Page 3253 of 3254 FirstFirst ... 2253275331533203324332503251325232533254 LastLast
Results 65,041 to 65,060 of 65065

Thread: Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.

1. Back To Top | #65041
    Leather SM's Avatar
    Midnight Blue Leather Case

– Lever Cover

Par foarte apropiate de cele originale, a luat cineva? Sau se baga careva la pretul asta?

2. Back To Top | #65042
    Ce-mi faci... mi-a cam mâncat sufletul husa de piele ce o am...dar la prețul ăla as încerca una )

3. Back To Top | #65043
    Registered User trandafirdoru's Avatar
    Pozele sunt de pe site-ul apple dar husele le fac ei. De ce s-ar ascunde daca arata bine?

4. Back To Top | #65044
    Registered User angry's Avatar
    Patesc des sa incerc sa dau play la muzica din podcasts sau chiar si din safari si nu da play sub nici o forma. Apas butonul, se transofrma scurt in cel de pauza si revine in buton play. Trebuie sa dau restart la telefon altfel nu ma lasa sa ascult nici o sursa de muzica.
    Si haptic feedback la control center si notifications nu mai are efect dupa o vreme si doar la restart revine.

Stiti vreo solutie pentru problemele mele?

5. Back To Top | #65045
    iPhone Red

Edit: Tot din 24 iPhone SE va fi de 32 si 128Gb.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Apple iPhone - discutii generale, deblocare etc.-img_0144.jpg  

6. Back To Top | #65046
    Apple's widely rumored high-end iPhone with a 5.8-inch edge-to-edge OLED display will launch in September, although the majority of stock may not be available until later in the fourth quarter.
    Barclays said the phone will feature a 5.8-inch display with 5.15 inches of usable screen, as Kuo said. It expects Touch ID to be embedded in the display, and the remaining space could be for virtual buttons. It believes the device will have wireless charging, but wireless charging accessories will be sold separately.

https://www.macrumors.com/2017/03/23...ed-quantities/

Parca vad ca 5,15 inch ramane ecranul... unu n-ar zice altceva...

7. Back To Top | #65047
    Registered User crocodilu's Avatar
    Pai asta e downgrade major de la Plus...degeaba are 5.8 daca butoanele alea virtuale stau tot timpul ON. WTF, pentru asta injuram Android-ul acu ceva timp.
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

8. Back To Top | #65048
    Nick anterior: sushy OVyDiK's Avatar
    Stai asa ca inca nu e sigura treaba.dar ,doamne,sper sa nu faca butoane on screen!

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Back To Top | #65049
    Registered User Mandea's Avatar
    nu fac asa ceva. si la actualele iphone poti emula butonul de home pe ecran, e o functie pe la accesibilitate. in niciun caz nu vor pune un rand intreg pe ecran. hai sa fim seriosi. momentan probabil cauta solutii si testeaza variante, de asta sunt informatii contradictorii, ca nu s-au hotarat.

10. Back To Top | #65050
    Care informații contradictorii? Ca toate au zis același lucru Pun pariu ca asta va fi iPhone-ul aniversar.
    7s e altceva, acelasi 7 cu mici îmbunătățiri.

11. Back To Top | #65051
    Registered User crocodilu's Avatar
    Acelasi 6 ai vrut sa zici
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

12. Back To Top | #65052

13. Back To Top | #65053
    Speed maniac Ice_2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    nu fac asa ceva. si la actualele iphone poti emula butonul de home pe ecran, e o functie pe la accesibilitate. in niciun caz nu vor pune un rand intreg pe ecran. hai sa fim seriosi. momentan probabil cauta solutii si testeaza variante, de asta sunt informatii contradictorii, ca nu s-au hotarat.
    S-au hotarat de mult, nu au cum sa fie nehotarati ce vor face cu 6 luni inainte de lansare

14. Back To Top | #65054
    7 plus și minus rosu is la precomanda la Orange, livrare din 3 aprilie.

15. Back To Top | #65055
    Quote Originally Posted by jules2010 View Post
    Care informații contradictorii? Ca toate au zis același lucru Pun pariu ca asta va fi iPhone-ul aniversar.
    7s e altceva, acelasi 7 cu mici îmbunătățiri.
    nu prea. in primul rand e o presupunere a analistului ala ca va avea buton de home jos always on si cu alte butoane langa. si asta pt ca probabil nu il duce capul pe el sa vada ca sunt si alte solutii. daca tu crezi ca o sa ai un rand de butoane care fac parte din ecran always on, parerea ta. pun pariu cu tine ca nu va fi asa. nu stiu cum va fi, dar nu va fi asa. nu se intoarce nimeni la epoca aia cu ecran de 4" din care .5" erau butoane pe ecran. dar le marketau ca 4", deh. in al doilea rand chiar au fost mai multe stiri contradictorii. dar trebuie sa te duci in urma si sa le urmaresti pe toate. eu am aplicatia aia de news cu macrumors pusa acolo si una n-am ratat ca eram curios ce intentioneaza sa faca cu asta aniversar.

ba da ice2k. nu s-au hotarat. ca dovada ca au 5 grupuri care lucreaza la sistemul de wireless charging. nu stiu inca care va fi cel final ales. da, stiu ca pun wireless sigur, dar nu si care.probabil au mai multe solutii toate cu dezavantaje. productia incepe in iunie, deci mai au timp.

16. Back To Top | #65056
    Rândul ăla de butoane cred ca se va schimba în funcție de aplicația folosită. "Function area", cum era descrisa într-o poza zona respectivă.
    De la dimensiunea ecranului încolo citesc în diagonală Pe mine ma doare ca va avea ecranul mai mic. Și mai tre sa stau un an sa am un ecran mare, oled, într-o dimensiune de telefon de bun simț.
    Mor de curiozitate ce sa fac 5 grupuri de ingineri la un sistem de wireless charging. Fără mișto

17. Back To Top | #65057
    Apple Has at Least Five Different Groups Working on Wireless Charging Ahead of iPhone 8 - Mac Rumors
    ce sa faca? ce fac inginerii, proiecteaza, si apoi testeaza. probabil ca ei vor alt sistem decat qi. si bine ar fi sa le iasa cu adevarat ceva wireless.

da, probabil ca randul ala de butoane, daca va fi, se va schimba de la aplicatie la aplicatie, desi ar fi cam ciudat sa ai 100 de aplicatii, 100 de alte butoane, pana te inveti de la una la alta, ti se ia; nu prea suna a apple, sincer. eu sper ca daca citesti articole sau vezi video sa dispara complet butoanele. anul asta nu pot pune oled pe toate ca cica nu au ecrane. dar cert e ca daca taie butonul de home la toate (si nu are sens sa il tai fizic, dar sa il lasi pe ecran), si lasa displayurile la ac. dimensiune, scade dimensiunea fizica.
    chiar nu pricep ce sens are sa il tai fizic, sa il pui pe ecran, ba mai mult, pui mai multe pe ecran. asta in conditiile in care ala de home e mai mult pt deblocare si iesire din aplicatii. daca baga sensorul de amprenta sub/in ecran chiar nu il folosesti la altceva decat iesire din aplicatii. ok, si la clear ram sau chestii pt care se poate baga altceva.
    oricum, in urmatoarele 3 luni o sa ne cam lamurim cu toate. probabil nu vor reusi sa tina pana la lansare, secret, chestiile de genul.

18. Back To Top | #65058
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    ba da ice2k. nu s-au hotarat. ca dovada ca au 5 grupuri care lucreaza la sistemul de wireless charging. nu stiu inca care va fi cel final ales. da, stiu ca pun wireless sigur, dar nu si care.probabil au mai multe solutii toate cu dezavantaje. productia incepe in iunie, deci mai au timp.
    Sa ai 5 grupuri care fac acelasi lucru si il alegi la final pe cel mai bun e una. Sa nu stii ceva atat de important cum ar fi daca vei integra sau nu butoane in ecran cu 3 luni inainte de inceperea productiei si cu 6 luni inainte de lansarea oficiala este 100% exclus, nici softul nu-l poti face in timpul asta.

19. Back To Top | #65059
    pai de integrat integreaza, asta e clar. eu ma refeream ca daca vor fi always on sau nu. daca for fi always on e relativ simplu, daca nu, cum sper eu, probabil ca testeaza variante.

20. Back To Top | #65060
    Aia ziceam, tot softul lor va trebui sa functioneze diferit in functie de acest detaliu, lucrez in domeniu si crede-ma ca astea sunt decizii luate acum un an.

1.  
Page 3253 of 3254 FirstFirst ... 2253275331533203324332503251325232533254 LastLast

Bookmarks

Bookmarks