurile astea pentru a sublinia că Siri nu are problemă de recunoaștere vocală indiferent de limba folosită ci doar rezultatele le oferă în funcție de aceasta.

1.  
Page 3252 of 3399 FirstFirst ... 225227523152320232423249325032513252325332543255326233023352 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks